Ohlédnutí za Skleněným městečkem 2014

02.10.2014 15:26:13 | Autor: Jitka Kolová a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod

Ohlédnutí za Skleněným městečkem 2014

Skleněné městečko je za námi. Měsíce příprav, množství koordinačních schůzek, stovky e-mailů a telefonátů, rozeslaných pozvánek... A tak by se dalo pokračovat dále. Organizace byla náročná, ale vše dostálo svého cíle a dokonce i počasí přálo.

Železný Brod se stal třetí zářijový víkend Brodem „Skleněným" a nejedno oko hojného počtu návštěvníků zajásalo nad krásou skla, jehož všemožné podoby zde byly k vidění. Přesný počet účastníků Skleněného městečka nelze jednoznačně určit, nicméně se odhaduje číslo blížící se šesti tisícům. Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská a její tvůrčí dílny doslova praskaly ve švech.

Rovněž pobočka Střední školy řemesel a služeb Jablonec n. N., kde se foukalo sklo a vyráběla bižuterie, i „Jelení dílny" s mobilní keramickou pecí, nestačily počítat návštěvníky. Řemesla „na živo" prostě žila a sklidila velký úspěch. Netrpělivě očekávaný koncert dvou skleněných nástrojů Cristal Baschetů zcela zaplnil promítací sál KC Kino.

„Skleněné městečko je v současné době bezesporu nejprestižnější akcí Železnobrodska, ale já věřím, že je to i nejlepší sklářský festival v republice vůbec. V posledních čtyřech letech se rozrostl do rozměrů, kdy má počet návštěvníků okolo šesti tisíc, zapojuje se stále větší počet firem (letos 43) a má pětinásobný rozpočet. To samozřejmě umožňuje nabídnout návštěvníkům bohatý kulturní program, podporu sklářským firmám a uspořádání zajímavých výstav," uvedl starosta Železného Brodu André Jakubička.

Stejně jako v loňském roce se akce propojila s Dny evropského dědictví a všechny vstupy na památky i do muzeí a galerií byly celý víkend zdarma. Kupříkladu vyzkoušet si zvonění do zvoničky u kostela sv. Jakuba Většího, přišlo na 200 zájemců. Všude jednoduše vládl čilý sklářský ruch a pozitivní nálada!

„Rád bych poděkoval všem organizátorům, vystavujícím firmám, sponzorům, podporovatelům, návštěvníkům i dalším zúčastněným. Vše se vydařilo, jak mělo. Opět jsme zviditelnili Železnobrodsko a jeho sklářské firmy a podnikatele. Sklo zde stále žije a z toho mám opravdu velkou radost," dodal železnobrodský starosta.

Ve Skleněném městečku pokřtili knihu o tvůrci železnobrodského skla

Jaký byl podrobný program Skleněného městečka 2014?

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Na Frýdlantsku se narodila vlčata
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října
Kraje se zavázaly ke spolupráci při podpoře geoparků
V Lomnici představí opravené SVČ Sluníčko

Nejčtenější články

28.09.: Příznivci traktorů se opět sjedou do Bozkova
29.09.: Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024
30.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT