Okresní přebor: Vedení v tabulce udržel Libštát výhrou ve Vysokém

15.04.2014 14:49:19 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

Okresní fotbalový přebor pokračoval o víkendu třetím jarním kolem. Libštát udržel vedení díky výhře ve Vysokém, nezaváhala ani druhá Bělá proti Bozkovu B a Stružinec proti Studenci, který ovšem musel otáčet nepříznivý stav po poločase.

Nejvíce branek bylo tentokrát k vidění v Lomnici nad Popelkou, kde místní rezerva nastřílela devět branek do sítě soupeřů z Horní Branné. Překvapivě všechny body ztratily Roztoky v utkání s do té doby poslední Malou Skálou, jejíž hráčům stačilo proměnit tři povedené brejky.

Hráči Mříčné chtěli doma proti Nové Vsi potvrdit dvě předchozí výhry, ve 26. minutě vedli 3:0, ale pak utkání nečekaně lehce ovládli hosté, kteří dokázali vyrovnat a měli blízko i k výhře. Košťálov B se poměrně natrápil na výhru nad Víchovou, která v závěru snížila a měla krůček k vyrovnání.

Žádných pochyb naopak nebylo o vítězství Bělé nad Bozkovem B, protože domácí vedli už po poločase 3:0 a další dvě branky přidali i ve druhé části. Podobně si počínal Libštát ve Vysokém, hosté si kromě tří gólů vytvořili i další šance a jedna branka jim nebyla uznána, takže jasně potvrdili vedení v tabulce. Z tohoto utkání vám přinášíme i fotogalerii.

Stružinec - Studenec 4:1 (0:1)

Za typického aprílového počasí - za občasných přeháněk se představili fotbalisté Sokola Stružinec poprvé na jaře před domácím publikem. Stružinečtí nenavázali na hru, kterou se prezentovali v Bozkově a předváděli proti Studenci podprůměrný výkon neodpovídající jejich postavení v tabulce. Hosté, kteří přijeli pouze se 12 hráči a s nikým jako doprovod, si velké ambice nedělali. Stružinec sice v úvodu vyprodukoval dvě střely, jenže mířily mimo branku. Hosté se ujali vedení ve 24. minutě, kdy střelu Svintka ze 25 metrů nešťastně tečoval stoper Vágenknecht do branky.

Do druhého poločasu udělal trenér Vágenknecht několik změn v sestavě i v rozestavění včetně gólmana, a to jak se později ukázalo, mělo rozhodující vliv na zbytek utkání. Krátce po přestávce srovnal bek Schreyer, jehož centr podcenil 15letý mladíček Korotvička v brance Studence. Stružinec postupně získával čím dál víc prostoru a v závěrečné čtvrthodince vstřelil tři branky. Nejprve Matěja hlavou po rohovém kopu Vágenknechta otočil na 2:1. V 84. minutě využil Votoček nepozornosti v obraně hostů a konečnou podobu výsledku na 4:1 stanovil Vágenknecht tři minuty před koncem, když dorazil hlavou do prázdné branky střelu Votočka.

Branky: 49. Schreyer, 75. Matěja, 84. Votoček, 87. Vágenknecht - 24. Svintek. Rozhodčí: Liška, ŽK: 2:1. Diváků: 130. Sestava Stružince: Škopán (46. Kohout) - Hamáček (82. O. Bláha), Vágenknecht, Martinec, Schreyer - D. Bláha (46. Bajgar), Matěja, M. Láska, Sehnoutek - Kohout, Votoček.

Další utkání 19. kola:

Lomnice B - Horní Branná B 9:0 (5:0)
Branky: Vavrinec 3, Podstavek 2, Heřmanský, Tolvaj, Kraus, Drahoňovský. Rozhodčí:  Vydra, ŽK:  0:2 . Diváků: 80.

Roztoky - Malá Skála 1:3 (1:1)
Branky:  Jakub Nýdrle - Flégr, Šilhán, Kotrba. Rozhodčí:  Tomášek, ŽK: 3:1. Diváků: 120 .

Mříčná - Nová Ves 3:3 (3:1)
Branky: Kubelka 2, V. Malý st. - V. Máka, Golis, Fedor. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 1:2. Diváků: 200.

Okresní fotbalový přebor, utkání Vysoké nad Jizerou - Libštát<br />Autor: Zdeněk Matura Košťálov B - Víchová 2:1 (1:0)
Branky: Fejfar, Stránský - P.Hartig ml. Rozhodčí: Bukvička, ŽK: 4:5. Diváků: 80 .

Bělá - Bozkov B 5:1 (3:0)
Branky: Kalenda 3, Patz, Kukučka. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 1:0. Diváků: 180.

Vysoké - Libštát 0:3 (0:2)
Branky: Janata z penalty, Vaňátko, Šíf. Rozhodčí: Přikryl st., ŽK: 2:0. Diváků: 60. Fotogalerie z utkání