Ondra Moravec se dočkal, má stříbro

16.02.2017 19:45:36 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí,Liberecký kraj

Ondra Moravec se dočkal, má stříbro

Moravec získal pro sebe pátou medaili ze světových šampionátů, individuální titul mu však znovu unikl. V Hochfilzenu při letošním MS v biatlonu byl dosud dvakrát pátý ve sprintu a ve stíhacím závodu, na MS před dvěma lety v Kontiolahti skončil na této trati třetí. Pouhé tři vteřiny dělily Ondřeje Moravce od historického titulu mistra světa. V individuálním závodu mužů na 20 km nestačil český reprezentant pouze na Američana Baileyho. České stříbro podtrhl vynikajícím výkonem i Michal Krčmář, jenž dojel šestý.

Závodník jabloneckého Kornspitzu měl v závodě startovní číslo 51 a právě to oblékla do středečního vytrvalostního závodu Gabriela Koukalová. Později se radovala ze stříbrné medaile a také on vybojoval stejnou pozici na pódiu, když si po skvělém výkonu dojel pro stříbrnou medaili.

Moravec vstříc pěti čtyřkilometrovým okruhům vyjel rozvážněji, v běžeckých časech se pohyboval v nejlepší desítce, ale co dvaatřicetiletý Čech ztratil na trati, okamžitě napravil brilantním výkonem na střelnici. Společně s pozdějším vítězem Lowellem Baileym a Michalem Krčmářem dokázal vybílit všechny terče, což byl základní předpoklad k vynikajícímu výsledku. Suverénně zvládl i poslední střelbu vestoje a po posledním okruhu dlouhém 4 km se průběžně dostal na první místo v cíli. Do cíle ještě však spěchalo 50 biatlonistů.

Největšími kandidáty na medailové pozice v té chvíli Nor Johannes Bö a hlavně americký reprezentant Lowell Bailey. Ale mladší z norských bratrů svou situaci neustál. I přes jednu trestnou minutu získával na trati Bö na Moravce drahocenné vteřiny, jenže o ty přišel při poslední střelbě vestoje. Pálil rychle, ale poslední rána netrefila terč a Nor odstřelil svou účast na stupních vítězů.

Jenže na trati s číslem 100 stále uháněl Lowell Bailey. Američan rovněž střílel bezchybně a do závěrečného okruhu si na Moravce odvážel miniaturní náskok šesti vteřin. Ten se však stále ztenčoval v Moravcův prospěch. Na jednom z posledních mezičasů byl dokonce už jen 0,1 sekundy, ale zastavil se na třech vteřinách. Bronzovou medaili si na krk pověsil francouzský reprezentant Martin Fourcade, jenž i se dvěma trestnými minutami udržel stupně vítězů.

Další čeští reprezentanti vesměs předvedli nejlepší výkony na letošním MS a jsou příslibem před sobotní štafetou. Šestý Michal Krčmář zaznamenal svůj druhý nejlepší výsledek na MS v kariéře. Michal Šlesingr chyboval třikrát a byl osmnáctý. Příslibem do štafety je také 32. místo Tomáše Krupčíka se třemi chybami.

Muži - vytrvalostní závod na 20 km:

1. Bailey (USA) 48:07,4 (0 tr. minut), 2. Moravec (Česko) -3,3 (0), 3. M. Fourcade (Fr.) -21,2 (2), 4. Lesser (Něm.) -32,0 (1), 5. Semenov (Ukr.) -38,6 (1), 6. Krčmář (Česko) -43,6 (0), 7. Šipulin (Rus.) -43,9 (2), 8. J. Bö -1:11,9 (2), 9. Birkeland (oba Nor.) -1:14,3 (1), 10. Weger (Švýc.) -1:22,8 (1), ...18. Šlesingr -2:26,5 (3), 32. T. Krupčík (oba Česko) -4:11,7 (3).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Gábina má kompletní sbírku medailí z MS
Markéta Davidová má dvakrát zlato a jeden bronz
Gabriela Koukalová – jistota na stupních vítězů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost

Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.

Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026

Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v únoru
Národní plán obnovy zásadně posílil péči o Krkonošský národní park
Večer IZS v Semilech uctil záchranáře
Zimní jízdy historických motoráčků na Zubačce pokračují
Horská služba převezme osm nových elektromobilů

Nejčtenější články

05.02.: Večer IZS v Semilech uctil záchranáře
04.02.: Začíná přestavba sportovní haly v Turnově 2
04.02.: Ještěd míří do vlastnictví kraje. Majetkový převod dokončí v březnu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT