Obrazem: Euroregion Tour 2019

16.03.2019 15:08:57 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Obrazem: Euroregion Tour 2019

Už 19. ročník jediného severočeského mezinárodního veletrhu cestovního ruchu - Euroregion Tour byl zahájen v pátek 15. března. Součástí veletrhu je i výstava regionálních produktů. Přinášíme fotogalerii Václava Novotného z prvního výstavního dne.

Návštěvníci veletrhu zde našli zajímavou turistickou nabídku krajů, regionů, měst a obcí České republiky i sousedních států (Polsko a Německo), nabídku cestovních a dopravních kanceláří, lázní a wellness, památek, center volnočasových aktivit a dalších subjektů z oblasti cestovního ruchu. V rámci veletrhu svoji nabídku představilo na 40 vystavovatelů a více než 55 řemeslníků a regionálních výrobců.

Zajímavý a bohatý byl i doprovodný program jak pro odborníky tak pro veřejnost. „Velmi poutavá byla čtvrteční studijní cesta pro odborníky, která v letošním roce vedla za poznáním Jizerských hor. V rámci bohatého celodenního programu, který trval až do večerních hodin, účastníci navštívili Českou mincovnu v Jablonci nad Nisou, závod Detoa Albrechtice s. r. o či rozhlednu Královka v Janově nad Nisou. Netradiční program ve formě her byl připraven ve městě Liberci," shrnula za Turnovské památky a cestovní ruch Eliška Gruberová.

Páteční a sobotní doprovodný program zahrnoval kulturní program pro děti i dospělé, ochutnávky prodejců regionálních produktů a odborné přednášky včetně soutěžní prezentace škol na téma - Zážitková turistika s využitím tradičního řemesla v cestovním ruchu dané destinace. Zajímavý byl i komponovaný pořad s příběhy mistrů svých oborů a tradičních řemesel.

Akci pořádají statutární města Jablonec n. N. a Liberec, Liberecký kraj, Okresní hospodářská komora v Jablonci n. N. a Eurocentrum. Čtvrtek 14. března byl určen pro odbornou veřejnost, pátek 15. a sobota 16. března pro širokou veřejnost. Podrobný časový program v pozvánce

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 52 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Lomnické studentky objevovaly krásu dalšího veletrhu
Veletrh Euroregion Tour 2018 přinese tipy na výlety i zábavu
Jak jsme sbírali inspiraci na Holiday World

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj spouští nové elektronické Tržiště

První dubnový den spouští Liberecký kraj nové online Tržiště Libereckého kraje, které propojuje místní zemědělce a výrobce potravin se školními jídelnami a zařízeními sociálních služeb. Tato služba má ambici výrazně posílit odběr regionálních a čerstvých potravin, podpořit místní zemědělce a výrobce potravin a zároveň usnadnit plnění legislativních požadavků na kvalitu stravování ve veřejných institucích. „Naším cílem je vytvořit funkční a dostupný nástroj, který usnadní školním jídelnám a sociálním zařízením nákup kvalitních regionálních potravin a zároveň otevře nové obchodní příležitosti pro místní producenty. Tržiště je pro dodavatele bez registračních poplatků a představuje jednoduchou cestu, jak oslovit stabilní odběratele," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Řidič v Jablonci porazil na přechodu nezletilého chlapce

Jablonečtí dopravní policisté šetří nehodu, při které řidič s vozidlem nedal přednost nezletilému chlapci na přechodu pro chodce. K nehodě došlo v úterý 17. března v 16 hodin v Jablonci nad Nisou na přechodu pro chodce v ulici Chelčického. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
Kam za sportem a zábavou o víkendu 3. až 6. dubna
Hasiči pomáhali zachránit zraněnou turistku v Besedických skalách
Začala výstavba hasičské zbrojnice na Vesecku
Divadelní hru Potopa světa uvidíte v Roprachticích

Nejčtenější články

02.04.: Řemeslné trhy s prodejní výstavou pořádají v Roprachticích
02.04.: Harrachov čeká Velikonoční lyžování, pomlázka, kino i fotbal
03.04.: Začala výstavba hasičské zbrojnice na Vesecku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT