Obrazem: Zásadská pralyže 2023

05.02.2023 19:35:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Obrazem: Zásadská pralyže 2023

Sportovní klub Zásada pořádal 28. ledna tradiční akci Zásadská pralyže aneb závody postaru. Akce proběhla na hřišti FK Zásada a v blízkém okolí za účasti 25 závodníků a spousty diváků. Nálada byla skvělá, což podtrhla i mezinárodní účast, když na start dorazili závodníci nejen z Česka, ale i z Polska, americké Floridy či Kataru. Účastníky navštívil i vládce hor Krakonoš, které obstaral starty závodů.

V kategoriích dam a pánů se konalo klání v běhu na sto metrů krokem telemarským a na jeden kilometr krokem klasickým. V obou závodech mužů zvítězil domácí Jan Žwak před Leošem Rydvalem z Vysokého nad Jizerou a Jiřím Faistaurem z Víchové nad Jizerou, kterého na bronzovém stupínku doplnil ještě Pavel Růžička.


Dětskou kategorii v běhu na lyžích vyhrála Františka Krupková před Eliškou Hlídkovou a Janem Princem.

Zásadská pralyže 2023 Už tradičně se jel i závod Renwolf, což je historický druh saní ovládaných zezadu ve stoje, které jsou opatřeny brzdami, jež umožňují ovládat rychlost a směr. Tuto soutěž vyhrála posádka s pohonem od Rona Rönninga z Floridy vezoucím roční Olie a její velkou sestru Elišku.

„Podmínky nakonec byly ideální, trať na hřišti v areálu SK Zásada se nám podařilo upravit skútrem s válcem. Zajímavostí sprintů bylo, že šlo o 2x 50 metrů s otočkou, s čímž se ale dokázali vypořádat všichni závodníci," poznamenal za pořadatele Miroslav Princ.

V Zásadě se vydařil i nedělní Maškarní rej na kluzišti. Na víkend 18. a 19. února je zde plánováno Mistrovství ČR v závodech psích spřežení.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 80 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Zásadská Pralyže 2020
Obrazem: Zásadská pralyže 2019
Obrazem: Zásadská pralyže 2018
Sedmý ročník Pralyže přilákal do Zásady celkem 44 lyžníků
Šestý ročník Pralyže 2016 přilákal lyžce opět do Zásady

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Florbal Turnov: Sérii play-down rozhodne sedmý zápas
Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT