Nové studijní obory ukázala v Semilech Burza středních škol

17.11.2022 20:55:18 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Nové studijní obory ukázala v Semilech Burza středních škol

Pod záštitou Libereckého kraje, ÚP ČR, Kontaktního pracoviště v Semilech, Okresní hospodářské komory v Semilech a města Semily se dne 8. listopadu 2022 v Kulturním centru Golf v Semilech uskutečnil 27. ročník Burzy středních škol a 3. ročník Burzy pracovních příležitostí.

Návštěvníci zde měli možnost seznámit se nejenom s nabídkou volných pracovních míst, ale především s nabídkou vzdělávacích oborů v rámci středoškolského studia. Své vzdělávací obory zde představily střední školy z Libereckého, Královehradeckého, Středočeského a Pardubického kraje.

V hlavním sále a předsálí se prezentovalo 38 středních škol z výše vyjmenovaných krajů. Inspiraci k dalšímu studiu či pracovnímu uplatnění zde přijelo čerpat více jak 1000 studentů z celého semilského okresu.

Osobním kontaktem se zástupci z řad pedagogů a žáků jednotlivých středních škol získali budoucí studenti představu nejen o typech a formách studia, ale i o možnostech internátního bydlení, stipendijních programech a aktivitách jednotlivých škol.

Zástupci Úřadu práce ČR, Kontaktního pracoviště v Semilech poradili žákům a jejich rodičům, jak nejlépe vybrat vhodné povolání, a jak se orientovat ve vzdělávací nabídce škol.

Burza pracovních příležitostí pak nabídla lidem, kteří hledají zaměstnání nebo zvažují změnu zaměstnání, setkání s personalisty zúčastněných firem. Ti je seznámili s volnými pracovními místy a bližšími podmínkami přijetí na nabízené pozice. Bonusem pro návštěvníky byla účast přítomných zástupců Armády ČR, kteří představili žákům a veřejnosti možnosti studia, nabídky volných pracovních míst a také možnost vstoupit do aktivních záloh Armády ČR.

Představy o uplatnitelnosti na trhu práce žáci a jejich rodiče získali osobním kontaktem se zástupci vybraných firem z širokého okolí. Zároveň byla účastí firem na této akci prohloubena vazba mezi vzdělávacími institucemi, podnikatelskou sférou a úřadem práce.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilská knihovna spustila letní soutěž Okolo Jizery
Obrazem: Koncert skupiny Sayonara v Rohozecké restauraci
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
Turnovské kino Sféra nabídne lepší filmové zážitky
Letní čtení v parku pořádá jilemnická knihovna

Nejčtenější články

20.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. července
21.07.: Léto v Maškově zahradě bude ve velkém stylu!
21.07.: Letní pohádkové putování s QR kódy po Hraběnce

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT