Nový rok 2022 začal v Turnově opět v barvách ohňostroje

06.01.2022 18:19:59 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Nový rok 2022 začal v Turnově opět v barvách ohňostroje

Turnov se v sobotu 1. ledna 2022 přesně v 17 hodin rozzářil pod světly novoročního ohňostroje, který zahájil oslavy 750 let Turnova. Po roční odmlce se tak vrátila do prostoru Na Lukách oblíbená tradice, i když bez doprovodného kulturního programu.

Počasí téměř jarní, podvečerní mlha a nejistá pandemická situace provázela první lednový den. Ohňostroj na turnovském autobusovém nádraží to však nakonec nezmařilo. Po loňské nucené odmlce se tradiční akce opět vrátila na své místo. Pro tentokrát se, s respektem k aktuálním epidemickým opatřením, musela obejít bez doprovodného programu.

Poutavou světelnou show si však přesto nenechala ujít řada obyvatel Turnova a jeho návštěvníků, a to ať už se sešli přímo Na Lukách nebo na jiných místech Turnova, odkud byl dobrý výhled. Podle jejich reakcí se ohňostroj vydařil. Děkujeme všem, že se událost obešla bez lampionů štěstí, které v předchozích letech působily nemalé obtíže a škody. Velké díky pak patří všem sponzorům a partnerům, bez nichž by se akce nemohla uskutečnit.

Novoroční ohňostroj v Turnově Novoroční ohňostroj 2022 podpořili: Měšťanský pivovar Turnov, a. s., Pamico Czech, s. r. o., Vykrut Zahradní služby, a. s., Dias Turnov, s. r. o., Final - obaly, s. r. o., KONTAKT, s. r. o., Ontex CZ, s. r. o., Pivovar Svijany, a. s., Richter autoservis, s. r. o., ZIKUDA - vodohospodářské stavby, s. r. o., Autosklo Turnov, Crytur, s. r. o., JUTA, a. s., KAŠÍR, s. r. o., Šroubárna Turnov, a. s.

„Ohňostroj i letos zajišťovala společnost Ohňostroje - Zdeněk Pohl. Poděkování patří Městské policii Turnov za zajištění bezpečnosti na místě, SDH Turnov za dozor a Technickým službám Turnov za technické zabezpečení. Přejeme krásný rok oslav města a těšíme se na dalších akcích. Snad budou moci proběhnout bez větších omezení," uvedla tisková mluvčí města Turnov Marcela Jandová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnov online rozsvítil vánoční strom
Nová opatření ruší kulturní akce v Turnově. Nebudou ani vánoční trhy!
První den roku 2020 začal v Turnově tradičním novoročním ohňostrojem

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pitná voda je v prameni Boží voda i pod Valdštejnem

Odbor životního prostředí informuje občany, že prameny pod Valdštejnem a Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramenů ze dne 17. ledna 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění.

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemědělci i v Pojizeří protestovali proti změně strategického plánu
Výlet vlakem do Černous láká na Meandry Smědé i muzeum úzkokolejky
Pražští studenti zrestaurovali grafiky pro Severočeské muzeum
Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu

Nejčtenější články

20.01.: Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
20.01.: Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu
19.01.: Počet případů covidu stoupá, ale naštěstí je méně hospitalizovaných

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT