Odborně o Alzheimerově chorobě přímo v Turnově

15.04.2024 11:12:05 | Autor: Olga Salfická | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Odborně o Alzheimerově chorobě přímo v Turnově

V úterý 16. dubna 2024 od 14 hodin se v přednáškovém sále hotelu Karel IV. v Turnově uskuteční odborná konference na téma efektivní vzdělávání osob pečujících o lidi s demencí, zejména Alzheimerovou chorobou. Konference se může zúčastnit každý, koho problematika zajímá, vstup je zdarma.

Konferenci pořádá odborná sociální poradna Arbo de Vivo, z. ú., ve spolupráci s odborníky z České alzheimerovské společnosti a Domova se zvláštním režimem Domov Doma Lomnice nad Popelkou. Konference je součástí projektu „Alzheimerova choroba! Co může udělat terénní služba?", podpořeného z prostředků Nadace EP Corporate Group.

„Problematika demence, zejména Alzheimerovy choroby stále více ovlivňuje podobu a strukturu terénních i pobytových sociálních služeb pro seniory. Je žádoucí udržovat co nejvíce osob žijících s demencí co nejdéle v jejich přirozeném sociálním prostředí, tedy doma. Tento záměr se neobejde bez efektivní edukace jak neformálních pečujících, tak profesionálních zaměstnanců sociálních služeb. Proto jsme se rozhodli uspořádat tuto konferenci", uvedla Bc. Ivana Tesařová z neziskové organizace Arbo de Vivo.

Právě semilský ústav Arbo de Vivo se problematice demence v regionu Semilska, Českolipska a Jablonecka věnuje již třetí rok a v rámci inovačního projektu Evropského sociálního fondu vyvinul edukační nástroj nazvaný „Café nazpaměť". Tento nástroj bude na konferenci rovněž představen.

„Ústav Arbo de Vivo chce i nadále pokračovat v úsilí o rozšíření povědomí o Alzheimerově chorobě, její včasné diagnostice a pomoci neformálním i profesionálním pečujícím na území Libereckého kraje a okresu Jičín ze sousedního Královéhradeckého kraje. V roce 2024 stěhujeme náš ústav ze Semil do Lomnice nad Popelkou, abychom mohli jeho činnost více provázat se specializovaným pobytovým zařízením a odborníky, kteří v něm pracují. I nadále plánujeme spolupracovat s Českou alzheimerovskou společností a přinášet do našeho regionu moderní metody a procesy, jak lidem žijícím s demencí pomoci co nejdéle udržet kvalitu života a ve spolupráci s rodinnými i profesionálními pečujícími zpomalovat průběh nemoci" doplnila Olga Salfická, koordinátorka projektu.

Konference se může zúčastnit každý, koho zajímá problematika demence. Vstup na konferenci je zdarma. Více informací o činnosti ústavu najdete na www.arbodevivo.cz.

Olga Salfická, koordinátorka projektu Arbo de Vivo

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

10.07.: Výměna povrchů v turnovské ulici 5. května začne 15. července
11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT