Oči dokořán poprvé v Semilech

26.02.2024 17:40:21 | Autor: Renata Coufalová, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Oči dokořán poprvé v Semilech

Letošní ročník krajské soutěžní přehlídky výtvarného oboru základních uměleckých škol se v Semilech představí úplně poprvé. Přehlídka se koná pravidelně každé tři roky a její organizace se pro tentokrát ujala Základní umělecká škola Semily ve spolupráci s Muzeem a Pojizerskou galerií Semily. Aktuální ročník nese nepovinné téma: Barva je dobrá.

„Muzeum a Pojizerská galerie Semily vyšla této akci vstříc a v pondělí 4. března se zde sejdou pedagogové výtvarných oborů z celého libereckého kraje. Slavnostní vernisáž výstavy, na níž budou všechny přihlášené práce k vidění do 24. března, proběhne v pondělí 4. března v 16 hodin. O hudební doprovod se postará Miniband ZUŠ Semily pod vedením Martina Farského," upřesnila Libuše Roudnická, učitelka výtvarného oboru semilské ZUŠ.

V rámci přehlídky každý pedagog zúčastněné ZUŠ představí práce svých žáků v různých kategoriích. Po instalaci soutěžních prací si pedagogové své kolekce obhájí před šestičlennou porotou. Ta je ohodnotí a vybraná díla zařadí k ocenění do bronzového, stříbrného a zlatého pásma. Některé práce ze zlatého pásma dále vybere do ústředního kola přehlídky, které proběhne v září t.r. v prostorách bývalého augustiniánského kláštera ve Šternberku, kde budou vystaveny vítězné práce ze všech krajů celé České republiky.

„Krajská soutěžní přehlídka výtvarného oboru základních uměleckých škol se v letošním roce uskuteční po šestileté pauze. Konání již připravené akce v roce 2020 zhatila covidová pandemie, a tak jsme na letošní přehlídku museli vše připravit úplně od začátku. Naštěstí máme nejenom v Semilech velmi šikovné a zapálené děti, jejichž práce, které budeme na přehlídce prezentovat, jsou důkazem o tom, že kvalita výuky v našem kraji je na skvělé úrovni," vysvětlila Libuše Roudnická.

Jak potvrdila výtvarnice Libuše Roudnická z pořadatelské ZUŠ Semily, přehlídka je kromě jiného příležitostí k setkávání učitelů základních uměleckých škol, kteří si vzájemně pomáhají, podporují se a inspirují.

O přehlídce

Přehlídku výtvarných oborů ZUŠ ČR s názvem Oči dokořán vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy každé 3 roky. Soutěžní přehlídka je určena pro plošné a prostorové práce, výtvarné řady a projekty, výsledky přípravy na vyšší umělecké školy, fotografickou a multimediální tvorbu a výtvarné akce. Ústřední kolo přehlídky proběhne v prostorách šternberského kláštera ve dnech 27. 9. 2024 - 6. 10. 2024.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT