Nové lyceum i studijní obory. Kraj rozšířil nabídku středního školství

05.02.2024 07:09:29 | Autor: Anna Vašková a Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Nové lyceum i studijní obory. Kraj rozšířil nabídku středního školství

Dlouhodobě a systematicky podporuje kraj vzdělávání v regionu. V souladu s aktuálními trendy, které vykazují stoupající zájem o všeobecné studium, otevřel na Střední průmyslové škole a Vyšší odborné škole Liberec Technické lyceum. Zároveň na Střední škole strojní, stavební a dopravní Liberec vznikly dva nové obory - Technická zařízení budov a Průmyslová ekologie.

„Věřím, že rozšířená nabídka uspokojí zájem žáků z regionu. Ti se nemusí bát, že by se nikam nedostali, míst je dost. Všem uchazečům i jejich rodičům přeji k přijímacímu řízení mnoho štěstí, trpělivosti a pevných nervů," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Liberecký kraj nabízí ekonomická lycea na obchodních akademiích v České Lípě a v Liberci. Pedagogické lyceum se nachází na Gymnáziu a SOŠ pedagogické Liberec, Technické lyceum na Střední průmyslové škole a Vyšší odborné škole v Liberci, Zdravotnické lyceum na Střední zdravotnické škole Turnov a Kombinované lyceum na Waldorfské základní a střední škole Semily.

Kraj navýší kapacitu míst také na libereckém Gymnáziu F. X. Šaldy, které se v budoucnu rozroste o další učebny. Krajští radní schválili závazek spolufinancování a předfinancování projektu, díky němuž bude možné otevřít v každém ročníku čtyřletého gymnázia o třídu navíc. Pokud vše půjde podle plánu, uvítají na škole v nových prostorách první žáky od školního roku 2025/2026.

Kraj rovněž průběžně na středních školách buduje takzvaná Centra odborného vzdělávání. Napříč regionem jich vzniklo doposud osm; celkové náklady činily 700 milionů korun. „Pracujeme již na dalších projektech. Centrum odborného vzdělávání zdravotnicko-sociální vznikne na střední zdravotnické škole v Turnově, centrum odborného vzdělávání strojírenství a robotiky na Střední průmyslové škole technické v Jablonci nad Nisou, centrum odborného vzdělávání pro obrábění kovů a vstřikování plastů při Střední škole strojní stavební a dopravní v Liberci a centrum odborného vzdělávání stavebnictví na Střední škole v Semilech. Náklady se odhadují na 400 milionů korun," uzavřel hejtman Martin Půta.

Více informací o školství v kraji se nachází na stránkách www.edulk.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kotrmelec Jitky Smutné uvidíte na Smržovce

Zveme vás v pátek 8. března od 18 hodin na zábavnou talkshow ve smržovském Parkhotelu, kterou moderuje Tomáš Barták. Více podrobností

Slavnostně odhalili korunku pro soutěž Miss Czech Republic 2024

Již 15. ročník soutěže Miss Czech Republic 2024 představil své finalistky. Dívky se nyní budou připravovat na květnové finále, které odvysílá hlavní mediální partner TV NOVA na stanici Nova Fun. Spolu s krásnými soutěžícími byla poprvé odhalena také korunka pro vítězku, již tradičně vzešla od Olgy Kopalové Rynešové z jablonecké dílny ŠENÝR Bijoux. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda
Stav povrchů vozovek v regionu zlepší další rekonstrukce
Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
Krajská knihovna vydala další zvukovou knihu
Opět je tu grantová výzva Milion pro Turnov

Nejčtenější články

18.02.: FOTO: Beran a Bizon pozvali do Svojku fotbalové hosty
19.02.: Do konce března probíhá těžba v lese na Šetřilovsku
19.02.: Krajská záchranka má deset nových vozů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT