O víkendu se očekává zejména na horách vydatný déšť

01.07.2011 18:57:10 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

O víkendu se očekává zejména na horách vydatný déšť

První prázdninové dny má podle předpovědi počasí pršet. Velké srážky hrozí hlavně na horách, včetně těch Jizerských a Krkonoš. Napršet může až 100 milimetrů srážek.

„O víkendu však čekáme další vydatné deště. Nad Pobaltím se prohloubí tlaková níže, která ovlivní i počasí u nás," sdělil Tomáš Balcar z Meteopressu. Velká oblačnost a déšť budou přicházet v sobotu odpoledne od severu.

„Trvalé a místy vydatné srážky čekáme v druhé polovině soboty, v noci na neděli a v neděli. Nejvydatnější srážky se očekávají na severu, hlavně v horách, kde by mohlo spadnout až 100 milimetrů srážek," uvedl.

Podobné zprávy přináší i mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu Petr Dvořák: V důsledku trvalých a místy i vydatných srážek očekáváme také vzestup hladin řek, většinou na 1. a 2. stupeň povodňové aktivity, a na menších tocích i na 3. stupeň," upozornil.

Nejvyšší srážky očekávají meteorologové v Jizerských horách, Krkonoších, Orlických horách a Beskydech. Ke zlepšování počasí a ustávání srážek dojde v první polovině příštího týdne, avšak nadále budou přeháňky a bouřky.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Adventní koncert nejen pro seniory z Turnova

Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna. Začíná v úterý 9. prosince 2025 v 18 hodin v Městském divadle Turnov.

Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova

Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově rozsvítili vánoční strom a postavili městský betlém
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kraj reaguje na posun modernizace KNL úpravou smlouvy
Městská knihovna Turnov v prosinci 2025
Liberecký kraj jedná dál o koupi Ještědu

Nejčtenější články

06.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 6. a 7. prosince
05.12.: Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily
05.12.: Prosincový program v turnovské Náruči

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT