Obrazem: 8. ročník slavnosti Semilský pecen

11.09.2011 18:10:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Obrazem: 8. ročník slavnosti Semilský pecen

Jak řekl kdosi z přítomných v areálu v parku Ostrov: Lepší je přece mít několik poutí za rok než jen jednu. Pokud zábava nevázne a je nabídnut i hodnotný doprovodný program, tak proč ne. A přesně tak to bylo na Semilském pecnu.

Po pátečním zahájení hudebním Ďolík festem pokračoval 8. ročník Semilského pecnu sobotním slavnostním průvodem od Sboru Karla Farského až do semilského parku, kde probíhala většina akcí.

Na Podkrkonošských slavnostech úrody, jak zní podtitul pecnu, samozřejmě nesměly chybět různé typy zemědělských strojů, chovná i drobná zvířata, projížďky na koních nebo historická vozidla. Kromě toho bylo k vidění i mnoho hudebních vystoupení a uměleckých či sportovních představení - nejvíce se podium před zámkem zaplnilo při koncertu skupiny Javory sourozenců Ulrychových nebo při ukázkách aerobiku Fit studia Jany Boučkové.

Krátké video ze slavnostního průvodu od Zbyňka Havrdy:


Na ploše na Ostrově zase sklidili největší potlesk vystoupení dogdancingu Moniky Rezlerové s borderkolií Keysi nebo ukázky semilských kynologů při výcviku psů na zadržení pachatele. Zájem publika a v některých případech i nadšený děs dětí poté připravili semilští modeláři při tankové bitvě s opravdovým výbuchem muničního skladu.

Většina těchto vystoupení je zachycena v naší fotogalerii, podobné obrázky z tankové bitvy jsme také již přinesli v článku z modelářské show v Horní Branné.

Zábava probíhala od rána až do nočních hodin. V rámci programu byli i vyhlášeni vítězové soutěže Semily město kvetoucí, kteří dostali od města poukázku na zboží v místním zahradnictví. Podrobnosti k této soutěži zde v samostatném článku.

Kompletní program Semilského pecnu a odkazy na podobné akce i minulý ročník

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 90 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT