FOTO: Nejrychlejšími běžci v Benešově byli Miler a Kynčlová

01.10.2011 10:20:00 | Autor: Jiří P. Lukeš | Rubrika: SPORT | Obce: Benešov u Semil

FOTO: Nejrychlejšími běžci v Benešově byli Miler a Kynčlová

V sobotu 24. září proběhl 38. ročníku přespolního běhu Benešovská osmička. Vítězem hlavní kategorie mužů se stal Jiří Miler z Mladé Boleslavi, který trať v délce 8 250 metrů proběhl v čase 30 minut a 34 vteřin.

Hned od začátku na tradiční trati kolem Benešova a stejnojmenného vrchu diktovala tempo dvojice Jiří Miler (AC Mladá Boleslav) a Michal Kunst (SK Nové Město nad Metují). Zpovzdálí je pronásledoval kozákovský Martin Berka, závodící za AC Syner Turnov, který však již měl v nohách dopolední závod 2 Hrady, kde doběhl druhý.

Nakonec těsně vyhrál Miler, druhý doběhl o pět vteřin zpět Kunst a třetí byl v cíli o minutu za vítězem Berka. Nejlepším veteránem byl Karel Randák z Jilemnice, který figuroval v celkovém pořadí na pátém místě.  

Nejrychlejší v kategorii žen a dorostenek byla jilemnická Dagmar Kynčlová, která trať v délce 2 250 metrů zaběhla za čas 10 minut a 15 vteřin. Druhá byla Zuzana Staňková z Lomnice nad Popelkou, jenž byla zároveň nejrychlejší dorostenkou.

Závodu se za krásného počasí - jasno, bezvětří a teploty kolem 18 stupňů Celsia zúčastnilo celkem 78 běžkyň a běžců ve všech kategoriích, včetně dětských a žákovských. Závod byl rovněž 7. dílem běžeckého seriálu Xpower cup 2011.

V rámci Benešovského běžeckého podzimu se v sobotu 8. října 2010 koná 24. Xpower Benešovský maratón a půlmaratón Pojizeřím 2011.

Výsledky Benešovská osmička:

Muži a veteráni: 1. Miler Jiří (AC Mladá Boleslav) 30:34, 2. Kunst Michal (SK Nové Město nad Metují) 30:39, 3. Berka Martin (AC Syner Turnov) 31:42, 4. Vavruška Jiří (SKP Jablonec) 31:59, 5. Randák Karel (SKI Jilemnice) 33:23, 6. Kynčl Stanislav (OK Jilemnice) 33:51, 7. Prokůpek Aleš (SKI Jilemnice) 34:46, 8. Cupák Martin (Vrchlabí) 35:18, 9. Matura Ladislav (TJ Benešov) 35:41, 10. Roštejnský Michal (Sport aerobic Liberec) 35:56.

Ženy a dorostenky: 1. Kynčlová Dagmar (Jilemnice) 10:15, 2. Staňková Zuzana (LSK Lomnice) 10:21, 3. Vavrušková Lucie (Jablonec nad Nisou) 10:27.

Kompletní výsledky podle kategorií si můžete stáhnout v příloze pod článkem.

Loňský závod:

Radek Linhart vítězem Benešovské osmičky

Související články:

Premiérový závod 2 Hrady vyhrál Havlíček před bratry Berkovými

FOTO: Běhu na Žalý se účastnilo rekordních 564 běžců

Posvícenský běh ve Studenci vyhrál Jiří Čivrný

Na Lhotách se sešel rekordní počet přespolních běžců

Lyžaři odstartovali sérii přespolních běhů ve Vysokém

Více zpráv z přespolních běhů v rubrice Sportu Atletika

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Kompletní výsledky Benešovské osmičkypodle kategorií

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 28 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
24.04.: Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT