Oslabená Jilemnice nedokázala vzdorovat silným soupeřům

10.01.2011 11:44:51 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Po vánoční přestávce pokračovala turnajem ve Stonavě Celostátní liga v sálovém fotbale. Družstvu Jilemnice chybělo hned pět hráčů základní sestavy, proto nedokázalo vzdorovat silným soupeřům z čela tabulky.

Nejcitelněji scházel střelec Král, ale i hrající trenér Kraus, který má natržený sval nebo další střelec Havel. V obou prvních poločasech přesto drželi jilemničtí hráči nadějný výsledek až do závěru, kdy vždy obdrželi branku na 2:1. Ve druhé půli přišel, jak proti domácí Stonavě, tak i proti Zlínu, výpadek, který dokázali soupeři potrestat.

„Dobrý výkon předvedl i přes počet obdržených branek gólman Kos, své si odvedl i střelec obou našich gólů Paulů, škoda nevyužitých šancí, které měl v obou zápasech Vašek," doplnil k zápasům prezident SK Sico Jilemnice Milan Szabo.

SC Premium Stonava - SK Sico Jilemnice 7:1 (2:1)

Hráči Stonavy měli sice převahu, ale Jilemničtí vzdorovali až do 17. minuty, kdy po pěkné akci střelou pod břevno otevřel skóre Dorozlo. Za Jilemnici vyrovnal hned z protiútoku Paulů. O těsné poločasové výhře Stonavy rozhodl ještě ve 20. minutě Hnilo. Ve druhém poločase už se Jilemnickým hráčům nedařilo, přesto je vysoká výhra Stonavy krutá. Rozhodlo se o ní v rozmezí osmi minut, kdy domácí vstřelili pět branek.

Branky: 17. Dorozlo, 20. a 30. Hnilo, 22. Neuman, 24. Bahna, 26. Kilnar, 28. Judita - 18. Paulů. Rozhodčí: Uhlár, Daněk, ŽK: 0:1.

SMR Plus Zlín - SK Sico Jilemnice 4:1 (2:1)

Vyrovnané utkání dobré úrovně, hráči Zlína vycházeli z dobré obrany a spoléhali na rychlé protiútoky. Jilemnice dokázala srovnat na 1:1, ale hráči Zlína strhli vedení na svou stranu lepším výkonem ve druhém poločase. Výbornou obranou pak udrželi výsledek až do konce utkání.

Branky: 4. Kutra, 19. Pulkert, 34. Haloda, 38. Julina - 8. Illner. Rozhodčí: Votásek, Uhlár, ŽK: 0:1, MK: 1:0. Sestava Jilemnice na turnaji: Kos - Paulů, Vašek, Kuřík, Illner, Koudelka, Šnorbert, Pivoňka.

Příští turnaj se koná v sobotu 15. ledna za pořadatelství Nového Boru v jilemnické hale. Jilemnici čeká od 14.50 utkání proti VPS Novabrik Polička a od 16.40 proti FS Sádek.

Další zápasy 15. a 16. kola:
Polička - Běloves 3:1, Sádek - Běloves 2:0, Polička - Vamberk 3:1, Sádek - Vamberk 3:1, Stonava - Nový Bor 3:0, Zlín - Nový Bor 2:0, Klatovy - Prachatice 4:5, Chemcomex Praha - Prachatice 4:3, Klatovy - Větřní 3:6, Chemcomex Praha - Větřní 4:1.