Oblastní galerii loni navštívilo přes 42 tisíc lidí, zájem se opět zvýšil

12.01.2016 15:52:30 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Oblastní galerii loni navštívilo přes 42 tisíc lidí, zájem se opět zvýšil

Vysokou návštěvnost se dařilo i v uplynulém roce udržet Oblastní galerii Liberec - Lázně (OGL). Na výstavy i další akce přišlo v uplynulém roce 42 410 návštěvníků, což bylo o pár set víc, než v roce 2014.

Na vyšší návštěvnosti se výrazně podílely doprovodné programy pro školy pořádané k výstavám a expozicím. „Těch jsme připravili celkem 16 v 522 vyučovacích blocích, které navštívilo 5 964 žáků a studentů, což je o třetinu víc než v roce 2014," vypočítal ředitel galerie Jan Randáček. Návštěvnost se vyšplhala i proto, že v OGL připravili v roce 2015 celkem 21 výstav a k nim 67 různých komentovaných prohlídek.

„Při hodnocení roku 2015 v OGL bych vyzdvihla především udržení vysokého zájmu návštěvníků. To je ve srovnání s jinými organizacemi opravdu výjimečné. V naprosté většině organizací po rekonstrukci, které se uskutečnily díky fondům EU, již v následujícím roce přestalo působit kouzlo novosti a návštěvnost razantně poklesla. Vysoká návštěvnost naší oblastní galerie byla udržena díky obrovskému nasazení a vysoké odbornosti týmu pracovníků. Za to jim velice děkuji," uvedla Hana Maierová, statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pověřená řízením resortu cestovního ruchu, památkové péče a kultury.

V galerii mají radost také z toho, že se jim po několika letech podařilo získat nová umělecká díla do sbírky. Celkem minulý rok rozšířilo sbírky 31 uměleckých děl v hodnotě přes 1,8 milionů korun. Na tom všem se podílelo jen 19 zaměstnanců.

„To všechno by nebylo možné bez peněz, kdy největší částkou samozřejmě přispěl Liberecký kraj jako náš zřizovatel. Granty, dotace a sponzorské příspěvky jsme získali také od Ministerstva kultury ČR, Fondu budoucnosti, Ještědské stavební spol. s. r. o., společnosti Rengl a dalších. Všem patří velký dík. A největší dík patří lidem, za to, že k nám chodí a že se o nás zajímají," uzavřel Jan Randáček.

Oblastní galerie zahájila tři nové výstavy najednou

Liberecká Oblastní galerie slaví rok úspěšného provozu v bývalých lázních

Více o výstavách v Pojizeří v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
Autorkou díla měsíce srpna v Oblastní galerii je Veronika Holcová
Obrazem: Křehká krása 2022
Jilemnický pouťový víkend přinese i koncerty, letní kino a turnaj

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
07.08.: Turnov při startu divize těsně prohrál s Trutnovem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT