Nový rok 2022 začal v Turnově opět v barvách ohňostroje

06.01.2022 18:19:59 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Nový rok 2022 začal v Turnově opět v barvách ohňostroje

Turnov se v sobotu 1. ledna 2022 přesně v 17 hodin rozzářil pod světly novoročního ohňostroje, který zahájil oslavy 750 let Turnova. Po roční odmlce se tak vrátila do prostoru Na Lukách oblíbená tradice, i když bez doprovodného kulturního programu.

Počasí téměř jarní, podvečerní mlha a nejistá pandemická situace provázela první lednový den. Ohňostroj na turnovském autobusovém nádraží to však nakonec nezmařilo. Po loňské nucené odmlce se tradiční akce opět vrátila na své místo. Pro tentokrát se, s respektem k aktuálním epidemickým opatřením, musela obejít bez doprovodného programu.

Poutavou světelnou show si však přesto nenechala ujít řada obyvatel Turnova a jeho návštěvníků, a to ať už se sešli přímo Na Lukách nebo na jiných místech Turnova, odkud byl dobrý výhled. Podle jejich reakcí se ohňostroj vydařil. Děkujeme všem, že se událost obešla bez lampionů štěstí, které v předchozích letech působily nemalé obtíže a škody. Velké díky pak patří všem sponzorům a partnerům, bez nichž by se akce nemohla uskutečnit.

Novoroční ohňostroj v Turnově Novoroční ohňostroj 2022 podpořili: Měšťanský pivovar Turnov, a. s., Pamico Czech, s. r. o., Vykrut Zahradní služby, a. s., Dias Turnov, s. r. o., Final - obaly, s. r. o., KONTAKT, s. r. o., Ontex CZ, s. r. o., Pivovar Svijany, a. s., Richter autoservis, s. r. o., ZIKUDA - vodohospodářské stavby, s. r. o., Autosklo Turnov, Crytur, s. r. o., JUTA, a. s., KAŠÍR, s. r. o., Šroubárna Turnov, a. s.

„Ohňostroj i letos zajišťovala společnost Ohňostroje - Zdeněk Pohl. Poděkování patří Městské policii Turnov za zajištění bezpečnosti na místě, SDH Turnov za dozor a Technickým službám Turnov za technické zabezpečení. Přejeme krásný rok oslav města a těšíme se na dalších akcích. Snad budou moci proběhnout bez větších omezení," uvedla tisková mluvčí města Turnov Marcela Jandová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnov online rozsvítil vánoční strom
Nová opatření ruší kulturní akce v Turnově. Nebudou ani vánoční trhy!
První den roku 2020 začal v Turnově tradičním novoročním ohňostrojem

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT