Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města

19.03.2023 17:30:12 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rovensko pod Troskami,Český ráj,Přepeře,Turnov

Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města

Nové vedení silnice I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo centra obcí a měst na stávající I/35. Nové dopravní řešení také výrazně zrychlí dopravu.

Cílem výstavby nové silnice I/35, jejíž investorem je Ředitelství silnic a dálnic ČR, je především zlepšení životních podmínek obcí a měst, snížení rizika nehod chodců a cyklistů, snížení imisní zátěže v obytných zástavbách. Sníží se míra hlukového zatížení, zlepší se možnost používat silnici pro místní dopravu. Doprava se díky nové rychlostní silnici celkově zrychlí. Ve většině úseku je vzhledem k intenzitám dopravy velmi problematické předjíždění, což vede k častým dopravním nehodám. I to by nová rychlostní silnice měla vyřešit.

Trasa I/35 Turnov - Úlibice

Plánovaná stavba začíná před dnešní mimoúrovňovou křižovatkou (dále MÚK) Ohrazenice s dálnicí D10, která bude přestavěna. Dále kříží železniční trať Turnov - Liberec. Kříží železniční trať Praha - Turnov a prochází prolukou mezi Přepeřemi a Nudvojovicemi. Se silnicí II/610 je navržena MÚK Přepeře sloužící k napojení přilehlých průmyslových areálů.

Trasa je vedena po jižním okraji Nudvojovic, prochází prolukou mezi areály společnosti Kamax a bývalého statku. Podél ČOV Turnov překračuje mostem řeku Jizeru a Soboteckou ulici, naproti firmě Stavebniny Kvapil ústí do tunelu, který dopravu vrací na povrch v katastru Pelešan. Plánovaná délka tunelu je 900 metrů. Intenzivní snahy města Turnov v průběhu dalších rozhodovacích procesů budou o maximální prodloužení tunelu, a to i za cenu přeložení toku Libuňky.

Vizualizace trasy silnice I/35 Turnov - Úlibice:

Před Valdštejnskem plánovaná trasa kříží železniční trať a stávající silnici I/35, za kterou následuje MÚK Valdštejnsko s přeložkou silnice III/2835. Trasa se následně vzdaluje od dnešní silnice I/35 a je vedena zemědělskými pozemky severně kolem Svatoňovic.

Západně od obce Volavec je umístěna MÚK Volavec se silnicí III/2828, do které je variantně zapojena navrhovaná přeložka silnice II/282. Trasa se potom stáčí na jih kolem obcí Roudný.

Varianta E1 je vedena severně od Blatce a Sýkořic, kříží stávající silnici II/282. S uvažovanou variantou přeložky silnice II/282 je navržena MÚK Žernov situovaná jižně od stejnojmenné obce.

Trasa dále severo­východě míjí Rovensko pod Troskami a kříží želez­niční trať Turnov - Jičín. Trasa je vedena po země­dělských pozemcích mezi Újezdem pod Troskami a Semínovou Lhotou. Severně od Čimyšle je navr­žena variantní MÚK Čimyšl s přivaděčem pro mož­nou etapizaci výstavby. Předpokládaný termín zahájení stavebních prací je rok 2029.

Souhrnné informace k průběhu přípravy a plánované realizaci stavby I/35 naleznete v informačním letáku.

Kompletní dokumentaci k této dopravní stavbě najdete v Dopravních a rozvojových studiích.

V roce 2021 bylo vydáno souhlasné závazné stanovisko MŽP k posouzení vlivů provedení záměru „Silnice I/35 Turnov - Úlibice" na životní prostředí, tzv. EIA. Obsahuje řadu podmínek, které budoucí stavba musí splňovat. Celý text dokumentu ikona souboruke stažení.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na opravovaném mostě v Liberci probíhá montáž nosníků
U Paceřic staví protihlukovou stěnu
Co zajímá obyvatele Pelešan?
Přehled významných oprav ŘSD v Libereckém kraji pro rok 2023
Ohlédnutí za stavbami a opravami ŘSD v Libereckém kraji 2022
Na jaře 2023 zahájí opravu silnice I/14 u Vojtěšic
Most ve Svijanech přes dálnici D10 je již zprovozněn
Na libereckých mostech budou práce probíhat do konce listopadu
O prvním zářijovém víkendu osadí nosníky mostovky ve Svijanech
Ukončí opravu silnice u Grabštejna
Na stavbě silnice u Poniklé nalezli podezřelý předmět, munice to nebyla
Zprovoznili silnici a okružní křižovatku u Ktové
Obrazem: Bourali most u Svijan, dálnice je už opět průjezdná
Jaké jsou výsledky sčítání dopravy v Libereckém kraji?
Řidiči již projedou novou křižovatkou Rádelský mlýn

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.

Tribunál trvá na povinnosti Polska zaplatit penále ve věci dolu Turów

Komise mohla legitimně započíst částky dlužné z titulu tohoto penále proti pohledávkám Polska vůči Unii. V únoru 2021 podala Česká republika proti Polsku žalobu k Soudnímu dvoru. Tvrdila, že rozšíření a prodloužení těžby hnědého uhlí v povrchovém dole Turów (Polsko) porušuje unijní právo1. „Uzavření smíru v únoru 2022 nezměnilo nic na tom, že Polsko předtím nerespektovalo předběžné opatření. Tribunál Soudního dvora dnes potvrdil, že Komise postupovala správně. Bez žaloby k soudnímu dvoru by se žádná jednání nikdy neuskutečnila. Je potřeba říci, že penále pro Polsko jsou příjmem Evropské unie, nikoli Libereckého kraje. Nikdy bychom nepostavili ani metr vodovodu ani nezaplatili další projekty, které chrání obyvatele, životní prostředí i vodní zdroje před vlivem těžby," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě zajímavé červnové přednášky pořádají v semilském muzeu
Turnovské volejbalistky vyrazily do Lucemburska
Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty
Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi
Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Nejčtenější články

11.06.: Hasiči likvidovali v domě na Semilsku neznámé chemické látky
11.06.: Auto s naloženým bagrem uvízlo v Semilech pod železničním mostem
12.06.: Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT