Nové studijní obory ukázala v Semilech Burza středních škol

17.11.2022 20:55:18 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Nové studijní obory ukázala v Semilech Burza středních škol

Pod záštitou Libereckého kraje, ÚP ČR, Kontaktního pracoviště v Semilech, Okresní hospodářské komory v Semilech a města Semily se dne 8. listopadu 2022 v Kulturním centru Golf v Semilech uskutečnil 27. ročník Burzy středních škol a 3. ročník Burzy pracovních příležitostí.

Návštěvníci zde měli možnost seznámit se nejenom s nabídkou volných pracovních míst, ale především s nabídkou vzdělávacích oborů v rámci středoškolského studia. Své vzdělávací obory zde představily střední školy z Libereckého, Královehradeckého, Středočeského a Pardubického kraje.

V hlavním sále a předsálí se prezentovalo 38 středních škol z výše vyjmenovaných krajů. Inspiraci k dalšímu studiu či pracovnímu uplatnění zde přijelo čerpat více jak 1000 studentů z celého semilského okresu.

Osobním kontaktem se zástupci z řad pedagogů a žáků jednotlivých středních škol získali budoucí studenti představu nejen o typech a formách studia, ale i o možnostech internátního bydlení, stipendijních programech a aktivitách jednotlivých škol.

Zástupci Úřadu práce ČR, Kontaktního pracoviště v Semilech poradili žákům a jejich rodičům, jak nejlépe vybrat vhodné povolání, a jak se orientovat ve vzdělávací nabídce škol.

Burza pracovních příležitostí pak nabídla lidem, kteří hledají zaměstnání nebo zvažují změnu zaměstnání, setkání s personalisty zúčastněných firem. Ti je seznámili s volnými pracovními místy a bližšími podmínkami přijetí na nabízené pozice. Bonusem pro návštěvníky byla účast přítomných zástupců Armády ČR, kteří představili žákům a veřejnosti možnosti studia, nabídky volných pracovních míst a také možnost vstoupit do aktivních záloh Armády ČR.

Představy o uplatnitelnosti na trhu práce žáci a jejich rodiče získali osobním kontaktem se zástupci vybraných firem z širokého okolí. Zároveň byla účastí firem na této akci prohloubena vazba mezi vzdělávacími institucemi, podnikatelskou sférou a úřadem práce.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kotrmelec Jitky Smutné uvidíte na Smržovce

Zveme vás v pátek 8. března od 18 hodin na zábavnou talkshow ve smržovském Parkhotelu, kterou moderuje Tomáš Barták. Více podrobností

Slavnostně odhalili korunku pro soutěž Miss Czech Republic 2024

Již 15. ročník soutěže Miss Czech Republic 2024 představil své finalistky. Dívky se nyní budou připravovat na květnové finále, které odvysílá hlavní mediální partner TV NOVA na stanici Nova Fun. Spolu s krásnými soutěžícími byla poprvé odhalena také korunka pro vítězku, již tradičně vzešla od Olgy Kopalové Rynešové z jablonecké dílny ŠENÝR Bijoux. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda
Stav povrchů vozovek v regionu zlepší další rekonstrukce
Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
Krajská knihovna vydala další zvukovou knihu
Opět je tu grantová výzva Milion pro Turnov

Nejčtenější články

18.02.: FOTO: Beran a Bizon pozvali do Svojku fotbalové hosty
19.02.: Do konce března probíhá těžba v lese na Šetřilovsku
19.02.: Krajská záchranka má deset nových vozů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT