Oslabené Přepeře z Ústí nad Orlicí body nepřivezly

09.09.2019 11:29:54 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Přepeře jely do Ústí nad Orlicí bez několika hráčů základní sestavy. Dostaly se ovšem na „horké půdě" do vedení, a i přes obrat domácích na 2:1, bojovaly o bod až do konce zápasu.

TJ Jiskra Ústí n. O. - FK Přepeře 2:1 (0:0)

Z pracovních a studijních důvodů chyběli v sestavě Přepeř V. Novotný, Venc, Volf, Synek a Krasnický. V bráně se představila nová posila jedenadvacetiletý Filip Truksa, brankář mládežnických reprezentací,v záloze stejně starý Nicolas Hlůže (naposledy hráč druholigového Znojma). Utkání se hrálo na velice těžkém a podmáčeném hřišti plném kaluží.

Ve 3. minutě se k odraženému míči na hranici vápna dostal Díl, jeho střelu směřující k tyči obránce bokem vyrazil. V 6. minutě byl faulován před vápnem Pavlata, ale píšťalka rozhodčího Patáka zůstala němá... V dalším průběhu první půle to byl více boj než fotbal. Ve 22. minutě domácí zahrávali jednu z mnoha standardek, odražený míč za vápnem trefil Špatenka, Truksa v brance Přepeř se vyznamenal a prudkou střelu vyrazil. Ve 30. minutě na hranici vápna podklouzl domácí Abrahams, rozhodčí ovšem nezaváhal a odpískal přímý kop. K jeho exekuci se postavil kapitán Souček, Truksa jeho střelu do šibenice robinzonádou vyrazil na roh. I když se nastavovalo více než tři minuty, tak první poločas skončil bez branek.

Na začátku druhého poločasu, ve 47. minutě, si Díl navedl míč na střed a jeho střela těsně minula pravou tyčku domácí svatyně. V 58. minutě prudce odcentroval z pravé strany Jarosz, Ježkovi na malém vápně chyběl krok, aby míč uklidil do sítě. V 60. minutě unikl po levém křídle Díl, sražený centr si na velkém vápně našel Hlůže a levačkou ho poslal k tyči - 0:1. V 70. minutě zahrával z levé strany roh domácí Langer, Nágl vyskočil nejvýš a hlavou srovnal na 1:1. V 71. minutě přišel rozhodující okamžik utkání. Domácí Souček zezadu kravatou skolil Tvarohu a unikal po pravém křídle, jeho centr srazil skluzem na roh Michal Sedláček. Ten zahrával Langer a Nágl opět hlavou rozvlnil síť - 2:1. V závěru se Přepeřští snažili vyrovnat, což se jim málem v první minutě nastavení podařilo. Pavlata našel před vápnem Díla, ten se zbavil obránce, jeho prudkou střelu k tyči však domácí gólman konečky prstů vyrazil na roh.

„Chtěl bych klukům poděkovat za bojovný a disciplinovaný výkon. Připravovali jsme se na standardní situace domácích, ale ty jich zahrávali více než 30 a dvě z nich jsme bohužel neuhlídali. Poměr faulů byl 5:29 a k tomu snad není ani co dodat...," hodnotil utkání vedoucí mužstva FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 70. a 72. Nágl - Hlůže. Rozhodčí: Paták - Pastyřík, Paták, ŽK: 0:4. Diváků: 250. Přepeře: Truksa - P. Novotný, Marek Sedláček, Nesvadba, Tvaroha - Jarosz, Vlach (50. Michal Sedláček), Pavlata - Díl, Hlůže (73. Horáček) - Ježek (85. Elbel).