Ohlédnutí za Skleněným městečkem 2014

02.10.2014 15:26:13 | Autor: Jitka Kolová a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod

Ohlédnutí za Skleněným městečkem 2014

Skleněné městečko je za námi. Měsíce příprav, množství koordinačních schůzek, stovky e-mailů a telefonátů, rozeslaných pozvánek... A tak by se dalo pokračovat dále. Organizace byla náročná, ale vše dostálo svého cíle a dokonce i počasí přálo.

Železný Brod se stal třetí zářijový víkend Brodem „Skleněným" a nejedno oko hojného počtu návštěvníků zajásalo nad krásou skla, jehož všemožné podoby zde byly k vidění. Přesný počet účastníků Skleněného městečka nelze jednoznačně určit, nicméně se odhaduje číslo blížící se šesti tisícům. Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská a její tvůrčí dílny doslova praskaly ve švech.

Rovněž pobočka Střední školy řemesel a služeb Jablonec n. N., kde se foukalo sklo a vyráběla bižuterie, i „Jelení dílny" s mobilní keramickou pecí, nestačily počítat návštěvníky. Řemesla „na živo" prostě žila a sklidila velký úspěch. Netrpělivě očekávaný koncert dvou skleněných nástrojů Cristal Baschetů zcela zaplnil promítací sál KC Kino.

„Skleněné městečko je v současné době bezesporu nejprestižnější akcí Železnobrodska, ale já věřím, že je to i nejlepší sklářský festival v republice vůbec. V posledních čtyřech letech se rozrostl do rozměrů, kdy má počet návštěvníků okolo šesti tisíc, zapojuje se stále větší počet firem (letos 43) a má pětinásobný rozpočet. To samozřejmě umožňuje nabídnout návštěvníkům bohatý kulturní program, podporu sklářským firmám a uspořádání zajímavých výstav," uvedl starosta Železného Brodu André Jakubička.

Stejně jako v loňském roce se akce propojila s Dny evropského dědictví a všechny vstupy na památky i do muzeí a galerií byly celý víkend zdarma. Kupříkladu vyzkoušet si zvonění do zvoničky u kostela sv. Jakuba Většího, přišlo na 200 zájemců. Všude jednoduše vládl čilý sklářský ruch a pozitivní nálada!

„Rád bych poděkoval všem organizátorům, vystavujícím firmám, sponzorům, podporovatelům, návštěvníkům i dalším zúčastněným. Vše se vydařilo, jak mělo. Opět jsme zviditelnili Železnobrodsko a jeho sklářské firmy a podnikatele. Sklo zde stále žije a z toho mám opravdu velkou radost," dodal železnobrodský starosta.

Ve Skleněném městečku pokřtili knihu o tvůrci železnobrodského skla

Jaký byl podrobný program Skleněného městečka 2014?

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT