Opilá řidička v Turnově nadýchala 1,8 promile, vezla přitom děti

17.12.2021 21:40:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Opilá řidička v Turnově nadýchala 1,8 promile, vezla přitom děti

Služba policistů Obvodního oddělení policie Turnov se ve středu 15. prosince skoro chýlila ke svému konci, když si přibližně v šest hodin večer povšimli vozidla, které vyjíždělo od čerpací stanice ve směru na Sedmihorky. Policisté vyhodnotili, že vozidlo zkontrolují, neboť si povšimli, jak vozidlo po silnici I. třídy I/35 přejíždí od středového pruhu ke krajnici a nazpět. V tu chvíli již nebylo nač čekat, policisté za užití zvláštních výstražných světel a signálu stop vozidlo zastavili.

„Řidičkou onoho vozidla byla 52letá žena, která po vystoupení z vozidla vykazovala známky opilosti. Na výzvu policistů se tedy opakovaně podrobila dechové zkoušce, kdy jedna z naměřených hodnost dosahovala bezmála 1,8 promile alkoholu v dechu. Po celou dobu s policisty spolupracovala a svého činu litovala," sdělila Adéla Maňasováz Oddělení tisku a prevence KŘP Libereckého kraje.

Největší překvapení však na policisty teprve čekalo, neboť osádku vozidla tvořily dvě nezletilé děti. Vzhledem k této skutečnosti byl vyrozuměn otec, který si děti i s vozidlem následně převzal. „Žena byla zadržena a následující den jí turnovští policisté ve zkráceném přípravním řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Je tedy jisté, že za volant v nejbližší době určitě neusedne. Vyjma toho jí v případě pravomocného odsouzení za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody v trvání až jednoho roku, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajští policisté se zaměřili na dodržování povolené rychlosti
Opilý řidič naboural jabloneckou zastávku U Balvanu
VIDEO: Policisté zadrželi motocyklistu po honičce Turnovskem
Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení
Řídil dodávku po Loužnici a měl v dechu 2,73 promile

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V lomnickém muzeu zahájili cyklus podzimních přednášek

Jako v letech minulých, navázali v lomnickém muzeu opět na úspěšný cyklus takzvaných podzimních přednášek. První ze série se uskutečnila v úterý 20. září, kdy se zde představila Eva Ulrychová z Jičína a pohovořila na téma Nejcennější archeologické nálezy a jejich historická hodnota. Následovat bude o týden později, taktéž v úterý 27. září od 17 hodin, v pořadí druhá historická přednáška PhDr. Evy Ulrychové nazvaná Kronikář Kosmas a jeho Kronika Čechů.

Kraj přispěje Mikroregionu Frýdlantsko na odkup nemovitostí

Celkem 3 400 000 korun poskytne kraj dobrovolnému svazku obcí Mikroregion Frýdlantsko na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty v současné době slouží jako zázemí pro činnost spolku Frýdlantské okresní dráhy a Frýdlantsko je proto bezplatně spolku převede. „Dotace bude využita výhradně na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty poté dostane k bezplatnému užívání Spolek Frýdlantské okresní dráhy, který je má prozatím pouze v pronájmu. Budou sloužit pro provoz železničního muzea, jež má v regionu mnohaletou tradici. Lze si tam prohlédnout několik zajímavých, převážně úzkorozchodných vozidel včetně provozuschopné motorové lokomotivy. Považuji za důležité připomínky historických dopravních a technických zajímavosti zachovávat i pro budoucí generace," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jak probíhala letní dětská rekreace v našem kraji v roce 2022
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Do sezony vstupují turnovští hokejisté. Vede je nový trenér Pavel Hanuš
V Železném Brodě zopakovalo výhru hnutí Za rozvoj města
Velmi těsný volební výsledek v Jilemnici. Čtyři strany mají tři mandáty

Nejčtenější články

25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO
23.09.: Okresní přebor: Plný počet bodů má stále Turnov B, druhý Stružinec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT