O prázdninách panoval stavební ruch na turnovských školách

29.08.2023 19:06:53 | Autor: Marcela Jandová, město Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

O prázdninách panoval stavební ruch na turnovských školách

S letními prázdninami v turnovských školách na chvíli utichlo běžné školní dění, ale úplný klid rozhodně nepanuje. Na zahradě ZŠ Turnov-Mašov vyrostlo nové hřiště, v ZUŠ Turnov proběhla další etapa výměny oken, ZŠ Žižkova se mimo jiné dočká úprav prostranství před hlavním vchodem.

Stavební ruch, opravy i rozsáhlejší rekonstrukce se v turnovských školách v letním období rozbíhají pravidelně. Kromě běžné údržby, včetně výmalby tříd nebo chodeb, se každoročně realizují větší investiční akce.

Ještě v průběhu června tak byla renovována venkovní schodiště Mateřské školy Výšinka nebo schodiště ke vstupu do Základní školy Zborovská, každá z investic si vyžádala přes 100 tisíc Kč vč. DPH. V budově OAHŠ, kde sídlí i ZŠ Zborovská, se počítá rovněž s rekonstrukcí rozvodů topné soustavy v suterénu za 117 tisíc Kč s DPH. V dubnu došlo k výměně svítidel v tělocvičně ZŠ Skálova za úsporná LED světla celkem za 145 tisíc Kč vč. DPH.

Úpravy před hlavním vchodem do ZŠ Žižkova se dotknou také vnitrobloku bytových domů<br />Autor: Marcela Jandová V červenci se rozběhla stavba nového venkovního hřiště v Základní škole Turnov-Mašov v ceně téměř 1 milion Kč s DPH. Vznikla nová hrací plocha s odpruženým povrchem, bylo instalováno oplocení pro míčové hry. Realizaci provedla firma Linhart, spol. s r. o. Hřiště bude slavnostně otevřeno hned v pondělí 4. září od 15 hodin při malé Zahradní slavnosti, která by se zároveň měla stát poděkováním za aktivní přístup mašovských obyvatel k participativnímu rozpočtu Tvoříme Turnov, díky kterému se v zahradě školy už na jaře objevily nové herní prvky.

V ZUŠ Turnov se začátkem prázdnin odstartovala 4. etapa výměny oken realizovaná firmou ALBO okna - dveře, s. r. o. Aktuální výměna se dotkla 22 oken a parapetů především na chodbách a toaletách. Investice si vyžádala zhruba 1 mil. Kč s DPH. Byl proveden nátěr 8 oken v průčelí budovy za 127 tis. Kč s DPH. Již na konci června zde byla realizována také nová přípojka dešťové kanalizace v ceně zhruba 602 tis. Kč s DPH, zhotovitelem je firma ZIKUDA - vodohospodářské stavby, spol. s r. o. V podzimních měsících by měla navázat plánovaná úprava dláždění za budovou umělecké školy a výstavba nového chodníku od Uličky řemesel k Mariánskému náměstí.

Ještě před před začátkem školních dní bylo firmou OKAY PLAST, spol. s r. o., vyměněno také 5 velkoplošných oken v jídelně ZŠ Žižkova, instalována byla energeticky úspornější trojskla. Byla investována částka 212 tisíc Kč vč. DPH. Před hlavním vchodem do budovy ZŠ Žižkova probíhá úprava celého prostranství včetně parkovacích ploch. Realizaci, která se týká také vnitrobloku v Žižkově ulici, v ceně přes 3 miliony 284 Kč s DPH bude provádět firma N.A. Stavební, s. r. o. Úpravy před školou budou hotovy do poloviny září (vstup do budovy hlavním vchodem je zachován). Celá stavba by měla být dokončena do konce září.

Zkrátka nepřijdou ani mateřské školy, v MŠ Dřevěnka se uskuteční nátěr střechy, investovaná částka dosáhne 126 tisíc Kč s DPH. V kuchyni MŠ 28. října mají novou kuchyňskou linku v ceně 221 tisíc Kč s DPH. Většina výše zmíněných investičních akcí by měla být dokončena ještě před začátkem školního roku, který bude zahájen v pondělí 4. září.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT