Obrazem Westernový den v Semilech

30.05.2011 10:04:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Obrazem Westernový den v Semilech

V sobotu 28. května se park Ostrov v Semilech stal zázemím kovbojů, rančerů, koní, dobytka a taky pár indiánů. Konal se zde totiž 1. ročník akce Westernový den. Akce přivábila několik stovek diváků ze Semil i okolí.

„Nápad vznikl ode mě, měla jsem pocit, že tady moc lidí o westernu a westernovém ježdění neví a ani vlastně netuší, jak se jezdí," řekla Našemu Pojizeří pořadatelka Hana Maturová. K realizování nápadu už ji stačilo kontaktovat pár známých a kamarádů a s podporou města Semily a Libereckého kraje mohla zajímavá akce vzniknout.

Diváci kromě samotných koní a jezdců viděli i nejlepšího Čecha v trikovém lasování, vaquero - práci s koněm a lasování dobytka, westernové ježdění, které obstaral Western riding club Český ráj, horsemanship - práci s koněm na hudbu a na závěr se všichni jezdci a koně předvedli v zábavné jízdě zručnosti. Zájemci našli na stáncích kovbojské propriety od potřeb na ježdění až po stylový mexický guláš a fazole nebo tequilu, hudební doplněk poté obstarala ještě country a folk skupina Naboso.

Westernový den doplňoval takzvaný Westernový týden, což byly akce už v předchozím týdnu v kině Jitřenka a Městské knihovně - více v pozvánce zde. Na Westernovém dni pak byly v sobotu slavnostně vyhlášeny vítězky v soutěžích Městské knihovny na téma western (křížovka, kvíz a kovboj z čajových sáčků). Odměny získaly Kristýna Hušková, Saša Reichlová, Linda Chrissová, Jana Bažantová a Lea Murbachová.

„První ročník nám vyšel skvěle, hlavně počasí, takže všem děkuju a těším se na další ročník v příštím roce," dodala na závěr Hana Maturová.

Videoprůřez Westernovým dnem:

Druhé video: Souboj andělských kovbojek

VIDEO: Souboj andělských kovbojek

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 84 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT