Ocenění pro Turistické noviny Turnovska

24.06.2020 07:18:00 | Autor: Jana Chabadová, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Ocenění pro Turistické noviny Turnovska

Příspěvková organizace Turnovské památky a cestovní ruch uspěla v pátém ročníku soutěžní přehlídky turisticko-propagačních materiálů Turistpropag, a získala zde další ocenění. Do soutěže bylo letos přihlášeno 98 subjektů a 178 materiálů. Odborná porota udělila organizaci druhé místo v kategorii Turistická informace roku 2020 -Turistické noviny za každoročně vydávané Turistické noviny Turnovska. Slavnostní vyhlášení soutěže proběhlo 18. června 2020 v Lysé nad Labem v rámci výstavy Regiony České republiky.

Turistické noviny Turnovska byly vydány i pro letošní turistickou sezónu a tak můžete sami posoudit, zda si noviny ocenění zaslouží. Turnováci je již mohli najít ve svých poštovních schránkách. Pro ostatní jsou k dispozici zdarma v Regionálním turistickém informačním centru na náměstí Českého ráje.

V novinách naleznete tipy na výlety, informace o možnostech trávení volného času pro celou rodinu a řadu dalších zajímavosti. Dočtete se zde například o nové naučné stezce vytvořené k výročí narození turnovského rodáka, historika Josefa Pekaře, o zajímavé výstavě věnované rodu Valdštejnů na hradě Valdštejn nebo o rozhlednách a vyhlídkách na Turnovsku. Pro rodiny s dětmi je připravena kompletní nabídka, co vše je možné podniknout v Turnově a okolí právě s těmi nejmenšími. Součástí novin je i program Turnovského léta s pestrou nabídkou na každý den v týdnu po dobu letních prázdnin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V turnovském infocentru dostanete novou brožurku i trhací mapu výletů
V Turnově otevřou infocentrum, hrad Valdštejn i synagogu
Nejhezčí kapesní kalendářík je opět z Českého ráje!
Soutěž Infocentrum roku 2019: Turnov je opět první v Libereckém kraji

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
Hořela průmyslová hala v Jilemnici
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Titul pro výjimečnou osobnost v oblasti rodinné politiky míří do Turnova

Nejčtenější články

26.05.: Hořela průmyslová hala v Jilemnici
26.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
24.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT