Nový rok 2023 v Turnově odstartovala působivá světelná show s hudbou

06.01.2023 14:53:12 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Nový rok 2023 v Turnově odstartovala působivá světelná show s hudbou

Novoroční ohňostroj v Turnově 2023 přinesl velkolepý zážitek. Pokud jste dorazili přímo Na Luka, mohli jste si užít poutavé podívané s hudebním doprovodem, které předcházel neméně vydařený koncert What The Funk.

Novoroční ohňostroj v Turnově se vrátil k tradiční podobě i s doprovodným programem po dvouleté odmlce způsobené pandemií covid-19. Na Lukách své stánky opět rozložili prodejci a na improvizovaném pódiu, za nějž patří díky firmě Autodoprava Dovosstrans, se představila mladá turnovská kapela What The Funk.

Novoroční ohňostroj v Turnově 2023<br />Autor: Archiv města Turnov Desítka hudebníků během svého vystoupení zvládla hustě zaplnit celé prostranství před pódiem a také ho roztančit před očekávanou světelnou show. Vedle pódia v průběhu koncertu vznikla malá výstava dětských obrázků na téma Můj nejkrásnější zážitek roku 2022, a že jich nebylo málo! „Všem dětem děkujeme a obrázky v průběhu ledna ještě vystavíme na turnovské radnici," dodala tisková mluvčí města Turnov Marcela Jandová.

Před koncertem všechny přivítal starosta města Tomáš Hocke v doprovodu Evy Kordové, která svátečním podvečerem provázela. Před samotným ohňostrojem pak starosta zmínil uplynulý rok, který nebyl jednoduchý, ať už s ohledem na covid-19 nebo závažnou situaci na Ukrajině. Tomáš Hocke popřál všem, aby nový rok byl jenom lepší, přinesl řešení mezinárodní situace i vše dobré obyvatelům Turnova.

Novoroční ohňostroj v Turnově 2023<br />Autor: Archiv města Turnov Na jeho slova ještě navázal bouřlivě vyžádaný přídavek kapely. Pak už příchozí mohli sledovat, a nově také poslouchat show, která rozzářila celý prostor Na Lukách. O Novoroční ohňostroj 2023 včetně hudebního doprovodu se i letos postaral Zdeněk Pohl za asistence mistra zvuku Michala Novotného. Podle reakce publika se inovovaná podoba ohňostroje rozhodně líbila.

„Je nutné připomenout, že ohňostroj se také v letošním roce odehrál za výrazné finanční podpory podnikatelů a firem Turnovska, za což jim patří velký dík. Bez jejich pomoci a podpory by podobná akce nemohla proběhnout!," uvedla mluvčí města Jandová.

Generální sponzor: Měšťanský pivovar Turnov, a. s.

Sponzoři akce: Crytur, spol. s r. o., Dias Turnov, s. r. o., Final - Obaly, s. r. o., Ontex CZ, s. r. o. , Pamico Czech, s. r. o., Richter Heating, s. r. o., Zikuda - vodohospodářské stavby, s. r. o.

Partneři akce: Kašír, s. r. o., Kontakt - služby motoristům, spol. s r. o., Pivovar Svijany, a. s., Šroubárna Turnov, a. s. 

„V neposlední řadě děkujeme také firmě Autodoprava Dovosstrans, s. r. o., Technickým službám Turnov, s. r. o., a strážníkům Městské policie Turnov za technické zajištění akce. Přejeme Vám všem šťastný a spokojený nový rok 2023," doplnila na závěr Marcela Jandová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vánoční trhy se v Turnově konaly pošestadvacáté a kouzelně
Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
Rozsvícení vánočního stromu sledovalo v Turnově plné náměstí
Nový rok 2022 začal v Turnově opět v barvách ohňostroje
První den roku 2020 začal v Turnově tradičním novoročním ohňostrojem

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 12 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách

Nejčtenější články

21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
20.06.: Rohanské stezky se opět hlásí o slovo!
20.06.: Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT