Nový rok 2022 začal v Turnově opět v barvách ohňostroje

06.01.2022 18:19:59 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Nový rok 2022 začal v Turnově opět v barvách ohňostroje

Turnov se v sobotu 1. ledna 2022 přesně v 17 hodin rozzářil pod světly novoročního ohňostroje, který zahájil oslavy 750 let Turnova. Po roční odmlce se tak vrátila do prostoru Na Lukách oblíbená tradice, i když bez doprovodného kulturního programu.

Počasí téměř jarní, podvečerní mlha a nejistá pandemická situace provázela první lednový den. Ohňostroj na turnovském autobusovém nádraží to však nakonec nezmařilo. Po loňské nucené odmlce se tradiční akce opět vrátila na své místo. Pro tentokrát se, s respektem k aktuálním epidemickým opatřením, musela obejít bez doprovodného programu.

Poutavou světelnou show si však přesto nenechala ujít řada obyvatel Turnova a jeho návštěvníků, a to ať už se sešli přímo Na Lukách nebo na jiných místech Turnova, odkud byl dobrý výhled. Podle jejich reakcí se ohňostroj vydařil. Děkujeme všem, že se událost obešla bez lampionů štěstí, které v předchozích letech působily nemalé obtíže a škody. Velké díky pak patří všem sponzorům a partnerům, bez nichž by se akce nemohla uskutečnit.

Novoroční ohňostroj v Turnově Novoroční ohňostroj 2022 podpořili: Měšťanský pivovar Turnov, a. s., Pamico Czech, s. r. o., Vykrut Zahradní služby, a. s., Dias Turnov, s. r. o., Final - obaly, s. r. o., KONTAKT, s. r. o., Ontex CZ, s. r. o., Pivovar Svijany, a. s., Richter autoservis, s. r. o., ZIKUDA - vodohospodářské stavby, s. r. o., Autosklo Turnov, Crytur, s. r. o., JUTA, a. s., KAŠÍR, s. r. o., Šroubárna Turnov, a. s.

„Ohňostroj i letos zajišťovala společnost Ohňostroje - Zdeněk Pohl. Poděkování patří Městské policii Turnov za zajištění bezpečnosti na místě, SDH Turnov za dozor a Technickým službám Turnov za technické zabezpečení. Přejeme krásný rok oslav města a těšíme se na dalších akcích. Snad budou moci proběhnout bez větších omezení," uvedla tisková mluvčí města Turnov Marcela Jandová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnov online rozsvítil vánoční strom
Nová opatření ruší kulturní akce v Turnově. Nebudou ani vánoční trhy!
První den roku 2020 začal v Turnově tradičním novoročním ohňostrojem

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek
Kraj opět žádá ministerstvo o dotaci na zajištění sociálních služeb

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT