Osmé stupně vítězů v sezoně pro Gábinu Soukalovou
07.02.2016 10:55:45 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj
Vedoucí závodnice průběžného pořadí Světového poháru biatlonistek jablonecká Gabriela Soukalová vybojovala v Canmore další třetí místo. Poosmé v sezoně stála na stupních vítězů. Na kontě má nyní dvě první, tři druhá a tři třetí místa. A v neposlední řadě, už posedmnácté za sebou dojela v Top Ten.
Vede i klasifikaci hromadných startů a tak další hromadný závod a další stupně vítězů. Po triumfu v Ruhpoldingu doběhla Gabriela Soukalová tentokrát v Canmore třetí. V souboji tří nejlepších závodnic Světového poháru biatlonistek ji předstihly právě její největší soupeřky, vítězná Italka Wiererová a druhá Francouzka Dorinová-Habertová.
Po celý závod se držela Gabriela Soukalová na předních pozicích. Zasáhla 19 z 20 terčů. A jedinou minelu vypálila až při poslední stojce. Také proto dokončovala svých 12,5 kilometru s úsměvem na rtech a v poklidu, nikým neohrožována na třetí příčce. Dokonce si od samé radosti dovolila i originální průjezd cílem pozadu.
Jak si vedly další Češky?
Jako jediná z celého pole absolvovala závod s čistou střelbou Eva Puskarčíková. Bezchybným vystoupením na střelnici nahrazovala pomalejší běh a finišovala na 12. místě. Veronika Vítková musela dohánět velkou ztrátu z první ležky, po které kroužila tři trestné okruhy, a propadla se až na chvost třicetičlenného pole. Postupně se propracovala na 18. místo.
Hned po startu závodu se prosmýkla na vedoucí pozici Wiererová, za ní ujížděla Soukalová, než se do popředí prodraly špičkové běžkyně Mäkäräinenová a Gössnerová. Soukalová naopak po čisté položce (byť s velmi těsnými ranami) odjížděla šestá. Bezchybná střelba vynesla na 11. místo Puskarčíkovou, naopak Vítková po třech chybách pokračovala až na 29. místě. Stejný počet chyb jako ona vyrobila i Mäkäräinenová, dvakrát minula vítězka sprintu Pidhrušná.
V popředí se sjel v vláček šesti žen, v němž se před druhou ležkouSoukalová chytře prosmýkla ze čtvrtého místa na první, aby střílela na částečně chráněném stavu číslo 1, kde před startem i nastřelovala.
V čele závodu nyní uhánělo ve třetím kolepět žen - čtyři nejlepší z celkové klasifikace poháru a nečekaně i Francouzka Aymonierová. První stojku z této sestavy zvládlo čistě jen trio největších hvězd Dorinová, Wiererová a Soukalová, přičemž česká biatlonistka si při míření dávala větší pozor, a tak odjížděla s 10vteřinou ztrátou za vedoucím duem. Do třetice čistá Puskarčíková pokračovala devátá.
Běžecky silná Soukalová se v průběhu čtvrtého kola docvakla na Dorinovou a Wiererovou a přišla klíčová poslední položka. Opět bleskurychle pálící Wiererová nezaváhala, ostatní dvě nabraly po jedné chybě, a tak Italka ujížděla vstříc cíli bezpečně první, o 30 vteřin před Dorinovou a 38 před Soukalovou. Čtvrtá Hildebrandová zaostávala o 1:15 minuty. Gábina vědoma si náskoku před Němkou se již spokojila se třetím místem, které ke spokojenosti všech fanoušku v poklidu uhájila.
Puskarčíková se čtvrtou nulou opět nahrazovala pomalejší běh a jela devátá, pozici v Top Ten však v závěrečném kole neudržela.
Průběžné pořadí SP (po 17 z 26 závodů):
1. Soukalová 763,2. Wiererová 672, 3. Dorinová Habertová 657, 4. Hildebrandová 596, 5. Mäkäräinenová 553, 6. Dahlmeierová 546, ...8. Vítková 483, 22. Puskarčíková 272, 35. Charvátová 144, 69. Landová 22, 85. J. Jislová (všechny ČR) 7.
Související články
FOTO: Do Harrachova se po třech letech vrátil Český pohár v biatlonu
Gábina Soukalová stále ve vedení Světového poháru
Gabriela Soukalová zpět ve žlutém
Opět zlatá Gábina
Jilemnická Veronika Vítková biatlonistkou roku 2015
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová
Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.
Pozor na jednodenní uzavírku u Penny v Turnově
V pondělí 15. prosince 2025 od 7:00 do 18:00 hodin bude silnice III/27926 - Sobotecká ulice -přechodně úplně uzavřena. Uzavírka se dotkne úseku od vjezdu na parkoviště k Penny po výjezd od parkoviště Maškovy zahrady směrem k vlakové zastávce. Dojde zde k napojení havarijního přepojení vodovodu. Objízdná trasa je vedena zmíněným výjezdem od Maškovy zahrady, kolem areálu koupaliště k výjezdu na kruhový objezd u zimního stadionu. Autobusová zastávka u Penny bude přesunuta na parkoviště Maškovy zahrady.
Nejnovější články
Avatara 3 uvádí Kino Jitřenka už od 17. prosince
Oči dětí v Turnově opět rozzáří putování za lucernou i Ježíškova pošta
Střední školy v Libereckém kraji pomáhají
Poděkovali zaměstnancům dopravců za služby pro cestující v roce 2025
Potravinová banka Libereckého kraje se opět dočká podpory
Nejčtenější články
13.12.: Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
13.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
14.12.: Co nového v jízdním řádu od prosince 2025?
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.