Olympionici Samková a Kraus v televizi přiblíží, kam v kraji za sportem

04.05.2021 21:40:03 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Olympionici Samková a Kraus v televizi přiblíží, kam v kraji za sportem

Příznivcům sportu a aktivního trávení volného času má Liberecký kraj co nabídnout. V zimě jsou jasnou volbou lyže či brusle, ale s příchodem jara a blížícím se létem je možností, jak si v regionu zasportovat, daleko víc.

Přesvědčit se o tom bude možné ve čtvrtek 6. května od 21.00 na televizní stanici ČT 2 v dalším dílu seriálu pořadu Českem nejen za sportem. Průvodci budou olympionici Eva Samková a Tomáš Kraus, kteří představí řadu zajímavých míst napříč krajem.

„Víme, že řada lidí dá na doporučení známých osobností, kam na výlet či dovolenou. Jsme rádi, že oba skvělí sportovci představí náš kraj a budou inspirovat lidi k jeho návštěvě," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Eva Samková a Tomáš Kraus v televizi přiblíží, kam v Libereckém kraji za sportem<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Své putování začali na Ještědu, kde navštíví známý hotel umístěný přímo v budově vysílače, oceněné prestižní architektonickou Perretovou cenou. Protože Liberecký kraj má bohatou sklářskou tradici, nemůže chybět také návštěva Křišťálového údolí, konkrétně sklářské dílny Jiřího Pačinka v Kunraticích u Cvikova. Dále průvodci navštíví Máchovo jezero a jeho okolí, kde se v létě poběží mistrovství světa v orientačním běhu. V programu nebudou chybět ani ukázky orientačního běhu či vodních radovánek ve Stráži pod Ralskem.

Seriál Českem nejen za sportem poukazuje na fakt, že řada mladých lidí mezi dvaceti a třiceti lety dnes znají lépe zahraniční destinace v podobě středomořských pláží a alpských svahů než domácí turistické cíle. Je to paradox způsobený tím, že Češi prakticky ihned po revoluci vyrazili do zahraničí a trávení dovolených a volného času v tuzemsku bylo mnohdy považováno za něco nedostatečného.

V poslední době je však možné sledovat výrazný nárůst cestovních blogů nebo instagramových účtů zaměřených na cestování v tuzemsku. Tento trend podporuje i seriál České televize, v němž se dvojice moderátorů vydává do osmi krajů republiky: seriál může posloužit jako zajímavá inspirace pro cestovatelské plány na aktivní odpočinek v místních končinách. Eva Samková a Tomáš Kraus se chystají prožít letní Česko všemi smysly a vydat se daleko za hrany svých lyží a snowboardu, byť na vodě či umělém povrchu.

Pořad bude také dostupný online v internetovém vysílání České televize na odkazu https://1url.cz/1KeyW. Vyrobila jej společnost Snow Nomads ve spolupráci s turistickými regiony Libereckého kraje.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O titul Vesnice roku 2022 se letos v kraji utká dvanáct obcí
Sekera v turnovském muzeu vypráví příběh starý sedm tisíc let
Přepeře jasnou výhrou potvrdily roli favorita na hřišti posledního Ústí
Rakouská knihovna v Liberci slaví třicítku přednáškou i výstavou
Kynologové Horské služby jsou plně připraveni na letní sezonu

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
14.05.: Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT