Opilý řidič narazil s autem ve Veselé do stromu, zraněný je i spolujezdec
09.07.2015 22:36:00 | Autor: pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily
Řidič pod vlivem alkoholu havaroval o víkendu nedaleko obce Veselá, kde jeho noční jízda skončila nárazem do stromu. Při nehodě se zranil řidič auta i jeho spolujezdec.
„V sobotu 4. července v půl třetí ráno jel čtyřiatřicetiletý řidič s o rok starším spolujezdcem osobním automobilem značky Škoda Felicia ve směru od obce Holenice k obci Veselá. Při průjezdu ostré zatáčky ztratil muž za volantem kontrolu nad vozidlem a přejel do protisměru mimo silnici, kde narazil do stromu," popsal nehodu tiskový mluvčí Policie ČR Petr Kmínek.
Při nehodě utrpěl zranění řidič i jeho spolujezdec. Po ošetření se řidič podrobil dechové zkoušce na alkohol s pozitivním výsledkem. „První i druhé měření přesáhlo hodnotu 1,5 promile alkoholu. Dále vyšlo najevo, že oba muži v autě nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostními pásy. Viníkovi hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky až jeden rok ve vězení," upřesnil Kmínek.
Související články
Krajští hasiči měli kvůli bouřce náročnou noc
V Jablonečku sjelo auto ze srázu. Hasiči vyprošťovali pět zraněných
Řidič v Martinicích usnul a přejel do protisměru
Policisté hledají svědky nehody cyklisty u golfového hřiště v Semilech
Policisté hledají svědky dopravní nehody u Sedmihorek
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Nejnovější články
Festival Žlutomodrý kocour slaví 30 let!
Kafe u Osmanyho zajíždí i do Semil
V Jilemnici několika akcemi připomenou Jaroslava Havlíčka
Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
Odešel Tomáš Rothröckl
Nejčtenější články
01.02.: Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
02.02.: Odešel Tomáš Rothröckl
02.02.: Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.