Obrazem: 15. ročník Krajského dne koně v Lomnici nad Popelkou

05.06.2019 19:15:21 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

Obrazem: 15. ročník Krajského dne koně v Lomnici nad Popelkou

Město Lomnice nad Popelkou pořádalo pod názvem Já mám koně v sobotu 1. června již 15. ročník Krajského dne koně Libereckého kraje. Akce se konala v lomnickém Tyršově parku a přilehlém okolí. Přinášíme rozsáhlou fotogalerii a video Lubomíra Fejfara.

Hlavní program začal v 9.30 slavnostním průvod městem s ukázkou jízdy králů z Kunovic s folklorním doprovodem souboru Horal z Vrchlabí, Selské jízdy z Českého ráje a spřežení chladnokrevných hřebců ze Zemského hřebčince v Tlumačově. Následovalo defilé všech účastníků v parku, přivítání a zahájení, i žehnání koním. Představili se čtyřspřeží vraníků z Národního hřebčína Kladruby, středisko Slatiňany, Miloslav Simandl s westernovou show, Vendula Šponarová a Denisa Budáková s frískými hřebci - dvě ukázky černé agentky a žhavé Španělsko, vystoupení chladnokrevných hřebců v zápřahu ze Zemského hřebčince v Tlumačově.


Následovaly ukázky sportovních spřežení, selské zápřahy a kočárové zápřahy v podání pánů Jiráska, Nývlta, Vydry, Fialy, Paříka a dalších. Ukázky mistrovské práce s bičem a lasem Pavla Votápka Bičaře, dále diváci viděli dámské sedlo a vozatajské dovednosti. Představil se také koňský fotbal a čtverylka v podání fjordských koní ze stáje Stará Paka. Dále nechybělo westernové ježdění a ukázky plemen amerických koní, těžký tah s chladnokrevnými koňmi, soutěž o nejkrásnějšího koně a křest hříbat.

Krajský den koně v Lomnici nad Popelkou 2019<br />Autor: Lubomír Fejfar Doprovodný program přinesl atrakce, soutěže a aktivity pro děti o ceny, projížďky v kočáře a pod sedlem, fotografování s účastníky. Nechybělo bohaté občerstvení, Lomnické pivo, oceněné regionální potraviny, stánkový prodej s tématikou koní. Ve 13.30 odstartoval 12. ročník drezurních závodů o Pohár Českého ráje.

Pořadatelem akce bylo město Lomnice nad Popelkou za finanční podpory Libereckého kraje a dalších partnerů; s podporou Regionální agrární rady Libereckého kraje; organizační výpomoc poskytla stáj Mira Hnanice u Turnova a veterinární služba Veterinární kliniky Lomnice nad Popelkou.

Kompletní přehled sportovních akcí o aktuálním víkendu

Předchozí ročníky Dne koně v Lomnici:

2018: Fanoušci koní se sjedou do Lomnice na 14. ročník krajského dne

2017: Příznivci ušlechtilých zvířat se sejdou v Lomnici na akci Já mám koně

2016: Příznivci koní se sejdou v Lomnici na 12. ročníku krajského dne

2015: Lomnice bude patřit ušlechtilým koním a jejich chovatelům

2014: Lomnický Den koně ozářili režisérka Plívová – Šimková i herec Vydra

2013: V rámci dne koně soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

2012: V Lomnici nad Popelkou soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

2012: FOTO: Příznivci koní se sešli v Lomnici nad Popelkou

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 114 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V jilemnickém muzeu proběhne křest knihy o Hrádku u Nechanic
VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
16.04.: VIDEO: Zbourali most u Čtveřína

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT