Nový rok 2023 v Turnově odstartovala působivá světelná show s hudbou

06.01.2023 14:53:12 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Nový rok 2023 v Turnově odstartovala působivá světelná show s hudbou

Novoroční ohňostroj v Turnově 2023 přinesl velkolepý zážitek. Pokud jste dorazili přímo Na Luka, mohli jste si užít poutavé podívané s hudebním doprovodem, které předcházel neméně vydařený koncert What The Funk.

Novoroční ohňostroj v Turnově se vrátil k tradiční podobě i s doprovodným programem po dvouleté odmlce způsobené pandemií covid-19. Na Lukách své stánky opět rozložili prodejci a na improvizovaném pódiu, za nějž patří díky firmě Autodoprava Dovosstrans, se představila mladá turnovská kapela What The Funk.

Novoroční ohňostroj v Turnově 2023<br />Autor: Archiv města Turnov Desítka hudebníků během svého vystoupení zvládla hustě zaplnit celé prostranství před pódiem a také ho roztančit před očekávanou světelnou show. Vedle pódia v průběhu koncertu vznikla malá výstava dětských obrázků na téma Můj nejkrásnější zážitek roku 2022, a že jich nebylo málo! „Všem dětem děkujeme a obrázky v průběhu ledna ještě vystavíme na turnovské radnici," dodala tisková mluvčí města Turnov Marcela Jandová.

Před koncertem všechny přivítal starosta města Tomáš Hocke v doprovodu Evy Kordové, která svátečním podvečerem provázela. Před samotným ohňostrojem pak starosta zmínil uplynulý rok, který nebyl jednoduchý, ať už s ohledem na covid-19 nebo závažnou situaci na Ukrajině. Tomáš Hocke popřál všem, aby nový rok byl jenom lepší, přinesl řešení mezinárodní situace i vše dobré obyvatelům Turnova.

Novoroční ohňostroj v Turnově 2023<br />Autor: Archiv města Turnov Na jeho slova ještě navázal bouřlivě vyžádaný přídavek kapely. Pak už příchozí mohli sledovat, a nově také poslouchat show, která rozzářila celý prostor Na Lukách. O Novoroční ohňostroj 2023 včetně hudebního doprovodu se i letos postaral Zdeněk Pohl za asistence mistra zvuku Michala Novotného. Podle reakce publika se inovovaná podoba ohňostroje rozhodně líbila.

„Je nutné připomenout, že ohňostroj se také v letošním roce odehrál za výrazné finanční podpory podnikatelů a firem Turnovska, za což jim patří velký dík. Bez jejich pomoci a podpory by podobná akce nemohla proběhnout!," uvedla mluvčí města Jandová.

Generální sponzor: Měšťanský pivovar Turnov, a. s.

Sponzoři akce: Crytur, spol. s r. o., Dias Turnov, s. r. o., Final - Obaly, s. r. o., Ontex CZ, s. r. o. , Pamico Czech, s. r. o., Richter Heating, s. r. o., Zikuda - vodohospodářské stavby, s. r. o.

Partneři akce: Kašír, s. r. o., Kontakt - služby motoristům, spol. s r. o., Pivovar Svijany, a. s., Šroubárna Turnov, a. s. 

„V neposlední řadě děkujeme také firmě Autodoprava Dovosstrans, s. r. o., Technickým službám Turnov, s. r. o., a strážníkům Městské policie Turnov za technické zajištění akce. Přejeme Vám všem šťastný a spokojený nový rok 2023," doplnila na závěr Marcela Jandová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vánoční trhy se v Turnově konaly pošestadvacáté a kouzelně
Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
Rozsvícení vánočního stromu sledovalo v Turnově plné náměstí
Nový rok 2022 začal v Turnově opět v barvách ohňostroje
První den roku 2020 začal v Turnově tradičním novoročním ohňostrojem

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá svým příspěvkovým organizacím při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. února
Únorová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
V turnovských školách se rozbíhá preventivní kampaň
Město Semily vybuduje v lokalitě Na Vinici retenční nádrž

Nejčtenější články

01.02.: Chaloupky pod horama otevírají novou muzejní sezonu v Lomnici
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT