Nový rok 2022 začal v Turnově opět v barvách ohňostroje

06.01.2022 18:19:59 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Nový rok 2022 začal v Turnově opět v barvách ohňostroje

Turnov se v sobotu 1. ledna 2022 přesně v 17 hodin rozzářil pod světly novoročního ohňostroje, který zahájil oslavy 750 let Turnova. Po roční odmlce se tak vrátila do prostoru Na Lukách oblíbená tradice, i když bez doprovodného kulturního programu.

Počasí téměř jarní, podvečerní mlha a nejistá pandemická situace provázela první lednový den. Ohňostroj na turnovském autobusovém nádraží to však nakonec nezmařilo. Po loňské nucené odmlce se tradiční akce opět vrátila na své místo. Pro tentokrát se, s respektem k aktuálním epidemickým opatřením, musela obejít bez doprovodného programu.

Poutavou světelnou show si však přesto nenechala ujít řada obyvatel Turnova a jeho návštěvníků, a to ať už se sešli přímo Na Lukách nebo na jiných místech Turnova, odkud byl dobrý výhled. Podle jejich reakcí se ohňostroj vydařil. Děkujeme všem, že se událost obešla bez lampionů štěstí, které v předchozích letech působily nemalé obtíže a škody. Velké díky pak patří všem sponzorům a partnerům, bez nichž by se akce nemohla uskutečnit.

Novoroční ohňostroj v Turnově Novoroční ohňostroj 2022 podpořili: Měšťanský pivovar Turnov, a. s., Pamico Czech, s. r. o., Vykrut Zahradní služby, a. s., Dias Turnov, s. r. o., Final - obaly, s. r. o., KONTAKT, s. r. o., Ontex CZ, s. r. o., Pivovar Svijany, a. s., Richter autoservis, s. r. o., ZIKUDA - vodohospodářské stavby, s. r. o., Autosklo Turnov, Crytur, s. r. o., JUTA, a. s., KAŠÍR, s. r. o., Šroubárna Turnov, a. s.

„Ohňostroj i letos zajišťovala společnost Ohňostroje - Zdeněk Pohl. Poděkování patří Městské policii Turnov za zajištění bezpečnosti na místě, SDH Turnov za dozor a Technickým službám Turnov za technické zabezpečení. Přejeme krásný rok oslav města a těšíme se na dalších akcích. Snad budou moci proběhnout bez větších omezení," uvedla tisková mluvčí města Turnov Marcela Jandová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnov online rozsvítil vánoční strom
Nová opatření ruší kulturní akce v Turnově. Nebudou ani vánoční trhy!
První den roku 2020 začal v Turnově tradičním novoročním ohňostrojem

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Víno & cimbál s cimbálkovou muzikou Kobylka Pardubice
Daniel Hůlka & Jiří Škorpík společně vystoupí v turnovském divadle
Turnovská kultura v prosinci
V Bozkově budou řádit čerti a krampušáci
Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Nejčtenější články

01.12.: Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
01.12.: Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
02.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT