O prázdninách panoval stavební ruch na turnovských školách

29.08.2023 19:06:53 | Autor: Marcela Jandová, město Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

O prázdninách panoval stavební ruch na turnovských školách

S letními prázdninami v turnovských školách na chvíli utichlo běžné školní dění, ale úplný klid rozhodně nepanuje. Na zahradě ZŠ Turnov-Mašov vyrostlo nové hřiště, v ZUŠ Turnov proběhla další etapa výměny oken, ZŠ Žižkova se mimo jiné dočká úprav prostranství před hlavním vchodem.

Stavební ruch, opravy i rozsáhlejší rekonstrukce se v turnovských školách v letním období rozbíhají pravidelně. Kromě běžné údržby, včetně výmalby tříd nebo chodeb, se každoročně realizují větší investiční akce.

Ještě v průběhu června tak byla renovována venkovní schodiště Mateřské školy Výšinka nebo schodiště ke vstupu do Základní školy Zborovská, každá z investic si vyžádala přes 100 tisíc Kč vč. DPH. V budově OAHŠ, kde sídlí i ZŠ Zborovská, se počítá rovněž s rekonstrukcí rozvodů topné soustavy v suterénu za 117 tisíc Kč s DPH. V dubnu došlo k výměně svítidel v tělocvičně ZŠ Skálova za úsporná LED světla celkem za 145 tisíc Kč vč. DPH.

Úpravy před hlavním vchodem do ZŠ Žižkova se dotknou také vnitrobloku bytových domů<br />Autor: Marcela Jandová V červenci se rozběhla stavba nového venkovního hřiště v Základní škole Turnov-Mašov v ceně téměř 1 milion Kč s DPH. Vznikla nová hrací plocha s odpruženým povrchem, bylo instalováno oplocení pro míčové hry. Realizaci provedla firma Linhart, spol. s r. o. Hřiště bude slavnostně otevřeno hned v pondělí 4. září od 15 hodin při malé Zahradní slavnosti, která by se zároveň měla stát poděkováním za aktivní přístup mašovských obyvatel k participativnímu rozpočtu Tvoříme Turnov, díky kterému se v zahradě školy už na jaře objevily nové herní prvky.

V ZUŠ Turnov se začátkem prázdnin odstartovala 4. etapa výměny oken realizovaná firmou ALBO okna - dveře, s. r. o. Aktuální výměna se dotkla 22 oken a parapetů především na chodbách a toaletách. Investice si vyžádala zhruba 1 mil. Kč s DPH. Byl proveden nátěr 8 oken v průčelí budovy za 127 tis. Kč s DPH. Již na konci června zde byla realizována také nová přípojka dešťové kanalizace v ceně zhruba 602 tis. Kč s DPH, zhotovitelem je firma ZIKUDA - vodohospodářské stavby, spol. s r. o. V podzimních měsících by měla navázat plánovaná úprava dláždění za budovou umělecké školy a výstavba nového chodníku od Uličky řemesel k Mariánskému náměstí.

Ještě před před začátkem školních dní bylo firmou OKAY PLAST, spol. s r. o., vyměněno také 5 velkoplošných oken v jídelně ZŠ Žižkova, instalována byla energeticky úspornější trojskla. Byla investována částka 212 tisíc Kč vč. DPH. Před hlavním vchodem do budovy ZŠ Žižkova probíhá úprava celého prostranství včetně parkovacích ploch. Realizaci, která se týká také vnitrobloku v Žižkově ulici, v ceně přes 3 miliony 284 Kč s DPH bude provádět firma N.A. Stavební, s. r. o. Úpravy před školou budou hotovy do poloviny září (vstup do budovy hlavním vchodem je zachován). Celá stavba by měla být dokončena do konce září.

Zkrátka nepřijdou ani mateřské školy, v MŠ Dřevěnka se uskuteční nátěr střechy, investovaná částka dosáhne 126 tisíc Kč s DPH. V kuchyni MŠ 28. října mají novou kuchyňskou linku v ceně 221 tisíc Kč s DPH. Většina výše zmíněných investičních akcí by měla být dokončena ještě před začátkem školního roku, který bude zahájen v pondělí 4. září.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT