Obrazem: Zásadská pralyže 2023

05.02.2023 19:35:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Obrazem: Zásadská pralyže 2023

Sportovní klub Zásada pořádal 28. ledna tradiční akci Zásadská pralyže aneb závody postaru. Akce proběhla na hřišti FK Zásada a v blízkém okolí za účasti 25 závodníků a spousty diváků. Nálada byla skvělá, což podtrhla i mezinárodní účast, když na start dorazili závodníci nejen z Česka, ale i z Polska, americké Floridy či Kataru. Účastníky navštívil i vládce hor Krakonoš, které obstaral starty závodů.

V kategoriích dam a pánů se konalo klání v běhu na sto metrů krokem telemarským a na jeden kilometr krokem klasickým. V obou závodech mužů zvítězil domácí Jan Žwak před Leošem Rydvalem z Vysokého nad Jizerou a Jiřím Faistaurem z Víchové nad Jizerou, kterého na bronzovém stupínku doplnil ještě Pavel Růžička.


Dětskou kategorii v běhu na lyžích vyhrála Františka Krupková před Eliškou Hlídkovou a Janem Princem.

Zásadská pralyže 2023 Už tradičně se jel i závod Renwolf, což je historický druh saní ovládaných zezadu ve stoje, které jsou opatřeny brzdami, jež umožňují ovládat rychlost a směr. Tuto soutěž vyhrála posádka s pohonem od Rona Rönninga z Floridy vezoucím roční Olie a její velkou sestru Elišku.

„Podmínky nakonec byly ideální, trať na hřišti v areálu SK Zásada se nám podařilo upravit skútrem s válcem. Zajímavostí sprintů bylo, že šlo o 2x 50 metrů s otočkou, s čímž se ale dokázali vypořádat všichni závodníci," poznamenal za pořadatele Miroslav Princ.

V Zásadě se vydařil i nedělní Maškarní rej na kluzišti. Na víkend 18. a 19. února je zde plánováno Mistrovství ČR v závodech psích spřežení.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 80 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Zásadská Pralyže 2020
Obrazem: Zásadská pralyže 2019
Obrazem: Zásadská pralyže 2018
Sedmý ročník Pralyže přilákal do Zásady celkem 44 lyžníků
Šestý ročník Pralyže 2016 přilákal lyžce opět do Zásady

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj opět podpoří statisíci obnovu kulturních památek

Obnovu kulturních památek dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj. Proto opět krajské zastupitelstvo schválilo vyhlášení dotačního programu s názvem 7.3 Stavebně historický průzkum. Je zaměřený na komplexní poznání historie, stavebního vývoje a současného stavu kulturních památek na území regionu. Zpracovaný stavebně historický průzkum poslouží jako výchozí podklad pro obnovu dané kulturní památky. „Je to vlastně předstupeň stavební obnovy památky a my se snažíme tímto dotačním programem motivovat další vlastníky památek, aby si stavebně historický průzkum nechali zpracovat a chápali ho jako výchozí podklad pro kvalitní péči či obnovu objektu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kampaň A dost… aktuálně pro seniory
Enduro ples opět chystají v bozkovské sokolovně
Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií
Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy

Nejčtenější články

23.02.: Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
24.02.: Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
24.02.: Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT