O prázdninách se konají speciální noční prohlídky hradu Trosky

03.07.2013 17:37:26 | Autor: pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rovensko pod Troskami,Český ráj

O prázdninách se konají speciální noční prohlídky hradu Trosky

Dva středeční a dva sobotní večery proběhnou, shodně jako v loňském roce, o letních prázdninách ojedinělé noční prohlídky státního hradu Trosky. Tato národní kulturní památka bude zpřístupněna návštěvníkům i v celkem čtyři pondělky, kdy je jinak uzavřena.

„Národní památkový ústav, územní památková správa na Sychrově a správa státního hradu Trosky se rozhodla vyjít vstříc požadavkům návštěvníků o zajímavý prázdninový zážitek, a tak kromě prohlídek s princeznou na Sychrově, kostýmovaných prohlídek na Hrubém Rohozci, zpřístupňování běžně nepřístupných prostor na Lemberku či oživeným prohlídkám na Bezdězu a Frýdlantu, přichází pro letošní sezónu s ojedinělou možností navštívit státní hrad Trosky večer či v noci," uvedla mluvčí NPÚ Lucie Bidlasová.

Možnost večerního či nočního výstupu na státní hrad Trosky je návštěvníkům nabízena ve dnech: středa 10. 7., sobota 27. 7., středa 7. 8. a sobota 24. 8. 2013, vždy od 18 hodin do 24 hodin. Vstupné zůstává shodné jako při běžném provozu, k dispozici bude návštěvníkům stánek s občerstvením.

„Zároveň i letos vyjdeme vstříc turistům Českého ráje, kteří si na Trosky chtějí udělat výlet i v pondělí, kdy je zavírací den, a památku zpřístupníme v pondělí 15. 7., 29.7. a také 12. 8. a 26. 8.2013 od 9.00 hodin do 17.30hodin," upřesnila nabídku prohlídky Trosek Lucie Bidlasová z NPÚ, ÚPS na Sychrově.

Trosky jsou bizarní zřícenina gotického hradu, založeného koncem 14. století pány z Vartenberka a  stala se jedním z hlavních symbolů celého Českého ráje. Vybudování hradu na dvou strmých čedičových skaliscích učinilo z Trosek nedobytný hrad - dobýt se jej nepodařilo ani husitům. Při prohlídce má návštěvník možnost seznámit se s bohatou historií hradu a vystoupit na hradní věže „Babu" a „Pannu". Obě věže skýtají jedinečné výhledy na široké okolí. V červenci a srpnu zde budou probíhat i příležitostné ukázky chovu a výcviku dravých ptáků.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V červenci vás čekají Móda sedmi staletí na Rohozci či šermíři na Bezdězu
Státní zámek Sychrov představuje na prázdniny tři zajímavé novinky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
V Lomnici připravili koncert k Mezinárodnímu dni muzeí
Krkonošskému národnímu parku je 59 let
Krajský přebor: Turnov i Sedmihorky si přesvědčivě připsaly tři body
Řidič s dodávkou poškodil závoru železničního přejezdu v Liberci

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
16.05.: Turnovské žákyně bronzové na volejbalovém mistrovství republiky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT