Nový rok 2022 začal v Turnově opět v barvách ohňostroje

06.01.2022 18:19:59 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Nový rok 2022 začal v Turnově opět v barvách ohňostroje

Turnov se v sobotu 1. ledna 2022 přesně v 17 hodin rozzářil pod světly novoročního ohňostroje, který zahájil oslavy 750 let Turnova. Po roční odmlce se tak vrátila do prostoru Na Lukách oblíbená tradice, i když bez doprovodného kulturního programu.

Počasí téměř jarní, podvečerní mlha a nejistá pandemická situace provázela první lednový den. Ohňostroj na turnovském autobusovém nádraží to však nakonec nezmařilo. Po loňské nucené odmlce se tradiční akce opět vrátila na své místo. Pro tentokrát se, s respektem k aktuálním epidemickým opatřením, musela obejít bez doprovodného programu.

Poutavou světelnou show si však přesto nenechala ujít řada obyvatel Turnova a jeho návštěvníků, a to ať už se sešli přímo Na Lukách nebo na jiných místech Turnova, odkud byl dobrý výhled. Podle jejich reakcí se ohňostroj vydařil. Děkujeme všem, že se událost obešla bez lampionů štěstí, které v předchozích letech působily nemalé obtíže a škody. Velké díky pak patří všem sponzorům a partnerům, bez nichž by se akce nemohla uskutečnit.

Novoroční ohňostroj v Turnově Novoroční ohňostroj 2022 podpořili: Měšťanský pivovar Turnov, a. s., Pamico Czech, s. r. o., Vykrut Zahradní služby, a. s., Dias Turnov, s. r. o., Final - obaly, s. r. o., KONTAKT, s. r. o., Ontex CZ, s. r. o., Pivovar Svijany, a. s., Richter autoservis, s. r. o., ZIKUDA - vodohospodářské stavby, s. r. o., Autosklo Turnov, Crytur, s. r. o., JUTA, a. s., KAŠÍR, s. r. o., Šroubárna Turnov, a. s.

„Ohňostroj i letos zajišťovala společnost Ohňostroje - Zdeněk Pohl. Poděkování patří Městské policii Turnov za zajištění bezpečnosti na místě, SDH Turnov za dozor a Technickým službám Turnov za technické zabezpečení. Přejeme krásný rok oslav města a těšíme se na dalších akcích. Snad budou moci proběhnout bez větších omezení," uvedla tisková mluvčí města Turnov Marcela Jandová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnov online rozsvítil vánoční strom
Nová opatření ruší kulturní akce v Turnově. Nebudou ani vánoční trhy!
První den roku 2020 začal v Turnově tradičním novoročním ohňostrojem

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT