Novinky v plaveckém bazénu na Výšince v Turnově

24.09.2022 15:16:05 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Novinky v plaveckém bazénu na Výšince v Turnově

Milovníci plavání se mohou své zálibě věnovat v Turnově celoročně. Přes letní teplé období funguje koupaliště v Maškově zahradě a jakmile se ochladí, zahájí v září činnost plavecký bazén na Výšince. Nejinak je tomu i letos.

Během letní pauzy došlo v bazénu k řadě vylepšení. Tím prvním je výměna roštnic, které již byly vlivem chemikálií zašlé, odrolené a přestávaly vyhovovat i z hygienického hlediska. „Roštnice jsme měnili po 11 letech, přičemž životnost je zhruba 6 let, takže určitě měly nárok. Tentokrát jsme zvolili tmavě šedou barvu oproti původní bílé," sdělil vedoucí bazénu Robert Havlín z Městské sportovní Turnov s.r.o. Investice si vyžádala 150 tisíc Kč bez DPH.

Druhá novinka souvisí s úsporou energií. Všechna výbojková svítidla byla totiž vyměněna za LED svítidla, která navíc umí měnit barvy a vytvářet různé efekty. Cena nových světel přišla na 92 tisíc Kč bez DPH.

Plavecký bazén na Výšince<br />Autor: Zdenka Štrauchová Plavecký bazén na Výšince slouží především jako výukový pro děti ze škol a školek. Kromě toho zde již 15 let probíhá Sportovní plavání Turnov, které letos vystupuje pod novým názvem PlavemTU. Sportovní plavání je nadstavba plavecké výuky na základních školách. Kurzy různé úrovně navštěvuje až 120 členů od 6 do 20 let. „Naším cílem je neustálé zdokonalování v technice plaveckých způsobů kraul, znak, prsa a nalezení vztahu k trénování a pravidelnosti plavání," uvedl Robert Havlín. Informace o sportovním plavání najdete na webových stránkách www.plavemtu.cz.

Sportovní plavání otevírá dětem nové možnosti a cesty uplatnění. Pokračují například na záchranářské školy, FTVS nebo pedagogické fakulty. V 18 letech si mohou udělat záchranářské zkoušky (plavčík, mistr plavčík) a fungují v bazénu na Výšince nebo koupališti v Maškově zahradě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovské koupaliště má novou vodní atrakci! A zavádí ranní plavání
Plavčíci z turnovské Maškovy zahrady prošli školením
Bazén na Výšince vstoupil do nové sezony. Školy ho vzaly útokem
V turnovském bazénu na Výšince mění filtrační náplně
Turnovský plavecký bazén opět zahájil provoz

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Dílo prosince v liberecké galerii představuje výtvarnici Bernartovou
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku

Nejčtenější články

06.12.: V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
05.12.: FOTO: Další děti si při Týdnu hokeje v Lomnici vyzkoušely lední hokej
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT