Okresní přebor: Přepeře nastřílely Mříčné rekordních 15 branek!

02.06.2015 21:22:17 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

O víkendu pokračoval okresní fotbalový přebor už 23. hraným kolem. Událostí kola byl vysoká výhra Přepeř 15:1 nad Mříčnou, ve které hned čtyři hráči nastříleli hattrick! Druhé Roztoky naopak prohrály v Košťálově, boj o první příčku už nemají plně ve svých rukou a musejí spoléhat na zaváhání Přepeř.

V dalších utkáních Stružinec podlehl doma Nové Vsi a také ztratil na přední příčky. Třetí Bělá vyklepla 9:0 Studenec a jen málo chybělo domácím k dvouciferné výhře. Rezerva Horní Branné dokázala v důležitém duelu o záchranu porazit Víchovou, když její hráči proměnili celkem tři pokutové kopy. V jiném zápase o záchranu v Jilemnici také vyhráli domácí, kteří si vypracovali mnohem více brankových příležitostí. Zbývající utkání Libštát - Lomnice B bylo odloženo.

Přepeře - Mříčná 15:1 (10:0)

Zápas od prvních minut probíhal podle očekávání. Favorizovaní domácí se na semilském stadionu pustili do soupeře s velkou vervou a stříleli jeden gól za druhým, již v poločase byl stav 10:0. Ve druhém dějství fotbalisté Přepeř výrazně polevili a přidali "jen" pět branek.

Okresní fotbalový přebor, utkání FK Přepeře - Sokol Mříčná<br />Autor: Petr Ježek Střelecky se zaskvěl Žabokrtský, který vstřelil šest gólů už za první poločas. Další tři hráči ale také nastříleli hattrick! K vidění bylo spoustu krásných branek, za zmínku stojí výstavní rána Peškara, který z 25 metrů vyhnal všechny pavouky ze šibenice nebo slalom téhož hráče z půlky hřiště přes šest protihráčů, kdy si položil i brankáře a skóroval do prázdné branky. V tomto zápase byl prostě vidět rozdíl mezi aspirantem na postup a celkem bojujícím o záchranu. V celku Přepeř se po dlouhodobém zranění objevil Pěnička.

Branky: Žabokrtský 6, Peškar 3, Tokan 3, Martínek 3 - J. Jaroš. Rozhodčí: Liška, ŽK: 0:0. Diváků: 50. Přepeře: Kumprecht - Tušer (46. Cimbál), Kupka, Feri, Kubáček - Trč (46. Pěnička), Peškar, Horák -Tokan, Martínek, Žabokrtský. Fotogalerie z utkání

Košťálov B - Roztoky 3:2 (2:2)

Domácí se posílili šesti hráči z A mužstva a na kvalitě utkání to bylo znát. Hrál se pohledný útočný fotbal a obě mužstva si vytvářela gólové příležitosti. Už v 7. minutě se domácí dostali do rychlého protiútoku a Houžvička trefil tyč Dlabolovy branky. V 11. minutě zahrával Mikolášek trestný kop, ale naběhnuvší Baytalon hlavou přestřelil. Přišla 16. minuta, Jak. Nýdrle se uvolnil na levé straně, poslal míč před branku, kde Illner neměl problém otevřít skóre utkání. O čtyři minuty později po souboji Mečíře rozhodčí nařídil penaltu a z ní Houžvička vyrovnal na 1:1. Uběhli tři minuty a domácí měli výhodu trestného kopu, z 20 metrů se trefil přes zeď přesně do šibenice Otmar a domácí vedli 2:1. Ve 28. minutě zahrával Mikolášek trestný kop, k odraženému míči se dostal Kužel a vyrovnal na 2:2. Ve 33. minutě vybídl Jak. Nýdrle ke skórování Baytalona, jeho bomba z vápna branku Košťálova těsně minula. Ve 40. minutě se v dobré šanci ocitl domácí Koldovský, ale Dlabola včasným vyběhnutím poslal míč do bezpečí. Ve 43. minutě se ocitl Jak. Nýdrle sám před brankařem domácích, místo střely volil přihrávku Illnerovi, který se dostal z úhlu, a šlo se do kabin.

Úvod druhého poločasu patřil Roztokám. Tuláček vhodil dlouhý aut a gólovou střelu Jak. Nýdrleho brankář chytil. Z následující akce se dostal do šance opět Jak. Nýdrle, s jeho střelou po zemi si brankář opět poradil. V 52. minutě měl dobrou příležitost Baytalon, kdy jeho bombu z vápna domácí brankař Jakubičko vyrazil. Dvě dobré příležitosti měli také domácí. Nejprve z trestného kopu mířil těsně vedle Otmar a vzápětí postupoval sám na branku J. Stránský, ale Dlabola jeho nájezd zlikvidoval. V 82. minutě vyslal Tuláček do úniku Jak. Nýdrleho, kterého však vychytal brankář Jakubička. Pak byli dvakrát zastaveni útočníci Roztok ve vápně domácích, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Hned na to musel Dlabola na druhé straně likvidovat samostatný nájezd Houžvičky. Poslední velkou příležitost měly Roztoky v 88. minutě. Tuláček opět vysunul Jak. Nýdrleho, který postupoval sám na brankaře, udělal mu rychlou kličku, ale střela levou skončila vedle branky. Nedáš, dostaneš, se potvrdilo v 90. minutě. Z rychlého protiútoku domácích střílel Houžvička, jeho střelu vyrazil Dlabola na tyč a odražený míč poslal J. Stránský do prázdné branky a zajistil domácím výhru 3:2.

Branky: 20. Houžvička z penalty, 23. Otmar, 90. Stránský - 16. Illner, 28. Kužel. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 4:2. Diváků: 200. Sestava Roztok: Dlabola - Mečíř, Hornig, Mikolášek - Jar. Nýdrle (79.Fischer), Kužel (45. Tuláček), Baytalon, David - Jak.Nýdrle, Illner (62. Kopáček) Honců (58. Kupkár).

Stružinec - Nová Ves 1:3 (1:3)

Domácí začali v derby odvěkých rivalů aktivně. Ovšem vázla jim finální fáze. Hosté se postupně zlepšili. V 18. minutě se prosadil hostující Dušta, když proměnil první šanci hostů. Za tři minuty nato domácí Schreyer trefil hlavou břevno po trestném kopu Ševců. Ve 30. minutě hosté zvýšili již na 0:2 brankou P. Nožičky. Svoji druhou branku v zápase ve 36. minutě vstřelil po chybě uprostřed hřiště a sólo úniku Dušta - 0:3. Naději na bodový zisk Stružince vykřesal bek Hamáček, když se ve 42. minutě pověsil do centru Ševců a hlavou do protipohybu usměrnil balon do branky - 1:3.

Okresní fotbalový přebor, utkání Sokol Stružinec - Sokol Nová Ves<br />Autor: Zdeněk Matura I přes změny v sestavě a v rozestavení se domácím týmu ve druhé části nepodařilo výsledek korigovat. Hosté příkladně bojovali a nenechali svého soka vstřelit další branky, a tak dosáhli zaslouženého vítězství. Dali hráčům Stružince lekci z produktivity a potvrdili zlepšenou jarní formu. Ze strany domácích to byl jeden z nejhorších jarních výkonů.

Branky: 42. Hamáček - 18. a 36. Dušta, 30. P. Nožička. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 2:1. Diváků: 210. Stružinec: Škopán - Hamáček, L. Stránský, Martinec, Schreyer (65. Böhm) - Matěja, Vágner, Ševců, Bajgar (46. D. Bláha) - Votoček, O. Bláha (30. J. Láska, 77. Mizera). Nová Ves: Bergr - R. Nožička (70. Golis), Hadač, Zelenka, Kunt - P. Nožička, V. Máka, Brendl, Fedor - Saliga (75. Čížek), Dušta. Fotografie z utkání

Další utkání 26. kola (23. hrané):

Bělá - Studenec 9:0 (4:0)
Branky: Bažík 2, Čokina 2, Vorel 2, Hajna 2, Kukučka. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 0:1. Diváků: 90.

Horní Branná B - Víchová 4:0 (2:0)
Branky: V. Paulů, Jón z penalty, Fiedler z penalty, Hofman z penalty. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 1:1.  Diváků: 80.

Jilemnice B - Bozkov B 2:0 (1:0)
Branky: Tejchman, Hartych. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 1:1. Diváků: 150.