Obrazem: Vítání Evy Samkové a dalších olympioniků ve Vrchlabí

27.02.2014 11:05:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí

Obrazem: Vítání Evy Samkové a dalších olympioniků ve Vrchlabí

Snowboardistka Eva Samková přivezla ve středu odpoledne ukázat zlatou olympijskou medaili do rodného Vrchlabí. Společně s ní na pódium na zaplněném náměstí vystoupili biatlonista Michal Krčmář a běžkyně na lyžích Karolína Grohová. Pouze služebně zaneprázdněnou rychlobruslařku Karolínu Erbanovou zastoupila její maminka.

Pro hlavní protagonistku přivítání bylo nachystáno jedno velké překvapení, kterým byl dárek v podobě koně, o kterém prý v mládí snila. Koupila jej vrchlabská radnice společně se sportovním oddílem, v němž dvacetiletá závodnice působila. Dále Eva Samková dostala od fanoušků pomalovaný snowboard a pozdravila se s místními mladými sportovními nadějemi, jíž sama ještě nedávno byla - účastníky Her Zimní olympiády dětí a mládeže.

Zajímavostí je, že Eva Samková přivezla ukázat olympijskou medaili do Vrchlabí téměř přesně třicet let po stříbrné běžkyni z olympiády v Sarajevu Blance Paulů, která byla na akci také osobně přítomna. Nechyběla ani autogramiáda, o hudební doprovod se postaral Vrchlabský Dixieland a celou akci moderoval Petr Ticháček.

Už v úterý proběhlo velkolepé vítání úspěšných olympioniků v Jablonci nad Nisou a podobná akce se chystá pro biatlonistku Veroniku Vítkovou v sobotu v Jilemnici.

Článek o vrchlabské radosti po olympijském vítězství Evy Samkové:

Vrchlabí slaví zlatou Evu!

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 45 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
Policisté se opět zaměřili na bary a diskotéky v kraji
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 9. až 11. prosince
Jak funguje odchytové zařízení v Turnově?
Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Nejčtenější články

09.12.: Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
07.12.: Pachatele zadrželi na místě činu, třikrát se vloupal do chaty v Želechách
09.12.: Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT