Okresní přebor: Vedoucí Mříčná jasně vyhrála i derby v Jilemnici

02.09.2015 19:32:24 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

Okresní fotbalový přebor Semilska pokračoval již 4. kolem. Na čele tabulky zůstává jediná bez porážky Mříčná, která vyhrála o pět gólů v Jilemnici a hattrick vstřelil Kubelka. Třetí výhru si připsaly Přepeře, které porazily 5:2 Bozkov B a z tohoto utkání tentokrát přinášíme více podrobností.

V dalších utkáních se první výhry v sezoně dočkala Bělá, která zvítězila v Horní Branné, klíčových bylo 15 minut po začátku druhé půle, kdy hosté vstřelili tři branky. Stružinci se zatím příliš nedaří a tentokrát doma podlehl nečekaně vysoko třetímu Studenci, třemi góly se podílel na výhře hostů kanonýr Šír. Mírová doma podlehla stejně 2:7 druhému Libštátu. Domácí šli prvním gólem do vedení, ale hosté vzápětí vyrovnali a následně vstřelili tři branky během šesti minut, což zápas rozhodlo.

Lomnice B doma v souboji rezerv porazila Košťálov B. Bylo to její první vítězství v sezoně, hattrick si připsal Janata. Už třetí výhru má na kontě Poniklá, která hubeně 1:0 zdolala Novou Ves, jenž neproměňovala své šance.

Přepeře B - Bozkov B 5:2 (2:1)

Již ve 4. minutě se objevil ve velké šanci před Kumprechtem Aster, ale domácí brankář ho vychytal. V 5. minutě již udeřili domácí - na centr do vápna si naběhl kanonýr Tokan a hlavou zavěsil - 1:0. V 10. minutě kopal hostující Aster trestný kop, ale domácí Kumprecht jeho střelu opět chytil. V 17. minutě šel domácí Žabokrtský sám na brankáře hostí, ale neproměnil. Ve 20. minutě centroval domácí Beneš a Tokan se opět nemýlil - 2:0. Ve 35. minutě mohl Tokan vstřelit svůj třetí gól, ale v samostatném úniku selhal v koncovce. Ve 42. minutě po nedorozumění domácí obrany se zmocnil míče Aster, udělal kličku brankaři a snížil na 2:1.

V 55. minutě vrátil Tokan míč na velké vápno a T. Horák nekompromisně prostřelil vše - 3:1. V 60. vysunul krásnou uličkou Trč Tokana, a ten podél brankáře završil svůj hattrick na 4:1. V 70. minutě T. Horák uvolnil Žabokrtského, který se trefil přesně k tyči - 5:1. V 80. minutě ztratili domácí balon na útočné polovině a hostující Prousek z rychlého protiútoku snížil na konečných 5:2.

Branky: 5., 20., 60. Tokan, 55. T. Horák 70. Žabokrtský - 42. Aster, 80. Prousek. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 1:0. Diváků: 50. Přepeře B: Kumprecht - Tušer, Dohnal, Dědeček (46. Kopečný), Baudys -Beneš (35. Kvapil), Cimbál, T. Horák, Trč (70. Víšek) - Žabokrtský, Tokan (62. Laurin). Bozkov B: Hykman - Kubán, Bartoníček, Aster, A. Jiránek, J. Jiránek, Opočenský, Picek, Prousek, Zeman, Částek. Připraveni: Soudil, Šída, Židlík.

Další zápasy 4. kola:

Horní Branná B - Bělá 1:4 (0:1)
Branky: Jindřišek - Čokina 2, Simonides, Kukučka. Rozhodčí: Mašek, ŽK: 2:3. Diváků: 140.

Stružinec  - Studenec 2:7 (1:4)
Branky: Votoček, Martinec - Šír 3, Hylmar 2, Kuřík, Šedivý. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 1:1.  Diváků: 100.

Mírová - Libštát 2:7 (1:4)
Branky: Jíra 2 - D. Kobrle 2, Smolík 2, Váňa 2, Vejnar. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 2:0. Diváků: 60.

Lomnice B - Košťálov B  5:1 (2:1)
Branky: Janata 3, Láska, Vohnout - Tulach. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 1:1. Diváků: 100.

Okresní fotbalový přebor, utkání Jilemnice B - Mříčná Jilemnice B  - Mříčná 0:5 (0:3)
Branky: Kubelka 3, Jiřišta 2. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 3:1. Diváků: 100. Fotogalerie z utkání

Poniklá - Nová Ves 1:0 (0:0)
Branka: Hájek. Rozhodčí: Lelek, ŽK: 2:1. Diváků: 100.