Okresní přebor: Stružinec po dohrávce zamířil na čelo tabulky

05.05.2014 21:21:02 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

Fotbalový okresní přebor pokračoval 22. kolem. Už v pátek se ale hrála dohrávka 17. kola a díky výhře nad Víchovou Stružinec bodově předstihl do té doby vedoucí Bělou. Vedení pak Stružinec potvrdil i nedělní výhrou v Horní Branné.

Běláci se ale nedali zahanbit a těsnou výhrou po brance Vitvara uhájili ve Vysokém nad Jizerou ztrátu pouhého jednoho bodu v tabulce. Libštát v zámostním derby porazil brankou Janaty rezervu Košťálova a drží si třetí příčku. Tři body získal i Studenec přesvědčivým vítězstvím 4:1 nad Mříčnou. Hotová přestřelka se udála v Bozkově, kde šest branek stačilo domácím k vítězství pouze těsně o dva góly. Plných sedm branek přitom padlo až v posledních 15 minutách.

Ve Víchové urvali výhru nad favorizovanou Lomnicí domácí hráči, když rozhodující gól z penalty na 2:1 proměnil v 89. minutě domácí brankář Pivoňka. V Nové Vsi domácí otočili zápas s Malou Skálou po prohraném poločase dvěma brankami, té druhé se po velké převaze dočkali až čtyři minuty před koncem.

Horní Branná B - Stružinec 1:3 (0:0)

Za chladného a větrného nedělního odpoledne sehrál Stružinec zápas v Horní Branné s místní rezervou. Případná výhra by ho znovu dostala do čela tabulky. Domácí se snažili hrát fotbal, což hostům vyhovovalo. Vytvořili si pět vyložených šancí, při největší z nich Votoček napálil břevno. Stružinec pokračoval ve své hře i ve druhém poločase a přišly i branky. Ve 49. minutě po rychlé akci Schreyera, M. Lásky a Matěji balon doputoval k Votočkovi, který vsítil úvodní gól. V 76. minutě byla k vidění krásná akce Matěji, který zaběhl na vápno a vyslal finálku Votočkovi, který se na zadní tyči opět nemýlil - 0:2. Dvě minuty poté Votoček dovršil hattrick, když obránce zahrál skluzem směrem ke své brance, stružinecký forvard se zmocnil balonu a nekompromisně jej uklidil do branky. Asistent Šarbort sice na lajně signalizoval ofsajd, ale hlavní rozhodčí Rympler nechal pokračovat ve hře. Domácí korigovali výsledek v 84. minutě, kdy po pěkné akci Mečíře zakončoval střídající Gaudel.

Branka: 84. Gaudel - 49., 76., 78. Votoček. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 1:0. Diváků: 140. Sestava Stružince: Škopán - Hloušek, Vágenknecht, Martinec, Schreyer - Sehnoutek (85. Bajgar), Vágner, Ševců (74. Kohout), Matěja (85. D. Bláha) - M. Láska, Votoček (85. O. Bláha).

Další utkání 22. kola:

Vysoké - Bělá 0:1 (0:1)
Branka: Vitvar. Rozhodčí: Mašek, ŽK: 1:0. Diváků: 80.

Libštát - Košťálov B 1:0 (0:0)
Branka: Janata.  Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 1:1. Diváků: 110.

Studenec - Mříčná 4:1 (3:1)
Branky: J. Synek, Kočárek, Tauchman, Václav Korotvička - Jiřišta. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 2:2. Diváků: 150.

Bozkov B - Roztoky 6:4 (1:1)
Branky: Prousek 3, Červený, Pastorek, L. Picek - Kupkár 2, Jakub Nýdrle, O.David. Rozhodčí: Klouda. ŽK: 1:1. Diváků: 80.

Víchová - Lomnice B 2:1 (0:1)
Branky: P. Hartig ml, Pivoňka z penalty - Dlouhý. Rozhodčí: Rolf, ŽK: 1:0. Diváků: 60.

Okresní fotbalový přebor, utkání Nová Ves - Malá Skála Nová Ves - Malá Skála 2:1 (0:1)
Branky: Tomášek, P. Nožička - J. Šilhán. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 3:2. Diváků: 80. Fotogalerie z utkání