Obrazem: Vítání Evy Samkové a dalších olympioniků ve Vrchlabí

27.02.2014 11:05:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí

Obrazem: Vítání Evy Samkové a dalších olympioniků ve Vrchlabí

Snowboardistka Eva Samková přivezla ve středu odpoledne ukázat zlatou olympijskou medaili do rodného Vrchlabí. Společně s ní na pódium na zaplněném náměstí vystoupili biatlonista Michal Krčmář a běžkyně na lyžích Karolína Grohová. Pouze služebně zaneprázdněnou rychlobruslařku Karolínu Erbanovou zastoupila její maminka.

Pro hlavní protagonistku přivítání bylo nachystáno jedno velké překvapení, kterým byl dárek v podobě koně, o kterém prý v mládí snila. Koupila jej vrchlabská radnice společně se sportovním oddílem, v němž dvacetiletá závodnice působila. Dále Eva Samková dostala od fanoušků pomalovaný snowboard a pozdravila se s místními mladými sportovními nadějemi, jíž sama ještě nedávno byla - účastníky Her Zimní olympiády dětí a mládeže.

Zajímavostí je, že Eva Samková přivezla ukázat olympijskou medaili do Vrchlabí téměř přesně třicet let po stříbrné běžkyni z olympiády v Sarajevu Blance Paulů, která byla na akci také osobně přítomna. Nechyběla ani autogramiáda, o hudební doprovod se postaral Vrchlabský Dixieland a celou akci moderoval Petr Ticháček.

Už v úterý proběhlo velkolepé vítání úspěšných olympioniků v Jablonci nad Nisou a podobná akce se chystá pro biatlonistku Veroniku Vítkovou v sobotu v Jilemnici.

Článek o vrchlabské radosti po olympijském vítězství Evy Samkové:

Vrchlabí slaví zlatou Evu!

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 45 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům
Jubilejní ročník Fokus Festu se ponese v duchu retro
Akce Zdravě v Turnově probíhala už podruhé
Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle
Podstávkové domy otevřou své dveře. Od Šluknovska až po Frýdlantsko

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
19.05.: Jezdíme okolo - pozůstatky historického silničního značení na Lomnicku
20.05.: Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT