Občané Smrčí a Záhoří si stěžují na hluk a prašnost kvůli kamenolomu

12.10.2015 11:07:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Chuchelna,Železný Brod,Záhoří

Občané Smrčí a Záhoří si stěžují na hluk a prašnost kvůli kamenolomu

Na odbor životního prostředí krajského úřadu v Liberci, krajskou hygienickou stanici, obecní úřad v Záhoří, společnost Cemex Czech republik s.r.o. i hejtmanovi Libereckého kraje Martinu Půtovi zaslali stížnost na velký hluk a prašnost občané obcí Záhoří, Smrčí, Dlouhý a Pipice. Velký hluk a vysokou prašnost způsobují činnosti související s těžbou v kamenolomu ve Smrčí.

„Každý je povinen, především opatřeními přímo u zdroje, předcházet znečišťování nebo poškozování životního prostředí a minimalizovat nepříznivé důsledky své činnosti na životní prostředí. To říká zákon. Z uvedeného ustanovení, pro provozovatele kamenolomu, výslovně vyplývá provádět svoji těžařskou činnost tak, aby nepřekročil meze slučitelné se zájmem na předcházení tomu, co má již evidentně povahu poškozování životního prostředí," začíná stížnost občanů na zatížení hlukem a prašností v části Smrčí i okolních obcích. Celou stížnost si můžete stáhnout pod článkem v pdf.

Prášení v lomu 30. 9. 2015:


Zatížení hlukem a prašností má zcela jistě negativní vliv na tržní hodnotu přilehlých domů, ale i snížení pohody bydlení v této části obce Smrčí. Představitelé kamenolomu se snaží argumentovat letošním horkým létem, kdy byly deštivé dny naprostou výjimkou. Problém je však podle obyvatel dlouhodobý. „Jde o to, že vždy když jsme si stěžovali a již se dosáhlo nějakého výsledku, tak se změnil majitel - Tarmac, Eurovia, Cemex. Zajímavost je, že je stále stejný vedoucí provozovny ve Smrčí pan Frýbl. Za občany mohu říci, že jsem si vědom toho, že jsme na začátku řešení problému, ale další náš krok je založení občanského sdružení a snaha o to vytvořit odpovídající podmínky pro zdravý rodinný život v obci," uvedl jeden z iniciátorů stížnosti a petice Martin Zembol.

V pondělí 12. října v 18 hodin se má konat na Obecním úřadě v Záhoří schůzka občanů a zástupců obce a firmy Cemex. Věřme, že se podaří dojít k nějakému řešení, které bude pro občany i firmu příznivé.

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Stížnost s peticí občanů - lom Smrčí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Únorový program turnovské knihovny
VIDEO: Spadlý strom na Malé Skále zpozdil dopravu po celé trati
Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
Jablonec, Drážďany, Vídeň i Berlín. Kraj propagují doma i v zahraničí
Kvůli větru a poruchám napětí je mnoho lidí bez elektřiny

Nejčtenější články

03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
04.02.: Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT