O Velikonocích kontrolovali řidiče policisté i promotérky s pivem zdarma
07.04.2015 20:54:28 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj,Pojizeří
V rámci Velikonoc probíhala v Libereckém kraji, tak jako každý rok, dopravně bezpečnostní akce, při které se policisté zaměřili zejména na dodržování zákazu pití alkoholu před jízdou a souběžně s ní i další, tentokrát preventivní akci Řídím, piju nealko pivo.
S tímto preventivním projektem se mohli řidiči a řidičky setkat již pátým rokem, potřetí pak v průběhu Velikonoc. Záměrem této preventivní akce je upozornit řidiče na rizika spojená s požíváním alkoholu a následné jízdě vozidlem a nabídnout jinou alternativu než alkoholické nápoje - nealkoholické pivo. V rámci letošních Velikonoc nebyl nikdo z kontrolovaných řidičů pod vlivem alkoholu a od promotérky tak získali nealkoholické pivo a testr na alkohol. navíc v Libereckém kraji nedošlo možná i díky této akci k žádné dopravní nehodě s vážnými následky či oběťmi na životech.
„Preventivní akce je pořádána ve spolupráci Českým svazem pivovarů a sladoven ČR. Probíhala ale také klasická dopravně bezpečnostní akce "Velikonoce", v rámci které více jak čtyři desítky policistů v celém kraji kontrolovaly, zda řidiči před jízdou nepili. Akce byla zahájena již v pátek, 3. dubna a pokračovala velikonočním pondělkem," uvedla krajská mluvčí Policie ČR Vlasta Suchánková.
Bylo zapojeno více než 100 policistů
Bezpečnostní opatření probíhalo v Libereckém kraji již od pátku a byla do něho zapojena více jak stovka policistů z pořádkové a dopravní policie. Tito policisté zkontrolovali bezmála dvanáct set vozidel, přičemž přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu se dopustilo cca 21% z nich, tedy 248 řidičů. Za své prohřešky zaplatili řidiči v převážné části pokuty přímo na místě, přičemž částka převyšovala 58 tisíc korun. 33% přestupků se týkalo špatného dopravně technického stavu vozidel. Ten byl zjištěn u 82 řidičů. Nezanedbatelný je i fakt, že stále dost řidičů podceňuje svou vlastní bezpečnost a nepoutá se. Během dopravní akce se tento přestupek týkal 50 řidičů.
Dalším častým přestupkem, který řešili policisté s 25 řidiči, bylo překročení povolené rychlosti. Dvě z těchto překročení již spadalo do gesce příslušného správního orgánu, kam policisté přestupek postoupili.
Muž v Lomnici nadýchal přes 2 promile
Co se týče alkoholu za volantem, řešili policisté v rámci celého opatření celkem šest řidičů, kteří byli pod vlivem. Nejvyšší hodnotu vykazoval řidič osobního vozu v Lomnici nad Popelkou, který při silniční kontrole nadýchal nejprve 2,17 a při opakované zkoušce 2,30 promile alkoholu. „Policisté tomuto muži zakázali další jízdu, zadrželi řidičský průkaz. Na výzvu policistů se pak dobrovolně podrobil i lékařskému vyšetření, které je spojeno s odběrem krve. Vzhledem k tomu, že hodnoty nadýchané řidičem převyšovaly jedno promile, zahájili již policisté úkony trestního řízení pro přečin ohroženíé pod vlivem návykové látky. U soudu mu v případě uznání viny hrozí až roční trest, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Další hodnoty, které policisté naměřili v průběhu opatření, byly v rozmezí od 0,15 do 0,66 promile," upřesnila Suchánková.
Za celý rok 2014 odhalili policisté při své činnosti (dohled nad silničním provozem) 394 řidičů, kteří měli pozitivní dechovou zkoušku. Dalších 270 pak mělo pozitivní test na omamné a psychotropní látky.
Související články
Policisté si v Pojizeří posvítili na chodce
Policisté v Pojizeří nabádali zákazníky při nákupech k obezřetnosti
Policisté kontrolovali myslivecké hony v Pojizeří
Ve Ktové policisté rozdávali řidičům místo pokut za odměnu pivo
Policisté v Turnově kontrolovali chodce a cyklisty
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 21 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Řidič v Jablonci porazil na přechodu nezletilého chlapce
Jablonečtí dopravní policisté šetří nehodu, při které řidič s vozidlem nedal přednost nezletilému chlapci na přechodu pro chodce. K nehodě došlo v úterý 17. března v 16 hodin v Jablonci nad Nisou na přechodu pro chodce v ulici Chelčického. Podrobnosti na Našem Jablonecku
Buďte Aktivní školou, pomozte rozpohybovat mládež v kraji
Liberecký kraj ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci (TUL) podpoří fyzickou aktivitu mládeže v regionu a společně chtějí rozpohybovat mládež v kraji. Projekt s názvem Aktivní škola je zaměřen na základní a střední školy a kraj jej podpoří třemi miliony korun. Zájemci se již nyní mohou do Aktivní školy hlásit online. „Cílem projektu je zhodnotit podmínky k pohybovým a sportovním aktivitám ve školách a nabídnout školám manuál s příklady dobré praxe a doporučeními, jak děti k pohybu pozitivně motivovat," řekl Lukáš Rubín, vedoucí katedry tělesné výchovy a sportu FP TUL, který je hlavním řešitelem projektu Aktivní škola v Libereckém kraji.
Nejnovější články
Přehled fotbalových výsledků a tabulek třetího jarního kola
Obrazem: Jak Krakonoš přivítal v Harrachově jaro
Kam za sportem a zábavou o víkendu 27. až 29. března
V Bozkově budou soutěžit radiově řízené modely
Kominíky a jejich řemeslo představí Eva Bažantová
Nejčtenější články
29.03.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek třetího jarního kola
27.03.: V Bozkově budou soutěžit radiově řízené modely
28.03.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 27. až 29. března
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.