Obyvatelé sídliště Na Olešce byli vyslyšeni, město konečně svolá jednání
18.12.2014 18:37:34 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily
Až peticí za zrušení fotbalového hřiště, postaveného městem Semily bez porady s nájemníky přilehlých domů, získali obyvatelé sídliště Na Olešce pozornost představitelů města. Radnice prostřednictvím starostky Věry Blažkové přislíbila setkání s lidmi, navíc bude nově založen i výbor pro regeneraci sídliště.
Petice 35 občanů domů 444 a 445 směřovala do samostatné působnosti města, a proto nemohla být uznána podle zákona o právu petičním, město však přislíbilo, že bude otázka konečně projednána a posouzena jako podnět občanů města. „Pečlivě jsme prostudovali veškeré zápisy a materiály týkající se předmětného fotbalového hřiště, které projednávalo vedení města a rada města v předchozím volebním období. Jsme si vědomi Vašich požadavků. Přesto bychom se rádi nejdříve s obyvateli sídliště Oleška sešli a projednali společně nejen uváděný problém fotbalových branek," uvádí v písemné odpovědi na petici starostka Semil Věra Blažková. K setkání se zainteresovanými obyvateli sídliště by mělo dojít na počátku jara 2015.
Občané postižených bytů poukazovali ne nevhodnost umístění fotbalového hřiště ihned po nečekaném umístění branek v květnu 2014. Město ale argumentovalo tím, že musí splnit vůli občanů, kteří hřiště schválili na dvou veřejných projednáváních v roce 2008. Posléze se ale po prostudování zápisů z těchto jednání zjistilo, že v otázce stavby dětského hřiště (volejbalového, o fotbalovém se dříve nikdy nemluvilo) nepanovala mezi obyvateli už tehdy vůbec shoda a objevovalo se více návrhů na přesunutí jinam nebo zřízení v tomto menším vnitrobloku klidové zóny.
Projekt regenerace sídliště se navíc za šest let velmi změnil, v daném vnitrobloku vzniklo nové parkoviště a jedno starší bylo rozšířeno, čímž se plocha hřiště přiblížila přespříliš ke stěnám domu 444, které se staly defakto mantinelem hřiště. Ještě více ke zhoršení situace poté vedl posun hřiště blíže k parkovištím a vývodu krytu CO, když se v tomto případě nebral ohled ani na bezpečnost hráčů, tedy především dětí. Více podrobností o tom v článku zde
Novinkou je i vznik výboru pro regeneraci sídliště Oleška, který byl schválen ve středu 17. prosince na semilském zastupitelstvu. Na návrh zastupitele Milana Maška bude zřízen i tento výbor, podobně jako už existovaly v minulém volebním období a znovu se obnovují výbory pro regeneraci sídliště Řeky a regeneraci sídliště Jižní-Luční. Sídliště Na Olešce sice není panelové, takže nemůže získat dotace z programů na podporu panelových sídlišť, přesto nájemníci dostanou po dlouhé době možnost vyjádřit se k připravovaným projektům města. Nepochybně i na to měla vliv petice občanů poukazující na jednání města, které realizovalo projekt hřiště navzdory jejich protestům.
Související článek:
Trenéři a fotbaloví experti hodnotí nové semilské hřiště
Dopis dětem aneb Hřiště tam a zase zpátky
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Libor Preisler odstupuje z funkce jednatele TS Turnov
Rada města Turnov v působnosti valné hromady společnosti Technické služby Turnov, s. r. o., vzala na vědomí odstoupení Libora Preislera z funkce jednatele společnosti Technické služby Turnov, s. r.o., a to k 30.06.2026. Rada města v působnosti valné hromady společnosti Technické služby Turnov, s. r. o., schválila vypsání výběrového řízení na funkci jednatele společnosti dle předloženého návrhu zadání.
Kraj školám usnadní dopravu žáků na výukové programy
Výukové programy v iQlandii patří mezi ty, které dokážou žáky nadchnout pro vědu a techniku a nabídnout jim učení jinak než jen v lavicích. Pro některé školy ale může být překážkou samotná doprava. Liberecký kraj proto i ve druhém pololetí tohoto školního roku pokračuje v podpoře dopravy žáků na výukové programy do iQlandie a nabízí školám možnost žádat o dotaci průběžně. „Chceme, aby se kvalitní a inspirativní výukové programy dostaly ke všem dětem bez ohledu na to, odkud pocházejí. Doprava bývá často tou největší překážkou, a proto ji kraj školám pomáhá řešit," upřesnila radní Libereckého kraje pro resort školství a sportu Jitka Skalická.
Nejnovější články
Falešní policisté opět úřadovali v Libereckém kraji
Kamarádi v Semilech je nová výstava v Pojizerské galerii
Turnov otevřel novou úschovnu kol a zavazadel v centru města
Turnaj v Železném Brodě Hospoda cup 2026 vyhrál tým Bombshell
V Radostné pod Kozákovem zachraňovali prvního letošního paraglidistu
Nejčtenější články
05.03.: Turnaj v Železném Brodě Hospoda cup 2026 vyhrál tým Bombshell
05.03.: V Radostné pod Kozákovem zachraňovali prvního letošního paraglidistu
06.03.: Kamarádi v Semilech je nová výstava v Pojizerské galerii
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.