Nový rok 2023 v Turnově odstartovala působivá světelná show s hudbou

06.01.2023 14:53:12 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Nový rok 2023 v Turnově odstartovala působivá světelná show s hudbou

Novoroční ohňostroj v Turnově 2023 přinesl velkolepý zážitek. Pokud jste dorazili přímo Na Luka, mohli jste si užít poutavé podívané s hudebním doprovodem, které předcházel neméně vydařený koncert What The Funk.

Novoroční ohňostroj v Turnově se vrátil k tradiční podobě i s doprovodným programem po dvouleté odmlce způsobené pandemií covid-19. Na Lukách své stánky opět rozložili prodejci a na improvizovaném pódiu, za nějž patří díky firmě Autodoprava Dovosstrans, se představila mladá turnovská kapela What The Funk.

Novoroční ohňostroj v Turnově 2023<br />Autor: Archiv města Turnov Desítka hudebníků během svého vystoupení zvládla hustě zaplnit celé prostranství před pódiem a také ho roztančit před očekávanou světelnou show. Vedle pódia v průběhu koncertu vznikla malá výstava dětských obrázků na téma Můj nejkrásnější zážitek roku 2022, a že jich nebylo málo! „Všem dětem děkujeme a obrázky v průběhu ledna ještě vystavíme na turnovské radnici," dodala tisková mluvčí města Turnov Marcela Jandová.

Před koncertem všechny přivítal starosta města Tomáš Hocke v doprovodu Evy Kordové, která svátečním podvečerem provázela. Před samotným ohňostrojem pak starosta zmínil uplynulý rok, který nebyl jednoduchý, ať už s ohledem na covid-19 nebo závažnou situaci na Ukrajině. Tomáš Hocke popřál všem, aby nový rok byl jenom lepší, přinesl řešení mezinárodní situace i vše dobré obyvatelům Turnova.

Novoroční ohňostroj v Turnově 2023<br />Autor: Archiv města Turnov Na jeho slova ještě navázal bouřlivě vyžádaný přídavek kapely. Pak už příchozí mohli sledovat, a nově také poslouchat show, která rozzářila celý prostor Na Lukách. O Novoroční ohňostroj 2023 včetně hudebního doprovodu se i letos postaral Zdeněk Pohl za asistence mistra zvuku Michala Novotného. Podle reakce publika se inovovaná podoba ohňostroje rozhodně líbila.

„Je nutné připomenout, že ohňostroj se také v letošním roce odehrál za výrazné finanční podpory podnikatelů a firem Turnovska, za což jim patří velký dík. Bez jejich pomoci a podpory by podobná akce nemohla proběhnout!," uvedla mluvčí města Jandová.

Generální sponzor: Měšťanský pivovar Turnov, a. s.

Sponzoři akce: Crytur, spol. s r. o., Dias Turnov, s. r. o., Final - Obaly, s. r. o., Ontex CZ, s. r. o. , Pamico Czech, s. r. o., Richter Heating, s. r. o., Zikuda - vodohospodářské stavby, s. r. o.

Partneři akce: Kašír, s. r. o., Kontakt - služby motoristům, spol. s r. o., Pivovar Svijany, a. s., Šroubárna Turnov, a. s. 

„V neposlední řadě děkujeme také firmě Autodoprava Dovosstrans, s. r. o., Technickým službám Turnov, s. r. o., a strážníkům Městské policie Turnov za technické zajištění akce. Přejeme Vám všem šťastný a spokojený nový rok 2023," doplnila na závěr Marcela Jandová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vánoční trhy se v Turnově konaly pošestadvacáté a kouzelně
Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
Rozsvícení vánočního stromu sledovalo v Turnově plné náměstí
Nový rok 2022 začal v Turnově opět v barvách ohňostroje
První den roku 2020 začal v Turnově tradičním novoročním ohňostrojem

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.

Boží voda není pitná, pramen pod Valdštejnem vyhovuje

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen Boží voda aktuálně není pitný, pramen pod Valdštejnem dle rozborů vyhovuje. Výsledky rozboru pramenů proběhly dne 18. září 2023 podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
Den architektury pozve v našem kraji opět za architektonickými skvosty
Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
Nové ptačí budky vznikly v turnovských městských sadech
Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Nejčtenější články

23.09.: V Roztokách u Jilemnice sjel autobus do příkopu
24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
22.09.: Po střetu s nákladním autem v Rejdicích zemřel motocyklista

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT