Orientační běžkyně Alexanderssonová má třetí titul, dvě Češky v desítce
07.07.2021 16:21:26 | Autor: Ladislav Janata, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj
Závod na krátké trati na mistrovství světa v orientačním běhu, který se uskutečnil v Jizerských horách v okolí Smržovky, přinesl za pěkného počasí dobré výkony všech sportovců, včetně českých reprezentantů.
Úspěšnější z domácí výpravy byla děvčata, jejichž závod ovládla počtvrté v kariéře švédská reprezentantka Tove Alexanderssonová, která na letošním šampionátu v České republice získala už třetí titul. Na kamenitých a zarostlých svazích Bukové hory vybojovaly pěkná umístění v první desítce Češky Denisa Kosová (8.) a Adéla Indráková (9.). Naše nejzkušenější Jana Knapová, která bojovala o bronzovou medaili, byla po oražení chybné kontroly z mužské části diskvalifikována.
Mezi muži v Jizerských horách uspěl Švýcar Matthias Kyburz, který v této disciplíně triumfoval znovu po pěti letech. Mezi muži byl nejlepším Čechem čtrnáctý Pavel Kubát, Miloš Nykodým skončil na 21. místě a Tomáš Křivda při premiéře na MS byl na 36. místě.
Mistrovství světa v orientačním běhu pokračuje ve čtvrtek a v pátek závody ve skalnatých terénech v Heřmánkách na Kokořínsku. Ve čtvrtek poběží muži a ženy tříčlenné štafety, v pátek se závodníci utkají na takzvané klasické trati, kde se časy vítězů šplhají až nad 90 minut.
Krátká trať ve Smržovce:
Muži: 1. Kyburz (Švýc.) 39:31, 2. Bergman (Švéd.) -40, 3. Gibov (Ukr.) -47, ...14. Kubát -5:09, 21. Nykodým -9:01, 36. Křivda (všichni Česko) -12:22.
Ženy: 1. Alexanderssonová (Švéd.) 38:12, 2. Benjaminsenová (Nor.) -2:21, 3. Aebersoldová (Švýc.) -3:21, ...8. Kosová -5:30, 9. Indráková -5:38, Knapová (všechny Česko) - diskvalifikována.
Související články
Mistrovství světa v orientačním běhu proběhne i v Libereckém kraji
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince
Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností
Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce
Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.
Nejnovější články
Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
Nejčtenější články
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
12.12.: Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.