Nové studijní obory ukázala v Semilech Burza středních škol

17.11.2022 20:55:18 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Nové studijní obory ukázala v Semilech Burza středních škol

Pod záštitou Libereckého kraje, ÚP ČR, Kontaktního pracoviště v Semilech, Okresní hospodářské komory v Semilech a města Semily se dne 8. listopadu 2022 v Kulturním centru Golf v Semilech uskutečnil 27. ročník Burzy středních škol a 3. ročník Burzy pracovních příležitostí.

Návštěvníci zde měli možnost seznámit se nejenom s nabídkou volných pracovních míst, ale především s nabídkou vzdělávacích oborů v rámci středoškolského studia. Své vzdělávací obory zde představily střední školy z Libereckého, Královehradeckého, Středočeského a Pardubického kraje.

V hlavním sále a předsálí se prezentovalo 38 středních škol z výše vyjmenovaných krajů. Inspiraci k dalšímu studiu či pracovnímu uplatnění zde přijelo čerpat více jak 1000 studentů z celého semilského okresu.

Osobním kontaktem se zástupci z řad pedagogů a žáků jednotlivých středních škol získali budoucí studenti představu nejen o typech a formách studia, ale i o možnostech internátního bydlení, stipendijních programech a aktivitách jednotlivých škol.

Zástupci Úřadu práce ČR, Kontaktního pracoviště v Semilech poradili žákům a jejich rodičům, jak nejlépe vybrat vhodné povolání, a jak se orientovat ve vzdělávací nabídce škol.

Burza pracovních příležitostí pak nabídla lidem, kteří hledají zaměstnání nebo zvažují změnu zaměstnání, setkání s personalisty zúčastněných firem. Ti je seznámili s volnými pracovními místy a bližšími podmínkami přijetí na nabízené pozice. Bonusem pro návštěvníky byla účast přítomných zástupců Armády ČR, kteří představili žákům a veřejnosti možnosti studia, nabídky volných pracovních míst a také možnost vstoupit do aktivních záloh Armády ČR.

Představy o uplatnitelnosti na trhu práce žáci a jejich rodiče získali osobním kontaktem se zástupci vybraných firem z širokého okolí. Zároveň byla účastí firem na této akci prohloubena vazba mezi vzdělávacími institucemi, podnikatelskou sférou a úřadem práce.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince
Prosincová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
Turnovské děti uvidí Natálčino Dobrodružství na ostrově Čičidžuma
Startuje hlasování Tvoříme Turnov 2022

Nejčtenější články

01.12.: Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
30.11.: Nejlepší knihovny v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci
30.11.: Rozsvícení vánočního stromu sledovalo v Turnově plné náměstí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT