Nový územní plán určí další rozvoj Semil

16.12.2010 17:52:56 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Nový územní plán určí další rozvoj Semil

Zastupitelstvo města Semily rozhodlo na svém prosincovém zasedání o vydání Územního plánu Semily. Přípravy trvaly celkem čtyři roky a občané se mohli vyjádřit k plánu při veřejných projednáváních.

„Při vydávání územního plánu zastupitelstvo souhlasilo s vyhodnocením připomínek občanů, vlastníků pozemků a staveb a také dotčených orgánů. Rozhodlo o námitkách, které byly uplatněny v rámci veřejných projednávání," uvedl Jaromír Mejsnar, vedoucí oddělení územního plánování Městského úřadu.

Infoblok

  • Město Semily má po 24 letech nový územní plán.
  • Přípravy trvaly celkem 4 roky.
  • Je připraveno 457 parcel pro rodinné domy a prostor pro 47 bytových domů s 470 byty.
  • Cílem územního plánu je zahuštění současného zastavěného území a nerozptylování zástavby do volných prostor.

 

Vydáním plánu byl završen celý náročný čtyřletý proces zpracovávání. „Zastupitelstvo města rozhodlo o pořízení Územního plánu Semily 1. 3. 2007. Od té doby začaly intenzívní práce na přípravě územního plánu. Přípravné práce, které zahrnovaly především zjištění a vyhodnocení stavu a vývoje území, limity využití území a shromáždění všech záměrů, byly ukončeny v březnu 2008," upřesnil starosta Semil Jan Farský.

Dále probíhalo projednávání jednotlivých fází dle lhůt vyplývajících z ustanovení stavebního zákona a zpracovávání jednotlivých fází dle smlouvy o dílo. „V rámci uvedených lhůt rozhodně nedocházelo v žádném případě k jejich prodlužování. Celkem tak příprava trvala 45 měsíců," upřesnil starosta.

Územní plán byl zpracován pro celé území města Semily, to znamená pro katastrální území Bítouchov u Semil, Semily a Spálov u Semil.

Územní plán má vliv na každého občana

„Územní plán je pro město důležitý, protože určuje, kudy jednou povedou silnice, kde se budou stavět rodinné domy, kde bytové, kde budou stát obchody, kde továrny a kde sportoviště. Určuje vlastně, jak se bude v Semilech žít. Vliv to má na každého uživatele veřejných i uzavřených prostor a je základní náležitostí rozvoje města," doplnil starosta Jan Farský.

Územní plán nabývá účinnosti 15. dnem po dni vyvěšení na úřední desce a tímto dnem se stává  závazným dokumentem pro všechny, kteří chtějí provádět změny v území, zejména pro veškerou stavební činnost v území.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přírodu na Sněžce opět chrání ochranné sítě
Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT