Občané Smrčí a Záhoří si stěžují na hluk a prašnost kvůli kamenolomu

12.10.2015 11:07:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Chuchelna,Železný Brod,Záhoří

Občané Smrčí a Záhoří si stěžují na hluk a prašnost kvůli kamenolomu

Na odbor životního prostředí krajského úřadu v Liberci, krajskou hygienickou stanici, obecní úřad v Záhoří, společnost Cemex Czech republik s.r.o. i hejtmanovi Libereckého kraje Martinu Půtovi zaslali stížnost na velký hluk a prašnost občané obcí Záhoří, Smrčí, Dlouhý a Pipice. Velký hluk a vysokou prašnost způsobují činnosti související s těžbou v kamenolomu ve Smrčí.

„Každý je povinen, především opatřeními přímo u zdroje, předcházet znečišťování nebo poškozování životního prostředí a minimalizovat nepříznivé důsledky své činnosti na životní prostředí. To říká zákon. Z uvedeného ustanovení, pro provozovatele kamenolomu, výslovně vyplývá provádět svoji těžařskou činnost tak, aby nepřekročil meze slučitelné se zájmem na předcházení tomu, co má již evidentně povahu poškozování životního prostředí," začíná stížnost občanů na zatížení hlukem a prašností v části Smrčí i okolních obcích. Celou stížnost si můžete stáhnout pod článkem v pdf.

Prášení v lomu 30. 9. 2015:


Zatížení hlukem a prašností má zcela jistě negativní vliv na tržní hodnotu přilehlých domů, ale i snížení pohody bydlení v této části obce Smrčí. Představitelé kamenolomu se snaží argumentovat letošním horkým létem, kdy byly deštivé dny naprostou výjimkou. Problém je však podle obyvatel dlouhodobý. „Jde o to, že vždy když jsme si stěžovali a již se dosáhlo nějakého výsledku, tak se změnil majitel - Tarmac, Eurovia, Cemex. Zajímavost je, že je stále stejný vedoucí provozovny ve Smrčí pan Frýbl. Za občany mohu říci, že jsem si vědom toho, že jsme na začátku řešení problému, ale další náš krok je založení občanského sdružení a snaha o to vytvořit odpovídající podmínky pro zdravý rodinný život v obci," uvedl jeden z iniciátorů stížnosti a petice Martin Zembol.

V pondělí 12. října v 18 hodin se má konat na Obecním úřadě v Záhoří schůzka občanů a zástupců obce a firmy Cemex. Věřme, že se podaří dojít k nějakému řešení, které bude pro občany i firmu příznivé.

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Stížnost s peticí občanů - lom Smrčí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
V Lomnici připravili koncert k Mezinárodnímu dni muzeí
Krkonošskému národnímu parku je 59 let
Krajský přebor: Turnov i Sedmihorky si přesvědčivě připsaly tři body
Řidič s dodávkou poškodil závoru železničního přejezdu v Liberci

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
16.05.: Turnovské žákyně bronzové na volejbalovém mistrovství republiky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT