Občané Libereckého kraje mohou přejíždět na testy do jiného okresu
15.03.2021 16:33:48 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Kvůli naplněným kapacitám na antigenní a PCR testování je umožněno za jasných pravidel přejíždět na otestování mezi okresy. Výjimku domluvil Liberecký kraj ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Libereckého kraje.
Občané, kteří se chtějí nechat otestovat antigenním či PCR testem v jiném okresu, musí splnit tyto podmínky:
1) Mít řádně vyplněný formulář pro cestování (doklad podle bodu IV. Usnesení vlády č. 216), kde bude zaškrtnuta cesta do zdravotnického zařízení, ve spodní části dokumentu s řádným odůvodněním cesty na antigenní nebo PCR testování.
2) Doložit k formuláři vytištěnou nebo elektronickou rezervaci cílového testovacího centra, do něhož směřuje jeho cesta.
Formulář najdete v příloze.
Související články
Kvůli předpovědi uzavřou pro kamiony silnici z Tanvaldu do Harrachova
Policisté v kraji dál kontrolují dodržování opatření proti koronaviru
Policisté kontrolují dodržování zpřísněných protiepidemických opatření
ORP Turnov dostala výjimku z omezení pohybu osob
Antigenní testy v Harrachově končí, Polsko mění podmínky pro vstup
Policisté kontrolovali mezi Turnovem a Svijany dálniční známky
Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově
V Libereckém kraji znovu více pozitivních, očkování už se naplno rozjíždí
Od 1. března bude v Libereckém kraji fungovat sedm očkovacích center
Kraj spouští velkokapacitní očkovací centra, zatím na pěti místech
Počet pozitivních roste i kvůli více testům. Kraj otevře očkovací centra
Testovací místo pro řidiče kamionů bude fungovat do začátku března
Hasiči provedli v Hrádku řidičům za středu 220 antigenních testů
V Hrádku otevřeli druhé testovací centrum. Slouží řidičům do Německa
Nouzový stav vyhlášen od pondělí 15. února, platit bude 14 dnů
Do Německa je třeba negativní test. Místo v Hrádku je připraveno
VIDEO: Policisté kontrolují hranice okresu Trutnov
Ke stažení
Formulář pro cestování mezi okresy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením
Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.
Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony
Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.
Nejnovější články
Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Nejčtenější články
28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.