Ohlédnutí za Skleněným městečkem 2014

02.10.2014 15:26:13 | Autor: Jitka Kolová a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod

Ohlédnutí za Skleněným městečkem 2014

Skleněné městečko je za námi. Měsíce příprav, množství koordinačních schůzek, stovky e-mailů a telefonátů, rozeslaných pozvánek... A tak by se dalo pokračovat dále. Organizace byla náročná, ale vše dostálo svého cíle a dokonce i počasí přálo.

Železný Brod se stal třetí zářijový víkend Brodem „Skleněným" a nejedno oko hojného počtu návštěvníků zajásalo nad krásou skla, jehož všemožné podoby zde byly k vidění. Přesný počet účastníků Skleněného městečka nelze jednoznačně určit, nicméně se odhaduje číslo blížící se šesti tisícům. Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská a její tvůrčí dílny doslova praskaly ve švech.

Rovněž pobočka Střední školy řemesel a služeb Jablonec n. N., kde se foukalo sklo a vyráběla bižuterie, i „Jelení dílny" s mobilní keramickou pecí, nestačily počítat návštěvníky. Řemesla „na živo" prostě žila a sklidila velký úspěch. Netrpělivě očekávaný koncert dvou skleněných nástrojů Cristal Baschetů zcela zaplnil promítací sál KC Kino.

„Skleněné městečko je v současné době bezesporu nejprestižnější akcí Železnobrodska, ale já věřím, že je to i nejlepší sklářský festival v republice vůbec. V posledních čtyřech letech se rozrostl do rozměrů, kdy má počet návštěvníků okolo šesti tisíc, zapojuje se stále větší počet firem (letos 43) a má pětinásobný rozpočet. To samozřejmě umožňuje nabídnout návštěvníkům bohatý kulturní program, podporu sklářským firmám a uspořádání zajímavých výstav," uvedl starosta Železného Brodu André Jakubička.

Stejně jako v loňském roce se akce propojila s Dny evropského dědictví a všechny vstupy na památky i do muzeí a galerií byly celý víkend zdarma. Kupříkladu vyzkoušet si zvonění do zvoničky u kostela sv. Jakuba Většího, přišlo na 200 zájemců. Všude jednoduše vládl čilý sklářský ruch a pozitivní nálada!

„Rád bych poděkoval všem organizátorům, vystavujícím firmám, sponzorům, podporovatelům, návštěvníkům i dalším zúčastněným. Vše se vydařilo, jak mělo. Opět jsme zviditelnili Železnobrodsko a jeho sklářské firmy a podnikatele. Sklo zde stále žije a z toho mám opravdu velkou radost," dodal železnobrodský starosta.

Ve Skleněném městečku pokřtili knihu o tvůrci železnobrodského skla

Jaký byl podrobný program Skleněného městečka 2014?

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
Policisté se opět zaměřili na bary a diskotéky v kraji
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 9. až 11. prosince
Jak funguje odchytové zařízení v Turnově?
Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Nejčtenější články

09.12.: Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
07.12.: Pachatele zadrželi na místě činu, třikrát se vloupal do chaty v Želechách
09.12.: Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT