Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově

20.05.2024 14:25:37 | Autor: Marcela Jandová, město Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově

O tom, že neziskové organizace jsou důležitými hybateli společenského dění i rozvoje komunitního života není pochyb. Zásadní a nezastupitelné místo mají na místní úrovni. Neformální odpolední setkání s vedením města mělo ocenit jejich aktivity, a zároveň umožnit sdílení inspirace či navázání nové spolupráce.

Děkujeme všem zástupcům neziskových organizací a spolků, kteří přijali pozvání na krátké odpolední setkání se zástupci vedení města v příjemných prostorách infocentra na náměstí Českého ráje v pondělí 13. května 2024.

Starosta Tomáš Hocke, místostarostka Petra Houšková i místostarosta Jan Lochman se sešli s turnovskými organizacemi, které obohacují komunitní život města v nejrůznějších oblastech. Ať se zaměřují na rodinu a děti, techniku, ekologii nebo chov zvířat, do místního dění vnáší pestré aktivity, akce a přináší příležitost pro seberealizaci řadě místních obyvatel.

Jak v úvodu setkání řekla Petra Houšková: „Většina z vás se vzájemně zná, velmi často spolupracujete a město Turnov si toho velice cení. Stejně tak oceňujeme spolupráci a otevřenost ve vztahu k městu a městskému dění." Po úvodních slovech i malém přípitku přišla na řadu asi nejužitečnější část odpoledne.

Organizace měly možnost získat další informace o dotačních titulech nejen na úrovni města, ale například také na regionální úrovni prostřednictvím místní akční skupiny. Při drobných rozhovorech a zastaveních je navíc možné nasbírat řadu inspirace pro další činnost, lze probrat nápady na spolupráci a rozvoj aktivit. Především v tomto ohledu mají podobná setkání velký význam a rozhodně jsou v plánu také do budoucna.

Pozvání na odpolední setkání tentokrát přijaly organizace Centrum pro rodinu Náruč, Český svaz chovatelů Turnov, Klub přátel železnic Českého ráje, Kolej klub, Místní skupina Českého červeného kříže, Rodinné centrum Deštník, spolek Zazemí, ZKO Turnov. Se zástupci NNO hovořili i ředitelé městských organizací Turnovské památky a cestovní ruch a Městská knihovna Antonína Marka Turnov. Jak jejich spolupráce s neziskovým sektorem funguje, se můžete pravidelně přesvědčit třeba při zahájení turistické sezony, na hradě Valdštejn nebo hned v pátek 17. května v turnovském Literárním depu.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT