O první adventní neděli měl v Harrachově premiéru nový Krakonoš

30.11.2015 17:30:15 | Autor: Lenka Stehlíková | Rubrika: KULTURA | Obce: Harrachov

O první adventní neděli měl v Harrachově premiéru nový Krakonoš

První adventní neděle v Harrachově byla nejen o cukroví a koledách, ale především o nástupu harrachovského Františka Veverky do role pána hor - Krakonoše. V kostýmu Krakonoše se při této příležitosti veřejnosti představil úplně poprvé a převzal tak štafetu po nedávno zesnulém Michaelu Benešovi.

Předtím, než návštěvníci mohli poprvé spatřit nového pana Krakonoše, měli možnost se zaposlouchat do koled v podání ponikelského vokálně instrumentálního souboru Satori, nakoupit si vánoční dekoraci, zdravé mlsání, perníčky nebo třeba ručně ukovaný zvoneček přímo od kováře, který zde své řemeslo předvedl přímo před zraky přítomných. V průběhu adventních trhů bylo k mání i domácí cukroví, které napekly harrachovské hospodyňky a za nějž ochutnávající zaplatili dobrovolným příspěvkem. Tento získaný příspěvek posléze poputuje pro harrachovské děti do školy a školky.

Rozsvícení vánočního stromu v Harrachově 2015<br />Autor: Daniel Skrbek Těsně před tím, než na pódium vystoupil v celé své krakonošovské kráse tolik návštěvníky očekávaný ochránce našich hor, vystoupily s pásmem koled i harrachovské děti a starostka Eva Zbrojová se svým vánočním proslovem. Ten v letošním roce věnovala nejen k přání krásně prožitých vánočních svátků, ale i výčtu toho, co se podařilo pro rozvoj města udělat a nezapomněla se zmínit i o tragické události, která se udála ve Francii. Na konci svého proslovu k sobě přizvala i Františka Veverku, který byl premiérově skryt do krakonošovského obleku. I nový Krakonoš přítomné oslovil prostřednictvím projevu, kde nechybělo nabádání k tomu, aby se lidé nejen k sobě, ale i ke všem živým bytostem a přírodě chovali s úctou a poté dal pokyn k rozsvícení vánočního stromu. Před svým odchodem neopomněl obdarovat děti cukrovím, které prý celé tři dny a tři noci pekla paní Krakonošová.

Dle pozitivních reakcí návštěvníků to vypadá na slibně rozjetou kariéru nového pana Krakonoše, takže budeme věřit, že mu jeho nadšení vydrží minimálně stejně tak dlouho, jako jednomu z jeho předchůdců, který tu v Harrachově dokázal „krakonošovat" dokonce i přes 30 let.

Podrobná pozvánka na advent v Harrachově

Přehled akcí: Náměstí v Pojizeří o víkendu rozzáří vánoční stromky

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 28 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání turnovského starosty se seniory

Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.

Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí

Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na náměstí v Železném Brodě chystají velikonoční trhy
Ukliďme Česko 2026: Pokračování úspěšného Boje o vodu
Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
Turnovské Konělupy budou přechodně přístupné pouze místním

Nejčtenější články

18.03.: Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
18.03.: V Turnově oslaví Světový den vody!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT