Nové kabiny na hřištích či stavba areálu. Kraj podpoří sportovní projekty

10.05.2024 16:23:00 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily,Turnov,Liberecký kraj

Nové kabiny na hřištích či stavba areálu. Kraj podpoří sportovní projekty

Bezmála osm milionů korun uvolní kraj v rámci dotačního programu na podporu sportovní infrastruktury, jenž nese přídomek Malé projekty. Vylepšených či zcela nových hřišť, stejně jako lepšího zázemí pro sportovce se dočká řada organizací a klubů napříč regionem.

„Název sice zní Malé projekty, ale ve skutečnosti, řečeno s klasikem, není malých projektů. Vždyť pro sportovce v každé obci, jejichž plány pomůžeme uskutečnit, se jedná o významné projekty, které v jejich sportovní kariéře představují důležité události, ba i mezníky," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Vyhlášení programu se uskutečnilo 21. ledna a žádosti bylo možné podávat od 25. března do 15. dubna. „Na tento program je v rozpočtu kraje vyčleněno celkem 10 milionů korun. Podpory se dočká všech dvanáct podaných žádostí, které budou pokryty v plné výši částkou 7.883.364,76 korun. Rezerva tak činí 2.116.635,24 korun.

Například ve Cvikově projde tamní sportovní areál rekonstrukcí, na niž kraj přispěje částkou za 1,4 milionu. V Novém Městě pod Smrkem vznikne s krajským příspěvkem tři sta tisíc korun workoutové hřiště a s pomocí téže částky získá FC Nový Bor modernizované fotbalové kabiny. Turnovští Sokolové se dočkají obnovy obložení velkého sálu své sokolovny za využití dotace 380 tisíc korun, fotbalistům z Rádla poslouží nové kabiny u hřiště za pomoci příspěvku 1,1 milionu korun.

Peníze kraj ovšem vyčlenil i na podporu velkých projektů. Uspělo všech pět žádostí. Jejich celková požadovaná hodnota představovala 39 448 414 korun; v rámci programu byla k dispozici částka 45 milionů, pročež zůstatek činí 5 551 586 korun. „Podmínky dotačního programu stanovily, že dotace může být poskytnuta v rozmezí tři až dvanáct milionů korun," upřesnil Čeřovský.

V libereckém Sport Parku projde rekonstrukcí, na niž poskytne kraj dotaci 7 milionů korun atletický ovál, turnovský zimní stadion čeká dostavba šaten a sportovního a technického zázemí za pomoci částky 3.002.193 korun a v Pěnčíně s krajským příspěvkem 7.736.221 korun vyroste sportovní areál u tamní základní školy. Semily se dočkají rekonstrukce atletického stadionu, na niž uvolní kraj 11,9 milionu a u zimního stadionu ve Frýdlantu vznikne nový kabinový blok; kraj poskytne 9,8 milionu korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT