Obrazem: Vydařená sobota s Cimrmanovci na Tanvaldsku

13.06.2018 10:10:55 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Obrazem: Vydařená sobota s Cimrmanovci na Tanvaldsku

Uplynulý víkend na Tanvaldsku patřil českému velikánovi Járovi Cimrmanovi. Konaly se totiž již tradiční Slavnosti pod Majákem Járy Cimrmana na Příchovicích a rovněž i 13. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana.

V sobotu odpoledne se veškeré dění kolem tohoto velikána soustředilo do jeho druhého domova v areálu U Čápa. Zde si pořadatelé na čele s Vlastíkem Plecháčem pro všechny návštěvníky připravili bohatý program, ve kterém nechyběly různé dovednostní soutěže, ukázka lidových řemesel, cesta pohádkovým Lesoparkem, křest nové naučné omalovánky o zdejším kraji nebo i vyhlášení soutěže Všeuměl či sládkova pivní soutěž. K tomu všemu nechybělo skvělé občerstvení, které návštěvníci zapíjeli pivem místního minipivovaru. K poslechu hrála neméně skvělá kapela VHS.

Slavnosti pod Majákem Járy Cimrmana 2018<br />Autor: Antonín Bělonožník Bohužel celý program narušil prudký déšť, který se stal takovou předzvěstí pro večerní představení herců Divadla Járy Cimrmana Lijavec. Zaplněný sál Kina Jas Járy Cimrmana v Tanvaldu tak znovu mohl obdivovat skvělé výkony herců na čele s nestárnoucím Zdeňkem Svěrákem. Nezbývá, než jemu i ostatním jeho kolegům poděkovat a popřát pevné zdraví a nám všem další milá setkání s Cimrmanem.

V rámci dvoudenní akce Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana a 13. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana byla zorganizována charitativní akce „Pomáháme Marušce“. Úctyhodný výtěžek z této akce, necelých 23 tisíc korun, bude slavnostně předán mamince Marušky k nákupu speciálního kola – odrážedla na míru. Nechť Marušce slouží ku prospěchu a radosti.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 226 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: XII. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2017
Obrazem: Spanilá jízda v rámci oslav Půlstoletí s Cimrmanem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.

Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová

Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Skauti rozváželi Betlémské světlo, znovu pojedou 20. prosince
Obnovili výsadbu v turnovské ulici Žižkova
Krkonošské muzeum v Jilemnici rozšířilo sbírky o kresby Jiřího Šlitra
Rybova Česká mše vánoční rozezní opět kostely v Semilech i Bozkově
Rekonstrukce tunelu a mostů na I/35 v Liberci míří do finále

Nejčtenější články

17.12.: Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
18.12.: Rybova Česká mše vánoční rozezní opět kostely v Semilech i Bozkově
18.12.: První den roku 2026 v Turnově bude bez Novoročního ohňostroje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT