Opilá řidička v Turnově nadýchala 1,8 promile, vezla přitom děti

17.12.2021 21:40:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Opilá řidička v Turnově nadýchala 1,8 promile, vezla přitom děti

Služba policistů Obvodního oddělení policie Turnov se ve středu 15. prosince skoro chýlila ke svému konci, když si přibližně v šest hodin večer povšimli vozidla, které vyjíždělo od čerpací stanice ve směru na Sedmihorky. Policisté vyhodnotili, že vozidlo zkontrolují, neboť si povšimli, jak vozidlo po silnici I. třídy I/35 přejíždí od středového pruhu ke krajnici a nazpět. V tu chvíli již nebylo nač čekat, policisté za užití zvláštních výstražných světel a signálu stop vozidlo zastavili.

„Řidičkou onoho vozidla byla 52letá žena, která po vystoupení z vozidla vykazovala známky opilosti. Na výzvu policistů se tedy opakovaně podrobila dechové zkoušce, kdy jedna z naměřených hodnost dosahovala bezmála 1,8 promile alkoholu v dechu. Po celou dobu s policisty spolupracovala a svého činu litovala," sdělila Adéla Maňasováz Oddělení tisku a prevence KŘP Libereckého kraje.

Největší překvapení však na policisty teprve čekalo, neboť osádku vozidla tvořily dvě nezletilé děti. Vzhledem k této skutečnosti byl vyrozuměn otec, který si děti i s vozidlem následně převzal. „Žena byla zadržena a následující den jí turnovští policisté ve zkráceném přípravním řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Je tedy jisté, že za volant v nejbližší době určitě neusedne. Vyjma toho jí v případě pravomocného odsouzení za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody v trvání až jednoho roku, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajští policisté se zaměřili na dodržování povolené rychlosti
Opilý řidič naboural jabloneckou zastávku U Balvanu
VIDEO: Policisté zadrželi motocyklistu po honičce Turnovskem
Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení
Řídil dodávku po Loužnici a měl v dechu 2,73 promile

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT