Od patchworku k textilním obrazům na lomnickém zámku

05.04.2023 07:11:39 | Autor: kis, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Od patchworku k textilním obrazům na lomnickém zámku

Výstava kolekce autorských textilních obrazů členek Bohemia patchwork klubu návštěvníkům Zámecké galerie v přízemí lomnického zámku představí od 24. března do 21. května 2023 jak díla zhotovená klasickou technikou patchworku, tak díla vytvořená různými i netradičními textilními technikami.

Cílem výstavy bude seznámit veřejnost s textilními obrazy s bohatým tvůrčím poselstvím a nápaditým autorským rukopisem, s možnými formami vyjádření autorského záměru i s novými pohledy na práci s textilem.

Spolek Bohemia patchwork klub vznikl již v roce 2006 a od té doby soustřeďuje ve svých řadách zájemkyně o textilní tvorbu. Základem je patchworková technika, která má velkou historii v zemích západní Evropy a ve Spojených státech amerických, kde původně vznikla jako nutnost zpracovat všechny zbytky drahého a nedostupného textilu. V uplynulých letech se český patchwork prezentoval na celé řadě výstav v České republice i v zahraničí.

Vernisáž výstavy se konala v pátek 24. března od 17 hodin v Zámecké galerii v přízemí zámku Lomnice nad Popelkou.  Úvodní slovo: členky Bohemia patchwork klubu. Kulturní vstupy: Lidové písně o lásce - soubor Musica Cecilia Lomnice nad Popelkou (Vlasta Pospíšilová - housle, Bára Nováková - zpěv, Eva Rajmová - violoncello, Jan Kučera - klavír).

Zámek Lomnice nad Popelkou - Zámecká galerie (přízemí, vchod bočními dveřmi z nádvoří). Otevírací doba: út a st 10-13 hodin, čt 13-16 hodin, pá 12-15 hodin nebo jindy na objednání.
Vstupné dobrovolné.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V posledním domácím utkání Dalmach jen remizoval s Mělníkem B
Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
28.02.: Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT