Okresní přebor: Bělá zdolala Stružinec, Přepeře padly v Košťálově

23.06.2015 20:06:43 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

Posledním kolem byl o víkendu dohrán okresní fotbalový přebor. I když bylo jasno o medailových místech, tak stále bylo o co hrát. Přepeře s jistotou titulu po dlouhých 20 zápasech našly v Košťálově  přemožitele. Roztoky naopak rozstřílely i posílenou Jilemnici a třetí Bělá porazila Stružinec.

V dalších utkáních Libštát vyhrál v Nové Vsi. Po poločase dokonce hosté vedli o tři góly, pak se domácí zlepšili, snížili na rozdíl branky, ale otočit zápas už nedokázali. Mříčná doma před pěknou diváckou kulisou rozstřílela 8:2 rezervu Horní Branné, hned čtyřmi góly se na tom podílel Jiřišta. Bozkov B jasně porazil Studenec, když přitom v poločase o branku prohrával, ale pak jeho hráči nastříleli soupeři ještě pět branek, a to hlavně zásluhou posil z áčka - hattrick nastřílel Červený. Lomnice B ve vyrovnaném zápase porazila Víchovou. Domácí po prvním poločase vedli, pak hosté stav otočili ve svůj prospěch na 2:3, ale v závěru nastoupil kanonýr Drahoňovský a dvěma góly zvrátil vítězství na stranu Lomnice.

Roztoky -  Jilemnice B 5:1 (3:0)

Úvod zápasu vyšel domácím podle představ. Běžela 3. minuta, Tuláček centroval z pravé strany, míč se dostal ve vápně k Illnerovi, který se nemýlil a z voleje vstřelil první branku utkání. V 10. minutě D. David vyslal kolmici na Jakuba Nýdrleho, ale jeho střela levou skončila pouze na tyči. V 19. minutě vhodil dlouhý aut Tuláček, míč propadl k Jak. Nýdrlemu, který nekompromisně zvýšil na 2:0. Ve 23. minutě o sobě dali vědět i hosté, kdy z hranice velkého vápna orazítkovali tyč Hujerovy branky. Velkou příležitost měl ve 27. minutě Hornig, kdy po rohovém kopu Jak. Nýdrleho těsně hlavou minul. Potom zahrozili podruhé hosté a Hujer musel likvidovat samostatný nájezd. Ve 36. minutě po rychle zahraném autu Jak. Nýdrleho, se dostal do dobré pozice Tuláček, ale jeho střela z úhlu skončila nad brankou. Uklidnění pro domácí přinesla 45. minuta, kdy Kužel našel Tuláčka, který samostatný únik zakončil kličkou brankařovi a zvýšil na 3:0.

Ve druhém poločase zahrozili opět první domácí. Skóre se však měnilo až v 62. minutě. Jarda Nýdrle přihrál Jak. Nýdrlemu a jeho bomba k tyči znamenala vedení 4:0. Pak hosté ze 20 metrů orazítkovali břevno branky. Gólu se dočkali až o tři minuty později, kdy po střele z vápna upravili na 4:1. Poslední gól zápasu však vstřelili domácí. Jakub Nýdrle unikl po pravé straně, nastřelil míč před branku, kde byl připraven Kupkár, a bylo to 5:1. V 82. minutě ještě brankář Jilemnice vyrazil Kupkárovu bombu a z dorážky poslal míč nad branku Jak. Nýdrle. „Utkání jsme zvládli výborně, Jilemnice neměla šanci na úspěch. Na závěr jsme uspořádali velkou děkovačku pro naše věrné fanoušky," dodali trenéři Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 3. Illner, 19. a 62. Jakub Nýdrle, 45. Tuláček, 75. Kupkár - 65. Figura. Rozhodčí: Přikryl, ŽK: 0:0. Diváků: 120. Roztoky: Hujer - Mečíř, Hornig, D.David - Fischer, Kužel (46. Baytalon), P.Ginzl (62. Jar. Nýdrle), O. David (72. Honců) - Jak. Nýdrle, Illner (62. Kopáček), JTuláček (46. Kupkár).

Okresní fotbalový přebor, utkání SK Jívan Bělá - TJ Sokol Stružinec<br />Autor: Zdeněk MaturaBělá - Stružinec 4:3 (2:1)

Domácím vyšly začátky obou poločasů, kdy vždy vstřelili gól. V průběhu první půle hosté vyrovnali hru, ale hned ve 46. minutě dala Bělá na 3:1. Stružinec sice snížil, ale za dvě minuty opět inkasoval gól na 4:2. Stružinec pak dohrával o deseti, když se zranil Böhm a již nebyl náhradník, přesto se podařilo Schreyrovi v 83. minutě po přihrávce Votočka snížit na konečných 4:3.

Branky: Bažík 2, Vorel, Čokina - Votoček 2, Schrayer. Rozhodčí: Huřťák, ŽK: 1:1. Diváků: 120. Stružinec: Škopán (46. Mizera) - Hamáček, L. Stránský, Martinec (od 2. poločasu v brance), Schreyer - Böhm, Ševců, Sehnoutek, D. Bláha (60. O. Bláha) - Láska, Votoček. Fotogalerie z utkání

Košťálov B - Přepeře 3:1 (1:1)

Ve středeční předehrávce posledního kola přeboru zajížděl již jistý vítěz FK Přepeře na půdu Košťálova, kde se za krásného fotbalového počasí odehrálo rychlé,bojovné a vyrovnané utkání, ve kterém se ke konci přiklonilo štěstí na stranu domácího mužstva, posíleného několika hráči z A týmu.

Přepeře měly raketový nástup. Již v 1.minutě unikl po levém křídle Císař, nahrál přesně na malé vápno Tokanovi, a ten zavěsil nekompromisně do levé šibenice 0:1. V 7. minutě si Císař zopakoval individuální akci po levém křídle, přešel přes dva hráče, odcentroval a osamocený Pěnička z hranice velkého vápna těsně přestřelil. Poté se osmělili i domácí a po hezké akci na jeden dotek zachraňoval v poslední chvíli brankář Kumprecht. O minutu později po centru domácích a nedorozumění obrany hostů s brankářem bylo vyrovnáno na 1:1. V 15. minutě zahrával zkušený Peškar trestný kop z 18 metrů, míč letěl do levého horního rohu domácí branky, ale brankář Jakubičko předvedl fantastický zákrok a střelu vyrazil na roh. Ve 27. minutě zahrával opět Peškar trestný kop, opřel se do balonu a ten trefil břevno a odrazil se na brankovou čáru. Ve 32. minutě domácí opět zahrozili akcí na jeden dotek, ale zakončili těsně vedle. Ve 34. minutě předvedl svojí typickou akcí po levém křídle přepeřský Císař, naservíroval míč na malé vápno Tokanovi, ale ten osamocen přestřelil.

V 54. minutě pronikal v pokutovém území domácí útočník, byl faulován a z následné penalty proměněné Vojtíškem šel Košťálov do vedení 2:1. V 63. minutě běželi dva hráči Přepeř na jediného obránce, Pěnička posunul na Tokana, ale ten osamocen před brankářem neproměnil. V 70. minutě předvedl domácí hráč ostrý faul na Peškara, který musel střídat. V 80. minutě po centru Šulavy nastal závar v domácím vápně, který málem skončil vlastním gólem. V 83. minutě kopali domácí trestný kop, míč prošel celým vápnem a na zadní tyči osamocený košťálovský hráč skóroval na 3:1. Po této brance se zápas již dohrál bez výraznější šance, a Přepeře tak našly po dvaceti kolech okresního přeboru svého přemožitele.

Branky: Vojtíšek z penalty, Houžvička, Piry - Tokan. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 1:1. Diváků: 100. Přepeře: Kumprecht - Žabokrtský (65. Rakouš), Kupka, Cimbál, Kubáček (65. Víšek) - Trč, Peškar (70. Šulava), Pěnička, Horák (56. Martínek) - Tokan, Císař.

Další utkání 16. kola (26. hrané):

Nová Ves - Libštát 2:3 (0:3)
Branky: Zajíc, vlastní - Janata ml. 2, D. Kobrle. Rozhodčí: Liška, ŽK: 1:1. Diváků: 50.

Mříčná - Horní Branná B 8:2 (3:0)
Branky: Jiřišta 4, T. Holec, J. Jaroš, Zákoucký, Kubelka - Strmeň, Hochman. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 1:1. Diváků: 200.

Bozkov B  - Studenec 7:4 (2:3)
Branky: Červený 3, Bartoníček 2, Mazánek, Prousek - Hylmar 2, Havlíček, Vancl.  Rozhodčí: Holman. ŽK: 0:2. ČK: 0:1. Diváků: 80.

Lomnice B - Víchová 4:3 (2:0)
Branky: Drahoňovský 2, Zboroň, Láska - Mach, Mikolášek, P. Hartig ml. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 1:0. Diváků: 60.