Novou službou krajské knihovny je online půjčování audioknih

09.09.2023 07:18:40 | Autor: Kateřina Šidlofová | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Novou službou krajské knihovny je online půjčování audioknih

V liberecké knihovně si nyní můžete své oblíbené audioknihy půjčovat na dálku rovnou z pohodlí domova. Nově je totiž možné stahovat tituly online přímo do mobilního zařízení.

Od 7. září spouští krajská knihovna zcela novou atraktivní službu - půjčování audioknih on-line, kterou zde připravili ve spolupráci s portálem Palmknihy.cz a již mohou využít všichni registrovaní čtenáři knihovny zdarma. Pokud znáte e-knihy, nebude pro vás tato služba žádnou novinkou, e-výpůjčka audioknih totiž probíhá úplně stejně.

Pokud nejste čtenářem knihovny, zaregistrujte se v knihovně a pod stejným e-mailem též na portále Palmknihy.cz a do svého mobilního zařízení (chytrý telefon, tablet) si stáhněte aplikaci Palmknihy. V katalogu knihovny se přihlaste do Konta čtenáře, vyberte titul, o který máte zájem, a klikněte na ikonu „Půjčit si audioknihu". Ta se Vám ihned stáhne do vašeho mobilního zařízení, kde bude dostupná jeden měsíc.

„V době, kdy trávíme spoustu času na cestách autem, hromadnou dopravou, ale i v okamžicích, kdy jsme unavení a chceme jen zavřít oči, je profesionálně namluvená kniha, tedy audiokniha, tím pravým společníkem. Možnosti, jak se k audioknihám dostat, rozšiřuje i naše knihovna a nepochybuji, že tuto službu lidé přivítají," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

A pak už můžete poslouchat - kdykoliv a kdekoliv. Pro další informace doporučujeme návod na našem webu www.kvkli.cz v sekci E-knihovna/E-výpůjčky. V této chvíli je v nabídce cca 400 titulů pro děti i dospělé a tento počet se bude postupně rozšiřovat. Neváhejte, stahujte a poslouchejte!

Kromě elektronického půjčování audioknih připravila liberecká knihovna i celou řadu dalších novinek, které bude veřejnost moci využít postupně v průběhu podzimních měsíců. Po celé září se například čerství prvňáčci mohou v Knihovně pro děti a mládež a na všech městských pobočkách registrovat zdarma.

Hudební knihovna nabídne vedle online půjčování audioknih ještě další novinku. Nově budou k dispozici hudební nástroje, mimo jiné například elektrická či basová kytara, k volnému využití, zkoušení a také s možností pořízení nahrávky.

Návštěvníci naší pobočky na Kunratické se mohou těšit na zbrusu nový interiér - pobočka bude vybavena novým nábytkem a knihovními regály, nabídne nová místa pro odpočinek a relaxaci dětem i dospělým. Pravděpodobně tedy v listopadu budeme nuceni na nezbytně nutnou dobu pobočku z tohoto důvodu uzavřít.

Ke konci roku nebo začátkem roku 2024 bude instalován venkovní výdejní box (typu „zásilkovna"), kam si budou moci zájemci objednat vybrané dokumenty. Box bude umístěn z boku knihovny směrem k budově firmy Inisoft. Knihovna tak nabídne službu v režimu 24/7.

„Chtěla bych také zmínit připravovaný bohatý kulturní a vzdělávací program, který bude, tak jako obvykle, určen mnoha cílovým skupinám a nabídne širokou paletu témat. Za všechny jmenujme tradiční historické, cestopisné nebo hudební přednášky, nově otevřené zájmové kurzy - pletení, šití, dotyková zařízení, kresba. V září u nás proběhne natáčení oblíbeného podcastu Přepište dějiny, připravujeme program v rámci velké akce EDUCA, společně s Radou seniorů Libereckého kraje uskutečníme krajskou konferenci Senioři 2023, odbornou veřejnost pozveme na česko-německou konferenci věnovanou O. Preusslerovi... Nabídka je skutečně široká a věříme, že si vybere každý," říká ředitelka knihovny PhDr. Dana Petrýdesová.

Novou sezónu knihovna zahájila aktivitami v rámci krajské kampaně Crystal Valley Week. Nabídla vlastní unikátní literární vycházku po stopách sklářů na Novoborsku - účastníci vycestovali společně autobusem a strávili den plný literárních a sklářských zážitků. Velký zájem vzbudil také dvoudenní trh v knihovně, který nabídl regionální šperky a bižuterii a do knihovny přitáhl velké množství návštěvníků. V jeho průběhu unikátní prostory knihovny oživila módní přehlídka Made in Jablonec 2023. Akce proběhla ve spolupráci se Svazem výrobců skla a bižuterie a Crystal Valley.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků
Jezdíme okolo - pozůstatky historického silničního značení na Lomnicku
Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
17.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT