ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!

27.01.2023 19:20:00 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí,Liberecký kraj

Olympiáda dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji byla zakončena čtvrtečními soutěžemi. Libereckému kraji se dařilo ve smíšených štafetách v běhu na lyžích i lyžařském orientačním běhu, když v obou disciplínách jeho družstva vyhrála. V medailovém hodnocení zvítězil Liberecký kraj i celkově.

Mladé naděje v běhu na lyžích ve čtvrtek prověřila jejich poslední disciplína na ODM - štafeta 3x 1km + 3x 1km klasickou technikou. Vyhrálo družstvo Libereckého kraje ve složení Jan Janata, Štěpán Jungwirth, Matěj Miksa, Anna Mládková, Nikola Plecháčová a Karolína Špicarová v čase 23:45,6. O devět vteřin později doběhla štafeta Jihočeského kraj a třetí o 40 vteřin zpět štafeta Královéhradeckého kraje.

Smíšené štafety v lyžařském orientačním běhu na ODM 2023<br />Autor: Zdeněk Horák Štafety se jely i v lyžařském orientačním běhu, kde ve starší kategorii vyhrál Liberecký kraj ve složení Barbora Chrástová a Ctibor Podrábský před Krajem Vysočina a třetí byla druhá štafeta Libereckého kraje Marek Lesák a Zuzana Nagyová. V mladší kategorii také zvítězila dvojice Libereckého kraje Pavlína Salabová a Janek Skácel před Hlavním městem Praha a Královéhradeckým kraje. Čtvrtá dojela druhá dvojice z Libereckého kraje Marek Patka Matilda Tomášková.

V biatlonu ve štafetě chlapců na 3x 2 km volně vyhrál Středočeský kraj před Pardubickým krajem. Třetí byl Liberecký kraj ve složení Kryštof Caletka, Vilda Rück, Matěj Tauchman. V biatlonové štafetě děvčat na 3x 2 km volně zvítězil Kraj Vysočina před Pardubickým krajem a Zlínským krajem. Liberecký kraj ve složení Jitka Erlebachová, Linda Konvalinková, Nela Nováková dojel tentokrát šestý.

Smíšené štafety v lyžařském orientačním běhu na ODM 2023<br />Autor: Zdeněk Horák Konečné pořadí krajů podle bodů: