Oblastní galerie v Liberci otevře 26. května. Představí novinky

10.05.2020 11:18:16 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Oblastní galerie v Liberci otevře 26. května. Představí novinky

Nařízení související s koronavirovou pandemií se postupně uvolňují a kromě obchodů či sportovních zařízení se opět otevírají také kulturní instituce. Návštěvníky znovu uvítá také liberecká Oblastí galerie, příspěvková organizace Libereckého kraje. Stane se tak 26. května a k vidění budou výstavy, které měly být zahájeny v březnu. Otvírací doba bude stejná jako před uzavřením, opět se také vrátí oblíbené čtvrtky se vstupem zdarma.

„Galerii jsme zavřeli ve čtvrtek 12. března. Bylo to náhlé, ale reagovali jsme na rychle se zhoršující situaci," připomněl ředitel galerie Jan Randáček. „Bylo to pro nás hodně těžké rozhodnutí. Přišlo to týden před vernisáží, vše se ještě dokončovalo."

Zaměstnanci galerie však přesto postupně dokončovali jednotlivé výstavy a připravovali se na dobu, kdy budou moci znovu otevřít. „Vůbec to nebylo jednoduché, nikdo nic nevěděl, mluvilo se o týdnech až měsících omezení. Pomalu jsme se smiřovali s tím, že budeme otevírat až po prázdninách," dodal Randáček.

Čas bez návštěvníků se galerie rozhodla využít na údržbu, kterou není možné provádět během obvyklé otevírací doby. Největší akcí bylo vymalování stropu sálu ve druhém nadzemním podlaží. Drobnějšími opravami prošlo zázemí galerie. „Měli jsme toho naplánováno víc, ale musím se přiznat, že nás zaskočila rychlost, s jakou se opatření uvolňují," prohlásil ředitel Randáček. Vláda povolila otevřít galerie a muzea už 11. května, v liberecké obrazárně však ještě musí dokončit rozeběhnuté práce.

„Díky rychlejšímu uvolňování je sice termín možného otevření dřívější, ale potřebujeme práce dokončit," potvrdila Květa Vinklátová, radní Libereckého kraje pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Těším se, až přivítáme na konci května po dlouhé pauze milovníky umění a jsem si jistá, že i oni se těší."

Návštěvníky po otevření čekají pokračování výstav, které mohli vidět před zavřením galerie, například expozici na téma geometrické abstrakce. Připraveny jsou rovněž novinky - instalace Josefa Šafaříka a Adély Bébarové na hlavní bazénové hale a menší výstava Eugena von Kahlera.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ředitelé krajských organizací vyzývají k pomoci kultuře
O ceny se ucházejí výstava Mystika hygieny i expozice horolezectví
Novým vlastníkem lázní, v nichž sídlí Oblastní galerie, je Liberecký kraj
Díky milionům z krajského úřadu se opraví památky a vylepší expozice
Projekt NPÚ Gallasové a Clam-Gallasové vrcholí výstavou v Liberci
Oblastní galerie Liberec vynaloží na restauraci děl statisíce korun

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
Autorkou díla měsíce srpna v Oblastní galerii je Veronika Holcová
Obrazem: Křehká krása 2022
Jilemnický pouťový víkend přinese i koncerty, letní kino a turnaj

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
07.08.: Turnov při startu divize těsně prohrál s Trutnovem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT