Obrazem: Zvýšení Jizery a dalších řek uvedlo do pohotovosti hasiče

25.12.2023 22:30:52 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily,Turnov,Pojizeří

Obrazem: Zvýšení Jizery a dalších řek uvedlo do pohotovosti hasiče

Na Štědrý den večer zaměstnala hasiče i pracovníky obecních a městských úřadů v Pojizeří zvýšená řeka Jizera a její přítoky. Příčinou bylo dopolední vydatné sněžení a večerní oteplení, které přineslo rychlé tání sněhu a naplnění koryt řek.

V Turnově byl večer 24. prosince vyhlášen 2. stupeň povodňové aktivity. Majitelé vozidel či garáží v blízkosti řeky Jizery byli vyzváni, aby z preventivních důvodů vyparkovali svá vozidla.
V Semilech se situace pohybovala v noci dokonce pod 3. stupněm povodňové aktivity. „Zůstáváme v bdělosti a sledujeme především předpověď počasí. Situace se prozatím uklidnila," uvedla starostka Semil Lena Mlejnková.

Ještě na Štědrý den večer zasedla povodňová komise města Semily. „Byl vyhlášen 2. stupeň povodňové aktivity. Prošli jsme terén, uzavřeli vstupy pod mostem na náměstí a lávku na Ostrov. JSDHO Semily poskytovala technickou pomoc a zapytlovali jsme část silnice v Jatecké ulici. Na Olešce situace zatím nebyla riziková. Vzhledem k prognózám jsme celou noc monitorovali především Jateckou ulici a celé město. Spolupracujeme s dalšími obcemi," upřesnila semilská starostka.


Od Štědrého večera a během nočních hodin řešili hasiči v Libereckém kraji v souvislosti s počasím a odtáváním sněhu doposud více než 30 událostí. „Většinou se jedná o čerpání vody z objektů (nejčastěji na Semilsku), provádění protipovodňových opatření a monitoring vodních toků," potvrdili krajští hasiči.

I přes trvalý déšť byl stav Jizery v Semilech ve 2 hodiny ráno na první stupni povodňové aktivity. V pondělí 25. prosince se dle prognózy předpokládala kulminace. Ta je však závislá na množství srážek v horských oblastech a na saturování povodí.

Tradičně horší situace bývá na Jizeře v Železném Brodě a Jablonci nad Jizerou nebo na Kamenici v Plavech. Na těchto třech místech kraje zůstává druhý stupeň povodňové aktivity i v pondělí 25. prosince ve 20.00.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Hladina Jizery kulminovala 4. a 5. ledna, nyní už klesá
Obrazem: Zvýšená Jizera i Oleška v Semilech 19. června 2020
Foto i Video: V Pojizeří jsou zvýšené hladiny řek
Obrazem: Zvýšená Jizera při soutoku s Oleškou

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 26 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury budou opět i v Železném Brodě na Bělišti
Plavecký bazén v Turnově mění další okna, probíhá i výmalba
Nové trasy v audioprůvodci SmartGuide po Geoparku Český ráj
Zábavné prázdniny aneb slavíme se Čtyřlístkem
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července

Nejčtenější články

13.07.: Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
13.07.: Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT