Obrazem: V divizním derby Velké Hamry porazily Turnov

17.04.2024 23:32:46 | Autor: Antonín Bělonožník, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Obrazem: V divizním derby Velké Hamry porazily Turnov

V sobotu dopoledne hostili v rámci utkání 22. kola Divize C fotbalisté TJ Velké Hamry rivala z Turnova. Po podzimní gólové přestřelce v Turnově se i tentokrát z vítězství radovali Hamrovští.

TJ Velké Hamry - FK Turnov 2:0 (1:0)

Vítězství svěřenců trenéra Zdeňka Bryscejna se však nerodilo lehce a museli si ho tvrdě vybojovat. Průběh utkání ovlivnila 35. minuta utkání, kdy po chybě hostující obrany a špatně zahrané malé domů byl za faul vyloučen jejich brankář Šimon Čamrda. Do té doby se hrál vyrovnaný fotbal, ze kterého domácí vytěžili těsný náskok 1:0, když se ve 14. minutě z dorážky prosadil kanonýr Patrik Žitka. 

Po vyloučení domácího gólmana a nuceném odchodu ze hřiště druhého útočníka domácích Lukáše Voseckého převzali Turnovští otěže utkání do svých rukou. Hostující celek vedený zkušeným trenérem Josefem Petříkem starším po zbytek utkání měl poměrně výraznou převahu v držení míče, ale do velkých šancí přes pozornou obranu domácích se nedokázal prosadit. Když už nakonec zahrozil, tak vše vyřešila pozorná obrana domácích na čele s brankářem Janem Masaříkem. I když se hamrovští po většinu druhé půle bránili, i přesto se jim dařilo hrozit rychlými brejky nebo i výborně rozehrávanými standartními situacemi. Po jedné z nich v samotném závěru nekompromisní dorážkou upravil na konečné skóre 2:0 střídající Matyáš Bím.

Branky: 14. Patrik Žitka, 90. Matyáš Bím.
Velké Hamry: Šimon Čamrda (35. ČK) - Tomáš Kováčik, Ondřej Štěpánek, Martin Roll, Filip Zounek, Jan Linka(K) (86. Sebastian Munzar), Martin Svrček, Kamil Krejčík (86. Matyáš Bím), Jan Šohaj, Lukáš Vosecký (36. Jan Masařík), Patrik Žitka (62. David Vyčítal).
Turnov: Jan Franc - Miroslav Chládek, Adam Holub (76. Ondřej Tobiaš), Tomáš Beníšek (K) (85. Vojtěch Kříž), Petr Havel, Štěpán Havel (46. Jan Landfeld), Luboš Petržilka, Michal Nosek Michal Jíra (46. Radim Prokopec), Matěj Malý (61. Filip Vencbauer).
Rozhodčí: Štěpán Prušinovský - Ivan Klečka a Jiří Turek. Delegát: Jiří Štěpař. Diváků: 200.

Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 224 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Na staveniště nové knihovny v Turnově dorazila pilotovací souprava
Defibrilátory zachraňují lidské životy. Kraj opět podpoří jejich nákup
Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze
Studenecké míle startují již posedmnácté

Nejčtenější články

22.05.: Most přes Jizeru v Semilech začnou rekonstruovat 27. května
23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
22.05.: Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT