Nový územní plán určí další rozvoj Semil

16.12.2010 17:52:56 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Nový územní plán určí další rozvoj Semil

Zastupitelstvo města Semily rozhodlo na svém prosincovém zasedání o vydání Územního plánu Semily. Přípravy trvaly celkem čtyři roky a občané se mohli vyjádřit k plánu při veřejných projednáváních.

„Při vydávání územního plánu zastupitelstvo souhlasilo s vyhodnocením připomínek občanů, vlastníků pozemků a staveb a také dotčených orgánů. Rozhodlo o námitkách, které byly uplatněny v rámci veřejných projednávání," uvedl Jaromír Mejsnar, vedoucí oddělení územního plánování Městského úřadu.

Infoblok

  • Město Semily má po 24 letech nový územní plán.
  • Přípravy trvaly celkem 4 roky.
  • Je připraveno 457 parcel pro rodinné domy a prostor pro 47 bytových domů s 470 byty.
  • Cílem územního plánu je zahuštění současného zastavěného území a nerozptylování zástavby do volných prostor.

 

Vydáním plánu byl završen celý náročný čtyřletý proces zpracovávání. „Zastupitelstvo města rozhodlo o pořízení Územního plánu Semily 1. 3. 2007. Od té doby začaly intenzívní práce na přípravě územního plánu. Přípravné práce, které zahrnovaly především zjištění a vyhodnocení stavu a vývoje území, limity využití území a shromáždění všech záměrů, byly ukončeny v březnu 2008," upřesnil starosta Semil Jan Farský.

Dále probíhalo projednávání jednotlivých fází dle lhůt vyplývajících z ustanovení stavebního zákona a zpracovávání jednotlivých fází dle smlouvy o dílo. „V rámci uvedených lhůt rozhodně nedocházelo v žádném případě k jejich prodlužování. Celkem tak příprava trvala 45 měsíců," upřesnil starosta.

Územní plán byl zpracován pro celé území města Semily, to znamená pro katastrální území Bítouchov u Semil, Semily a Spálov u Semil.

Územní plán má vliv na každého občana

„Územní plán je pro město důležitý, protože určuje, kudy jednou povedou silnice, kde se budou stavět rodinné domy, kde bytové, kde budou stát obchody, kde továrny a kde sportoviště. Určuje vlastně, jak se bude v Semilech žít. Vliv to má na každého uživatele veřejných i uzavřených prostor a je základní náležitostí rozvoje města," doplnil starosta Jan Farský.

Územní plán nabývá účinnosti 15. dnem po dni vyvěšení na úřední desce a tímto dnem se stává  závazným dokumentem pro všechny, kteří chtějí provádět změny v území, zejména pro veškerou stavební činnost v území.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cyklovýlet Krajem spisovatele Josefa Šíra

Obecní úřad Horní Branná pořádá v sobotu 21. května již 14. ročník cyklovýletu Krajem spisovatele Josefa Šíra, krkonošského učitele a hornobranského rodáka po stopách jeho učitelování. Start bude v zámecké zahradě Horní Branná od 8 do 11 hodin. Cíl rovněž v zámecké zahradě do 16 hodin. Připraveny jsou cyklistické trasy na 25, 37, 57 a 88 kilometrů. Pěší dětská trasa na 5 kilometrů povede jen v okolí Horní Branné. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Na Smržovce počtrnácté pořádají Prolínání - Sen o Jizerských horách

Jizerskohorské pochoutky, výrobky s označením regionální produkt, ruční zpracování vlny, zdobení perníčků, šikovné ruce dráteníka a košíkáře, hospodářská zvířata, sokolníky, bosoviště a mnoho dalšího nabídne 14. ročník akce Prolínání - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark, která se koná 21. května 2022 v lesoparku na Smržovce. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 20. až 22. května
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Pohádkový les v Semilech bude letos O stromech a bytostech
Okresní soutěž: V duelu o první místo Zálesní Lhota vyhrála v Tatobitech
Okresní přebor: Libštát vyhrál jasně 5:0 na trávníku prvních Roztok

Nejčtenější články

18.05.: Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
18.05.: I.A třída: Košťálov/ Libštát doma udolal Rynoltice
17.05.: Krajský přebor: Turnov i Sedmihorky si přesvědčivě připsaly tři body

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT