Opilá řidička v Turnově nadýchala 1,8 promile, vezla přitom děti

17.12.2021 21:40:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Opilá řidička v Turnově nadýchala 1,8 promile, vezla přitom děti

Služba policistů Obvodního oddělení policie Turnov se ve středu 15. prosince skoro chýlila ke svému konci, když si přibližně v šest hodin večer povšimli vozidla, které vyjíždělo od čerpací stanice ve směru na Sedmihorky. Policisté vyhodnotili, že vozidlo zkontrolují, neboť si povšimli, jak vozidlo po silnici I. třídy I/35 přejíždí od středového pruhu ke krajnici a nazpět. V tu chvíli již nebylo nač čekat, policisté za užití zvláštních výstražných světel a signálu stop vozidlo zastavili.

„Řidičkou onoho vozidla byla 52letá žena, která po vystoupení z vozidla vykazovala známky opilosti. Na výzvu policistů se tedy opakovaně podrobila dechové zkoušce, kdy jedna z naměřených hodnost dosahovala bezmála 1,8 promile alkoholu v dechu. Po celou dobu s policisty spolupracovala a svého činu litovala," sdělila Adéla Maňasováz Oddělení tisku a prevence KŘP Libereckého kraje.

Největší překvapení však na policisty teprve čekalo, neboť osádku vozidla tvořily dvě nezletilé děti. Vzhledem k této skutečnosti byl vyrozuměn otec, který si děti i s vozidlem následně převzal. „Žena byla zadržena a následující den jí turnovští policisté ve zkráceném přípravním řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Je tedy jisté, že za volant v nejbližší době určitě neusedne. Vyjma toho jí v případě pravomocného odsouzení za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody v trvání až jednoho roku, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajští policisté se zaměřili na dodržování povolené rychlosti
Opilý řidič naboural jabloneckou zastávku U Balvanu
VIDEO: Policisté zadrželi motocyklistu po honičce Turnovskem
Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení
Řídil dodávku po Loužnici a měl v dechu 2,73 promile

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Festival Karoliny Světlé se koná 28. května ve Světlé pod Ještědem

Šestý ročník Festivalu Karoliny Světlé nabídne imerzivní zážitek, plné ponoření do literárního díla i období života Karoliny Světlé. Kulisou je autentická krajina Podještědí, která spisovatelku zrodila. Festival pořádá v sobotu 28. května 2022 ve Světlé pod Ještědem spolek Stopy v krajině. Více podrobností

Linka důvěry Liberec slaví 30 let

Dne 15. března 2022 Linka důvěry Liberec oslavila 30 let od svého založení. Za toto období jejího nepřetržitého fungování přijali pracovníci linky přes 150 tisíc kontaktů, a to telefonicky nebo e-mailem. Průměrný roční počet kontaktů je více než 5 tisíc. Nejvíce kontaktů LD zaznamenala v roce 2016, kdy bylo přes 10 tisíc kontaktů. Po celou dobu své existence funguje linka v nepřetržitém provozu. „Velice mě těší, že již dlouhá léta funguje v České republice tak významná a velice potřebná organizace, kterou Linka bezpečí bezesporu je. Děti i dospělí jsou dnes vystaveni velkému množství nástrah. Pomoc od odborníků v těch nejvypjatějších momentech, kdy se lidská duše potřebuje vyzpovídat ze svých trápení, je nesmírně důležitá," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovská MŠ 28. října získá novou jedlou zahradu
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Obrazem: Vítání občánků v Libštátě 2022
V jilemnickém muzeu zahájili výstavbu o pohřbech a spiritismu
Big Bang Lo.mni.ce 2022 přivítá sedm různorodých kapel

Nejčtenější články

26.05.: Studenecké míle se letos vydají do lázní
27.05.: Turnov hostí o víkendu popětadvacáté Staročeské řemeslnické trhy
27.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT