Okresní přebor: Ve šlágru kola Stružinec zdolal Bělou a udržel první příčku

15.10.2013 11:10:15 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

Hitem víkendového kola okresního fotbalového přeboru byl zápas prvního mužstva se třetím ve Stružinci. Domácí nakonec porazili Bělou 4:1 a upevnili si vedení v tabulce, protože utkání druhého Libštátu s Mříčnou bylo odloženo pro podmáčený terén na 28. října.

V dalších utkáních Horní Branná jasně předčila letos trápící se Novou Ves. Hosté si také dokázali vytvořit šance, ale se zakončením byli na štíru. Další bývalý účastník I.B třídy Víchová doma prohrála s Malou Skálou. Opět platilo, že neproměněné šance soupeř potrestal góly. V utkání rezerv Bozkova a Lomnice bylo utkání vyrovnané až do 80. minuty, ale pak domácí odpadli a hostům se podařilo vstřelit hned čtyři góly. Studenec jednoznačně porazil Roztoky a trochu překvapivě i poslední Vysoké zdolalo Košťálov B.

Stružinec - Bělá 4:1 (3:1)

Za proměnlivého podzimního počasí se na stružineckém trávníku odehrál šlágr 11. kola mezi třetím Sokolem Stružinec a třetím Jívanem Bělá. Tento duel přitáhl více než dvě stovky fanoušků a mnoha i z Bělé. Domácí se netajili tím, že chtějí v tomto utkání zvítězit, ale Bělá se letos prezentuje velmi dobrými výkony i výsledky. Trenér hostů Sláva Beran stanovil pro tento zápas svým ovečkám defenzivní taktiku a v útoku byl proto pouze osamocený exdivizní střelec Vladimír Kalenda.

Hosté začali náporem. Po pár sekundách hry centroval z dálky Věchet před stružineckou branku a balon se snesl s pomocí teče Malého do pravého horního růžku. Gólman Škopán se zaskočit nenechal, když vytáhl balon na břevno. První branku vsítil pohotovou ranou z vápna ve 14. minutě domácí Sehnoutek po přihrávce D. Bláhy. Ve 29. minutě přidal Stružinec druhou branku, sice se štěstím, ale i takové branky platí. Vágner zahrál rohový kop a předstoper Hloušek zblízka tečoval balon do sítě. Po půlhodině hry vypálil tvrdou ránu zkušený záložník Bělé Kukučka, Škopán nadvakrát jeho střelu zpacifikoval. Ve 37. minutě si dva nejzkušenější hráči Stružince, Vágner s Vágenknechtem vybrali slabší chvilku, prvně jmenovaný poslal balon dozadu Vágenknechtovi, kterému se nepovedl odkop a míče se chopil střelec Kalenda a zaznamenal pro Bělou kontaktní gól. Za tři minuty však domácí kanonýr Votoček přivedl svůj tým znovu do dvoubrankového vedení po přihrávce Matěji.

Pět minut po změně stran se odehrál důležitý okamžik, Kalenda ve velké šanci z úhlu neproměnil prudkou přihrávku v druhý gól hostů. Po hodině hry se podařilo stružineckým navýšit skóre, když Ševců přihrál Votočkovi, který obehrál exdivizního stopera Čokinu a svým druhým gólem určil výsledek tohoto zápasu. Utkání se dohrávalo za velkého šera, s několika střídáními na obou stranách a za dobrého rozhodování Maška, kterému ulehčili práci hráči obou mužstev férovou hrou bez karetních prohřešků.

Branky: 14. Sehnoutek, 29. Hloušek, 40., 66. Votoček - 37. Kalenda. Rozhodčí: Mašek, ŽK: 0:0. Diváků: 240. Sestava Stružince: Škopán - Hamáček, Vágenknecht, Hloušek, Schreyer - Matěja   (80. Bajgar), Ševců, Vágner (85. O. Bláha), D. Bláha (60. L. Stránský) - Votoček, Sehnoutek. Sestava Bělé: Šír - Věchet, Čokina, Nedvěd, M. Hanč - Zaplatílek, Janata, Kukučka, Malý, Patz - Kalenda. Střídali: D. Hanč, Jebavý, Vitvar, Jebavý, Jelínek.

Další utkání 10. kola (11. hrané):

Horní Branná B - Nová Ves 4:0 (1:0)
Branky: Mečíř 2, Fiedler, Novotný z penalty. Rozhodčí: Bukvička, ŽK: 0:0. Diváků: 100.

Víchová - Malá Skála 1:3 (0:2)
Branky: vlastní - Šilhán 2, Kotrba. Rozhodčí: Soukup, ŽK: 3:1, ČK: 1:0. Diváků: 40.

Bozkov B - Lomnice B 2:6 (0:0)
Branky: Soukup, Hykman - Drahoňovský 2, Podstavek 2, M.Dlouhý, Starý. Rozhodčí: Liška, ŽK: 0:0. Diváků: 60.

Studenec - Roztoky 4:0 (2:0)
Branky: Václav Korotvička 3, Hanzlík. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 1:2. Diváků: 150.

Vysoké - Košťálov B 2:0 (0:0)
Branky: Koníř, Kučera. Rozhodčí: Tomášek, ŽK: 1:2. Diváků: 50.